טיפים להחזרה?

טובה89

New member
טיפים להחזרה?

היוש,
אז מחר החזרה ראשונה באסותא רמת החייל (הבנתי שדומה קצת להזרעות?).
אשמח לדעת מה אתן עושות לפני/אחרי, ומה כדאי להביא?
זכור לי שאמרו משהו על לשתות מלא מים ולא ללכת לשירותים, אשמח לשמוע כמה זמן לפני אתן שותות ומתאפקות.
האם גם בהחזרות שמים את החלוק הזה?
תודה מראש ובהצלחה לכולן!!

oribori9

New member
לפני החזרה

קודם כל לבוא האנרגיות טובות.
ממליצה לך להכין פלייליסט עם שירים שאת אוהבת.
לגבי שתיית מים מבקשים לבוא עם שלפוחית מלאה בשביל הדגמה יותר טובה של הרחם זה עוזר לרופא באולטרסאונד.
הרבה הצלחה!!

נועה312

New member
עונה

לי אמרו לא ללכת לשירותים שעתיים לפני ולשתות. השלפוחית צריכה להיות מלאה אבל לא ברמה שתרצי ללכת לשירותים שנייה אחרי.
באסותא ראשון שלחו אותנו בהחזרה לכורסא והייתי צריכה להחליף לחלוק בשביל ההחזרה אבל יכולתי להישאר עם החולצה מתחת לחלוק.
בהחזרה עצמה הכניסו אותנו לחדר שבו יש חלון למעבדה, הרופא דיבר עם האימבריולוגית על מצב העוברים והחלטנו את מי כן ולא להחזיר. קודם כל הוא החדיר בועית מים לוודא שההחזרה נעשית למקום הנכון ואז הוחדר הקטטר עם העובר. אחרי ההחזרה נחתי כמה דקות, הלכתי לשירותים, ואז אחרי שנפרדנו מהרופא וקיבלנו הנחיות לתמיכה יצאנו לאכול ארוחת שחיתות בשגב אקספרס.

PAND76

New member
בהחזרות מורידים חלק תחתון ועליו שמים חלוק

הפרוצדורה זה כמו שכתבו לך ולגבי השתייה: אצלי השלפוחית הפכה רגיזה מאז תחילת הטיפולים ומתמלאת בקלות. אז אני שותה רק איזה חצי שעה לפני. את יודעת כמה זמן את צריכה עד שמתמלאת לך השלפוחית. תרגישי כבר לבד.

וכן, זה דומה להזרעות, כך אומרים (אני התחלתי ישר ב IVF, אז אין לי למה להשוות, אבל יודעת שיש מי שאומרת שזה אפילו פחות אי נוחות מבהזרעה).

מה עוד? הרבה אנרגיות טובות ושיהיה בהצלחה

haych

New member
עונה

היי,
בהצלחה!!
לא מכירה את רמת החייל אבל כן, החזרה מאוד דומה להזרעות.
אפשר להכנס עם הבן זוג (לפחות במקום בו אני מטופלת). בלניאדו תמיד יש מוסיקה ברקע, אותי זה נורא משמח למרות שזה הליך ממש קצר. השיר עוד לא מסיים להתנגן - ואת בחוץ.
מכניסים את הספקולום. בעזרת אולטרסאונד בטני הרופא מחפש את המקום המתאים ביותר להחזרה, מאשר למעבדה שאפשר להביא את העובר, מכניס אותו (לא מורגש), מחזיר את המבחנה למעבדה שתאשר שהעובר כבר לא נמצא בטוחה ויאללה להתלבש ולרוץ לשירותים.
החלקים היחידים שאני חווה כלא נעימים זה הספקולום והלחיצה של האולטרסאונד על הבטן בזמן שהשלפוחית מלאה.
אני לא מביאה איתי כלום.
לגבי שתיה - בפעם הראשונה הגעתי להחזרה על סף פיצוץ.
גם בפעם השניה. האחות שלחה אותי לרוקן חצי שלפוחית. לא חשבתי שזה אפשרי לעשות רק חלק מהפיפי אבל מסתבר שכן...
בפעמים השלישית והרביעית כבר למדתי תוך כמה זמן מתמלאה לי השלפוחית (ממש מהר) וגם לפעמים מחכים די הרבה, אז אני ממשיכה להשתין גם אחרי שאני מגיעה לבי"ח (אפילו 3-4 פעמים) והולכת לשירותים בפעם האחרונה ממש לפני שקוראים לי - כי גם אחרי שקוראים לי זה לוקח זמן - עד שמתלבשים, נפגשים עם המעבדה, חותמים על טפסים מול כל הצוות... ועד ההחזרה השלפוחית שלי כבר מלאה יפה.
נשארים עם חלק עליון, מורידים תחתון ומעל הכל לובשים חלוק (וכובע וכיסוי רגליים).
שוב בהצלחה!

טובה89

New member
תודה :)

אז עדיף לבוא עם מכנסים וחולצה ולא שמלה לפי התיאורים...

האם ניתן להישאר עם המשקפיים/עדשות?

PAND76

New member
בטח שאפשר

זה לא שיש הרדמה וכו'. כל הפרוצדורה זה רק בחלק התחתון ואת יכולה להישאר עם כל אביזר ראייה.

טובה89

New member
הוחזר עובר 1. עכשיו נשאר רק לחכות :)

אז הדבר הכי קשה שהיה בהחזרה זה שחיכינו איזה חצי שעה (הגענו קצת מוקדם) והייתי חייבת לשירותים

הרופא אמר שהוא אופטימי ממש ושהמצב נראה לו ממש טוב (אנחנו לא מוסברים).
מקווה שיצליח
טיפים איך להעביר את השבועיים האלה יתקבלו בברכה.

בשיחרור קיבלנו סיכום שבו רשום:
נשאבו 23 ביציות, הופרו 16 חלקן באמצעות "ICSI".
אשמח להסבר מה זה. לא דיברו איתנו על זה.
בנוסף הרופא אמר שחלק מהעוברים יוקפאו היום וחלק יגודלו ליום 5 ויוקפאו (מי שישרוד) וככה יהיה לנו את כל האופציות. הוא אמר שאת הסיכום של כל ההקפאות ואיכות עוברים נקבל בהמשך בדואר או שהוא ישלח לי ישירות.
אשמח להסברים על המשמעות של באיזה יום מקפיאים

מנסה

איקסי - פעולת כירורגית שמבצעים על הביצית - מפשיטים ממנה סוג של שכבה ואז מזריקים את הזרע לטובת יצירת הפרייה. היתרון - בטוח יש הפריות
החיסרון - לא בטוחה שאני מדייקת בדברי אבל מבחינתי עדיף שהזרע יעשה את עבודתו לבד...
גידול עוברים - יום למחרת השאיבה בודקים כמה הפריות נוצרו. ביום 3 יש סוג של נקודת עצירה לבדיקת איכות ואז בדרך כלל עושים החזרה. אם יש כמות יפה של הפריות יפות ביום 3 ממשיכים לנקודת העצירה הבאה - יום 5 בשלב זה ההפרייה נקראת בלסטוציסט - כמאה תאים. מדובר בעובר בעל יכולת השתרשות טובה . ביום 5 ניתן לעשות החזרה נוזפת או להקפיא.
בהצלחה!

טובה89

New member
תודה צילה :)

באיזהשהוא שלב היו אמורים לשאול אותנו או שאנחנו היינו אמורים לשאול על שיטת ההפרייה?
אנחנו חדשים בזה (מקווים שלתקופה קצרה) ולא ידענו בכלל שיש לנו יכולת השפעה על הנושא.

מיקה118

New member
ממה שאני יודעת שיש כמית יפה של פריות עמו אצלך

בדרך כלל עושים חצי icsi

נועה312

New member
בהפרייה ראשונה בדרך כלל עושים חצי חצי

אלא אם כן יש בעיית זרע כמו אצלנו ואז ההפריות רק באיקסי.
בהפריות הבאות, בתקווה שלא תצטרכי, אמורים להמשיך עם השיטה שבה נוצרו יותר הפריות ועוברים יותר טובים.

מנסה 2

השיטה נועדה לטיפול בבעיות זרע ידע ואז בעצם עוקפים אותה.
מניסיון כושל אצלי בה יצאו עוברים קווטש באיקסי אני לא בעניין שלה ללא קשר לכמות ההפריות .
אצלי תמיד יש מספר גבוה ( שמה את כל הלול של תנובה בכיס
) - ואין שימוש באיקסי.

נועה312

New member
הזרעון באיקסי

באיקסי בוחרים זרעון מסוים וחותכים לו את הזנב, בגלל זה יש עדיין סיכוי כלשהו להפרייה עם זרעון בדרגת מורפולוגיה 3 (פגמים בזנב)

למעלה