שאלה בנושא חומצה פולית

גלי377

New member
שאלה בנושא חומצה פולית

הבנתי שה-5 מ"ג סיננטי והחומצה פולית לא הכי פעילה,
ואם אני קונה פולאט של סולגאר זה נספג יותר טוב ולא עושה המרה, הפולאט של סולגאר זה 400 מק"ג במקרה שלי שצריכה ליצור באופן מוגבר כדור אחד ביום יעשה את העבודה או לקחת 2??
תודה על התשובה

TALf2007

New member
חומצה פולית

היי גלי,
כדי להגיע עם חומצה פולית של 400 מק"ג לחומצה פולית של 5 מ"ג את צריכה הרבה יותר משני כדורים...
אני הייתי מתייעצת עם הרופה המטפל ולוקחת את ה5 מ"ג לתקופה הראשונה כדי ליצור מחסנים!
(בעיות העוברים שנוצרות כתוצאה מחוסר בחומצה פולית הן ממש רעות)
בהצלחה

טל.. בעבר טענו שעודף חומצה פולית לא מזיק.. אבל..

מחקרים מהשנים האחרונות מראים שאם חלילה כבר יש סרטן בגוף בשלב התחלתי, אז עודף חומצה פולית מאיץ את העניין.
לבעלות דיפקט בגן MTHFR ובפרט לבעלות 2 אללים דפוקים, החומצה פולית פחות תיספג טוב איכן שאמורה ולכן יש שטוענים שהסכנה אף גדולה יותר כי יש יותר עודפים זמינים בגוף.
שוב.. יש חוסר הסכמה בין רופאים לגבי ה 5 מג. ממש לא אומרת למישהי פה לא ללכת עם המלצת רופא.. פשוט מציעה לוודא שאכן מתייעצת עם רופא שבאמת מומחה בנושא הספציפי.

למה לצרוך מוגבר? הומוזיגוט mthfr?

ראיתי בהרבה מקומות שההמלצה היא לקחת רק 0.8-1 מג (קופרמינץ אפילו אמר לי 0.4) אך לעקוב אחרי רמות הומצסטיין בדם.
אך הרבה מהומטולוגים בקופה שמרנים או שלא טורחים לקרוא מאמרים אלא רק כותרות ולכן אומרים שאין טעם לבדוק הומצסטיין. יש אפשרות לבדוק בפרטי ב 200-300 שח.

גלי377

New member
אכן אני הומוזיגוטית ל- mthf, בדקתי הומוציסיטאין יציא לי 6...

אז את אומרת אם אקנה את הפולאט הפעיל של סולגאר של ה-400 זה מספיק?
הרופא פוריות פשוט אמר לי לקחת בעקבות ההפלות מינון מוגבר..שגם לי נראה מיותר

אם רופא אמר לך.. קטונטי מלהמליץ אחרת

אבל את מוזמנת לדבר עם קופרמינץ על זה. הוא ממש התעקש איתי שזה מיותר.
יש גם תכשיר של אקוסאפ שנספג טוב יותר. השתמשתי בו תקופה. עד שנשמט לי מהיד והתפוצץ לרסיסים (בקבוקון זכוכית).
&nbsp
כדאי לבדוק הומצסטיין בכל מקרה לדעתי. כי גם אם לוקחת מינון מוגבר, אם הבעיה היא בחוסר ספיגה.. זה לא אומר שזה יעזור. אם ההומצסטיין נמוך אז ממש לא בטוחה שיש צורך במינון 5 מג. אבל שוב.. אינני רופאה.
אישית למרות שהרופא פריון שלי גם מתעקש על 5 מג אני לוקחת פחות. אבל זה לא אומר שזה הדבר הנכון לעשות.
&nbsp
אגב.. לא יודעת לגבי היסטורית רקע שלך.. אך חשוב לציין שלא מצאו שום קשר סטטיסטית בין הפלות בשלב מוקדם לבין MTHFR כשהוא מופיע לבדו ללא פקטור קרישיות אחר (פקטור 5 לידן וכו). Mthfr כן נמצא בשכיחות גבוה יותר אצל נשים אשר, שלא נדע, עברו הפלה בשבועות יותר מתקדמים. הסיבה המשערת- רק בשליש השני החומרים המופרשים בגוף גורמים לעלייה בהומצסטיין. לכן יש חשיבות לדעתי לבדוק הומצסטיין בשליש שני, ואם הוא גבוה ולא מצליחים להוריד אז לקחת מדללי דם.

נועה312

New member
לגבי ההומוציסטאין בשליש שני

אני חייבת לציין שגם אצל הומוזיגוטיות לMTHFR הוא לא בהכרח יעלה. אצלי בהריון עם הבן שלי ההומוציסטאין דווקא ירד מתחת לטווח בשליש השני במקום לעלות.

נועה312

New member
גם אני הומוזיגוטית לMTHFR

ו400 פולאט לגמרי מספיק. עודף חומצה פולית בגוף זה גם מצב לא טוב שרצוי לא להגיע אליו.
תיקחי 400 ותבקשי לבדוק את רמת החומצה הפולית בגוף בבדיקת דם פשוטה וכמובן שכדאי לבדוק גם הומוציסטאין במהלך הריון.

הבנתי שגם כשרמת החומצה פולית בדם גבוה זה לא אומר

שהגוף מצליח לנצל אותה ולכן בפרט בהקשר של MTHFR דיי חסר חשיבות (בהנחה שלא נמוך מאוד, אבל גם מינון נמוך יביא אותך לערך גבוה). המדד הנכון הוא הומצסטיין.

נועה312

New member
אני משתמשת בנוזלי של אקוסאפ

וגם יש לי פרנטל מiherb עם פולאט ואני מגוונת ביניהם.

נשמט לי בקבוק שלהם מהיד

התפוצץ והרסיסים הקטנים עפו למרחקים.
תזהרי שלא יפול לך

נועה312

New member
אני משתמשת בויטמינים שלהם כבר 5 שנים בערך

ודווקא קופסת זכוכית ישנה של פרנטל של אלטמן עפה לי מהיד והתנפצה לפני כמה שנים. זה יכול לקרות עם כל דבר מזכוכית..

למעלה