התמודדות בעבודה

מנעמים

New member
התמודדות בעבודה

אשמח לשמוע מכן איך ואם סיפרתן לעבודה שאתן בטיפולים? אני עומדת להתחיל טיפולים (ivf) וממש מתקשה לספר בעבודה. לא שלא יקבלו את זה, פשוט לא בא לי שידעו. כאילו, למה כולם צריכים להיכנס לי לרחם? האם יש בנות שלא סיפרו בעבודה? איך ומה כדאי להגיד? תודה

נובמבר6

New member
עבודה

בחודשים הראשונים לא סיפרתי .מאותה הסיבה שציינת.
לאחר מכן פניתי למנהלת שלי וסיפרתי רק לה והדגשתי בפניה שמבחינתי אני לא רוצה שידעו ואני מבקשת שלא תספר.
הרבה יותר נוח מאז שהיא יודעת.
אני בעיקר לא צריכה להמציא תירוצים.
מידי פעם אני מזכירה לה שזה סוד שלי ושלה.
אני לא אוהבת לשתף ולכן פעלתי כך.
בהצלחה

שירלי 666

New member
לא סיפרתי ...

סיפרתי למישהי אחת שעזרה לי בפעמיים (בינתיים) שזה התנגש בעבודה.
אחרים לא יודעים , מעדיפה שלא ידעו....
מניחה שאם זה היה מתנגש בעבודה יותר הייתי צריכה להגיד.

אני לא סיפרתי

אבל לדעתי זה ממש תלוי כמה תיעדרי.
אני מגיעה בזמן אחרי מעקבי זקיקים ובדיקות.
כשיש שאיבה והחזרה אז זה פעם בחודשיים-שלושה להיעדר יומיים.
אני העדפתי לא לספר.

13yaya

New member
אני סיפרתי כשעברנו ל-IVF

סיפרתי רק לשני המנהלים שלי, בעיקר כי לא רציתי להמציא תירוצים להיעדרויות.
הם קיבלו את זה מצויין, מאוד תומכים ושומרים על הפרטיות.
העבודה שלי דורשת ממני מידי פעם לצאת לשטח, לאתרי בנייה, דבר שאני לא רוצה לעשות מידי אחרי שאיבות ובעיקר לא אחרי החזרות. עצם זה שסיפרתי איפשר לי לבקש מהם שישלחו מישהו אחר במקומי. חייבת לציין לטובה, שהם לא מרבים בשאלות או מתחקרים, מספיק שאני אומרת שאני מעדיפה לא לצאת לשטח באותו יום/שבוע והם ישר נענים לבקשה כך שאני שמחה שסיפרתי.
&nbsp

tul25

New member
אני סיפרתי

רק למנהלת האישית וגם לא ישר בהתחלה... יוצא לי לאחר הרבה בגלל מעקבים וזה לא היה נראה טוב, אז העדפתי לספר ולפחות להוריד את הלחץ הזה ממני...

Didi197

New member
אני גם סיפרתי

אני סיפרתי לשני המנהלים שלי, כשאחת בעצמה עברה טיפולי פוריות. אני נעדרת המון , ואין מה לעשות זה חלק מהתהליך וזה הרבה יותר קל מאשר להמציא משהו בכל פעם. זה מאד אישי, לי פחות חשוב העניין שלא ידעו אני רואה את זה כחלק מחיי בשנתיים האחרונות . אני יודעת שזה לא קל לספר , מה שלא תחליטי שיעבור בקלות .

ליאת341

New member
סיפרתי בעבודה

למנכ"ל ולסמנכ"ל .
אני עובדת מולם ובאמת כדי שידעו כמו שכתבו לפני שאם אני אומרת שאני לא יכולה אז יש סיבה טובה מאוד לכך. אקל עליי מאוד שהם ידעו.
סה"כ עבד לטובתי העריכו את זה שסיפרתי, דאגו מאוד והבינו איחורים/חיסורים.

פשוט אמרתי להם שאני מתחילה טיפולי פוריות ויהיו לי חיסורים או איחורים, אני אשתדל שזה לא יפגע בעבודה שלי וזהו...

אבל נראה לי מאוד תלוי במקום העבודה ובאנשים שאתה עובד מולם.

עדכני מה החלטת. בהצלחה :)

PAND76

New member
אני עובדת במקום לא גדול

אז אצלנו כולם יודעים. הבוס שלי מאוד תומך ומאחל לי שזה יקרה כבר, אבל הוא לא בהכרח מוריד לי בעומס העבודה בגלל זה. גם יש לו יציאות מעפנות בסגנון: "קחי תרומה וזהו", או "קראתי היום על השחקנית הזו שעשתה פונדקאות וחשבתי עלייך".

הכל תלוי איך הלו"ז שלך ואיך את מצליחה לתמרן. במקום גדול, הייתי מספרת רק לממונה ישיר.

אני סיפרתי

בעיקר כי אני חייבת להיות בעבודה מוקדם בבוקר וכל בדיקת דם גוררת איחור.
את צודקת שזה פוגע בפרטיות. אני סיפרתי רק למנהלת אבל אחראית כ״א זרקה לי פעם שהיא היתה רוצה ילד רביעי, אבל בגיל שלה היא בטח תצטרך טיפולים ושאלה אותי אם זה קשה. (זה היה בחדר עם עוד אנשים מה שהדהים אותי וגמגמתי שאין לי מושג. היא הביטה בי מבולבלת ואני נקווה שהיא הבינה שעברה את הגבול).
אז נכון שיש לי הרגשה שהעובדה שאני בטיפולים היא סוד גלוי מאוד. אבל אני מוכנה ״לשלם״ את המחיר הזה ולא להיות בלחץ נוראי כל איחור וחיסור.
בהחזרה האחרונה ניגשתי למנהלת ואמרתי לה שלא אגיע לעבודה מחר. היא הביטה בי בתימהון וקצת כעס ושאלה למה.
עניתי שיש לי טיפול ומיד היא שינתה הבעה ואמרה בפשטות ״זה הכי חשוב בעולם. בהצלחה״.
המשפט הזה והגיבוי שאני מקבלת שווה לי את מחיר אובדן הפרטיות.

haych

New member
אני סיפרתי

המנהלת שלי שיושבת לידי התחתנה פעם 2 בגיל מבוגר ורצתה להביא עם הבעל החדש ילד. היא התחילה לדבר עם מישהי שעשתה טיפולים ולהתייעץ איתה, ואז התחילה בטיפולים. אז סיפרתי לה שגם אנחנו צריכים והיא בעצם זאת שדרבנה אותי להתחיל בתהליך. היה הרבה יותר נוח שהיא ידעה והבינה איחורים.
בהמשך סיפרתי גם למנהלת נוספת, סתם כדי לשתף וכי ראיתי איך היא הכילה כל כך יפה את המנהלת שלי כשהיא סיפרה לה. בערך שנה אחר כך אותה מנהלת (השניה) עשתה בעצמה טיפולים של הקפאת ביציות.
ואז יצא שרוב היום היו שיחות סביב טיפולים, עם המנהלות ועם הבחורה הנוספת שבטיפולים. בהתחלה שמרנו על דיסקרטיות ולאט לאט הטונים עלו ואני לא אתפלא אם עוד אנשים שמעו ויודעים, אבל כבר לא כזה איכפת לי. מסתבר שחצי מהחברה בטיפולים (בשבוע שעבר אחד הסמנכלים סיפר שהוא ואשתו בהריון שלישי טבעי אחרי 2 בנות שהגיעו מטיפולים קשים!).
לא מזמן נאלצתי לספר לחשבת של החברה כי הייתה לה איזו טענה בנוגע לאישורי מחלה שלי, וכדי להתייעץ היא פנתה לסמנכל שמעליה ומעלי ככה שגם הוא יודע עכשיו..

טוליתי

New member
אם את מרגישה שלא בנוח לספר,

אז אל תספרי.
לא תמיד הסביבה יודעת איך להתייחס. אמנם פעמים רבות יש התחשבות, אבל אם תספרי כשאת לא רוצה לספר, תרגישי ממילא גרוע.
אם את מתכוונת לספר, חשוב שציבי גבולות. תבקשי מראש שלא ישאלו אותך מתי את בטיפול, ומה התוצאות.
הלוואי שבקרוב תספרי להם שאת בהריון
.

מנעמים

New member
זה מרגיש לי

כאילו לספר להם על הריון לפני שהוא נוצר. לא יודעת זה מרגיש לי מוזר. למרות ששוב לתחושתי יהיו כנראה אמפטים, ועדיין זה כזה אישי... תודה לכל התגובות

haych

New member
בגדול אין סיבה לספר

לי היה חשוב לספר למנהלת שלי כי כל מעקב זקיקים גורר אצלי איחור משמעותי לעבודה, אבל אצל רוב הבנות זה לא משפיע והן מגיעות בשעה הרגילה וככה באמת אין צורך שידעו, מספיק לתרץ אחת לחודש משהו בשאיבה/החזרה ונגמר הסיפור. ממני ההסתרה דרשה הרבה אנרגיות.
אם זה לא משפיע לך על העבודה, אין שום סיבה שתספרי להם בניגוד לרצונך.

נועה312

New member
סיפרתי רק למנהל שלי

ולכמה חברים לעבודה שהרגשתי שאני רוצה לשתף אותם.
כל השאר לא יודעים ואני גם לא רוצה שיידעו

טריקסול

New member
כדאי לספר כדי לקבל הגנה מפיטורים

זוג שנמצא בטיפולי פוריות מוגן מפיטורים בתקופת הטיפולים וזאת בתנאי שהוא דיווח על תחילת הטיפולים ולכן כדאי לספר, אני אישית סיפרתי רק למנהל הישיר בגלל הסיבה הזו וכל האיחורים/חיסורים

נועה312

New member
לא צריך להודיע בתחילת הטיפולים

החוק אומר
הוא/היא הודיע/ה למעסיק על הטיפולים לא יאוחר מ-3 ימי עבודה ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 3 יום ממועד הפיטורים);
הוא/היא מסר/ה למעסיק אישור רפואי אודות טיפולי הפוריות בתוך 14 יום ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 14 יום ממועד הפיטורים);
https://www.kolzchut.org.il/he/איסור_פיטורי_עובד/ת_במהלך_טיפולי_פוריות

haych

New member
מחדדת

מה שאת כותבת הוא נכון, אני גם ראיתי את הלינק הזה, אבל שימי לב שהם עושים הפרדה בין עובדת שנדרשה להעדר מהעבודה בגלל הטיפולים, לבין כזאת שלא. הציטוט שהבאת מופיע תחת מי שלא נעדרה מהעבודה וכתוב שמי שנעדרה צריכה לעדכן את המעסיק מראש (נראה לי הזוי, הרי גם היום כשאני הולכת לרופא כבר לא רושמים מה סיבת העדרות, אם יש לי ימי מחלה/חופש למה אני צריכה לפרט למעסיק איפה הייתי ומה עשיתי?)

מה שרציתי לחדד זה שכן מותר לפטר, אבל צריך אישור תמ"ת שיאשר שהפיטורים חוקיים ולא נעשים בעקבות הטיפולים.
מי שלא מספרת על הטיפולים מראש, במידה ותגיע לשימוע ורק שם תספר, למעסיק יהיה יותר קל להוכיח שההחלטה שלו מגיעה ממקום נקי, מאחר והוא קבע את השימוע לפני שידע, וזה יקל עליו לקבל אישור תמ"ת.
אם היא מספרת על הטיפולים, כשתזומן לשימוע יהיה יותר קשה למעסיק להוכיח שזה לא בגלל הטיפולים.

למעלה