שואלת עבור חברה שאמורה להתחיל טיפולים ויש לה וגיניזמוס

hadari31

New member
שואלת עבור חברה שאמורה להתחיל טיפולים ויש לה וגיניזמוס

יש טיפים בשבילה מה לעשות? איך להתמודד? תודה

PAND76

New member
אני סבלתי מוגינסמוס אחרי נישואיי

נישאתי בבתוליי. כדי למגר אותו, פניתי לד"ר צבי צוקרמן מפתח תקווה, שהוא גם רופא נשים וגם מומחה לסקסולוגיה ומטפל בנשים בשיטת "פאולה", שעוזרת להרחיב את הפתח באמצעות תרגילי נשימה, שאפשר לתרגל לא רק ליחסי מין, אלא גם לפני בדיקות פולשניות. הוא מאוד עזר לי, מקבל דרך קופת חולים ובעלי גם מאושר בזכות זה
. אז ממליצה בחום. גם על טיפ שקיבלתי מד"ר דגנית סמואל, רופאת נשים ברמת אביב - ללחוץ בעדינות כמו ליציאה בזמן כל בדיקה כזו, מה שמרפה את השרירים באזור ומקל על החדרת כל מכשיר.

אני לא ידעתי מה זה US וגינאלי, פאפ, או כל בדיקה נשית אחרת, לפני שנישאתי. ועם הטיפולים, צברתי ניסיון. בהתחלה, כל דבר נראה מפחיד ומרגיש כואב. זה מפסיק די מהר והופך להיות חלק רגיל ואפרורי ביום יום (הריצות/עמידה בתור, מעצבנים בהרבה בעיניי). בנוסף - אני הייתי אחת שמתעלפת בבדיקות דם. היום זה ממש לא קורה.
אני כמובן מאחלת לחברתך שהטיפול הראשון שלה יהיה גם האחרון, אבל אם חלילה לאו - שתדע שאף אחת לא חושבת שהיא יכולה לעבור את זה וכולן עוברות.

hadari31

New member
פנדה יקרה חברה שלי שואלת האם

מבדיקה לבדיקה ופעולה פולשנית את מרגישה יותר הקלה/שליטה בשרירים ויותר מרפה? היא אומרת שיש לה שריר לא רצוני וגם אם היא מאד מנסה היא מתכווצת והספקלום בכלל כואב לה ממש.
אמרתי לה שתפתח חשבון פה בתפוז ותוכל להתייעץ ישירות אבל היא פחות מעוניינת. אז אם יש הצעות והמלצות נוספות לאיך לעשות לה את התהליך יותר קל ופחות כואב אני ישמח לצלם לה התגובות . ממש תודה !!

PAND76

New member
בהחלט. זה מפני

שהפעולות הן לא כאלה ארוכות. ומפעולה לפעולה, את יותר מודעת לכאב ופחות חוששת ממנו, כי את כבר מכירה ויודעת. באופן כללי, תמיד עדיף להרפות. זה מקל על הבדיקה, למרות שההתכווצות היא אינסטינקט. אבל עם הזמן, גם ההרפייה מגיעה בטבעיות.

אני הייתי ממליצה לבקש מכל רופא ספקולום ורגו, כשהיא נבדקת. לא משנה מי מטפל. וגם - יכול להיות שהכאב שלה נובע מפוליפים/מיומות, אז הייתי ממליצה לברר גם את זה (אצלי גילו רק לאחרונה, אחרי 3 שנות בירורים מתוכן שנתיים טיפולים, שפוליפ ברירית הרחם עושה לי את כל הכאבים בבדיקות ובהחזרות).

גם תרגילי קגל ניתן למצוא עליהם מאמרים בנט ואני בטוחה שגם ביוטוב. את חברה טובה. בהצלחה שיהיה לה

להגיד מראש שהבדיקות מכאיבות לה ושיהיו עדינים

באיזשהו שלב מפתחים חסינות ומתרגלים לבדיקות,
לי יש קושי מטורף עם הספקולום, אני אומרת מההתחלה שאני מאוד פוחדת
מהספקולום הזה, ובדרך כלל התגובה של הרופאים היא שהם יהיו עדינים,
לשים ידיים מתחת לטוסים ולהצמיד את הרגליים, ולנשום.
&nbsp
בסוף זה עובר...
&nbsp
שיהיה לה בהצלחה
ואהבתי את הטיפ של פנדה, בהחלט כדאי לטפל בזה אם אפשר.
&nbsp
&nbsp

PAND76

New member
הרופא שלי בהחזרות, תמיד משתמש

בספקולום "ורגו", שהוא אם אינני טועה מפלסטיק והרבה יותר קטן ועושה אותה העבודה. זה עוד משהו שיכול לעזור.

אני גיליתי שיש אחד שהוא ארוך יותר

אז אני מראש אומרת שיקחו את הצר והארוך,
ואז לא מקשיבים לי , מנסים עם הרגיל
ואז לוקחים את הצר והארוך

&nbsp
(משהו עם צוואר רחם אחורי, שהלך עוד אחורה אחרי לידה).
&nbsp
&nbsp

lollipop06

New member
היי לי יש וגיניזמוס/ וסטיבוליטיס (איך שתרצי...)

ואצלי זה ברמה די קשה.. בעבר אפילו אולטראסאונד וגינאלי אי אפשר היה לעשות לי..
אצלי אני בוררת רופאים בפינצטה כי כשהם חסרי יחסיי אנוש מאוד קשה לי להירגע..
אז חשוב שיהיה רופא שאפשר להרגיש בנוח (עד כמה שניתן) ולסמוך עליו
גם פיזיותרפיה של רצפת האגן עזרה לי ללמוד איך אפשר להרפות את השרירים שם...
בנוסף אני עובדת על עצמי מאוד חזק בזמן כל הפרוצדורות האלה ומנסה לומר לעצמי שאלה כאבים רגעיים והם יחלפו וזה "בסך הכל" כאב ואני יכולה לעמוד בזה ולא יקרה לי שום דבר...
אם היא צריכה עוד משהו היא או את יכולות לפנות אליי בפרטי.
בהצלחה!

justme67

New member
גם לי יש וגיניזמוס

גיליתי שלי הכי עוזר לעשות תרגילי קגל (kegel) לחיזוק שרירי רצפת האגן ובדרך נותן שליטה יותר טובה בכיווץ ובשיחרור של האיזור שם. ממליצה מאוד במידה והיא לא ניסתה כבר.

hadari31

New member
יש סרטונים ביו טיוב על התרגילים האלה? תודה

תודה רבה שכתבת

hadari31

New member
וואיי ממש תודה. איזה חמודות.

אצלם לה את התגובות ואשלח לה.

למעלה