זקוקה לעידוד

שחר רו1

New member
זקוקה לעידוד

היי,
חייבת לשתף ולשמוע דעתכן
אני 6 ימים לאחר החזרת מוקפא. עם תמיכה של אסטרופם 3 פעמים וגינלי ופעם אחת בבליעה. הרופא הנחה לקחת וגינלי כי סבלתי מתופעות של בחילה. בגלל שלוקחת אסטרופם וגינלי הוא הציע שאקח הפעם דופסטון ולא אוטרוגסטרן, כדי לא ליצור עומס בנרתיק ולכן לקחתי 4 כדורים ביום.
אתמול נלחצתי שקראתי שפרוגסטרון בבליעה לא נספג טוב וזכרתי את השיחה שהיתה לנו פה על הצורך לבצע בדיקת דם לאחר ההחזרה. בקיצר עשיתי היום וחשכו עיני למראה התוצאות:
e2= 7485
lh= קטן מ 0.5
פרוגר= 0.57
על אף שהרופא לא הנחה אותי לבצע בדיקת דם סימסתי לו והראתי לו את התוצאות. הוא אמר שהוא לא מאמין שזאת התוצאה ושנראה לו שזאת טעות. אני נלחצתי נורא, הנחה אותי לעבור לאוטרוגסטרן 300 מ"ג שלוש פעמים ביום ולעשות בדיקת דם שוב בחמישי. הוא אומר שלא הוכח קורלציה בין רמות בדם לרמות ברחם ולכן במוקפאים לא בודקים. אני מרגישה שהכל אבוד. מה הסיכוי? 6 ימים אחרי ההחזרה רמות כאלה נמוכות? מה הסיכוי שטעות? הוא אומר שלא אבוד וכו'. אבל מה הוא יגיד?
מה דעתכן?

נראה לי שהרמות לא משקפות רק כשלוקחים נרתיקית

פומית ממה שמבינה כן, לצערי. מוזר שלא רשם לך זריקה.
&nbsp
מה שכן.. מסכימה איתו שהתוצאה נראת ממש ממש לא הגיונית. גם אם הספיגה פחות טובה.. הייתי מצפה ל 20 למשל ולא לערך אפסי.
את בטוחה במאה אחוז שהבדיקה מהיום ולא מתאריך קודם והחדשה עוד לא התעדכנה?
&nbsp
אישית נראה לי שכדאי ללכת לבדו שוב.
&nbsp
&nbsp

שחר רו1

New member
גם לי נראה תוצאה ממש ממש לא הגיונית

בכל זאת אני לוקחת כבר 12 ימים 4 כדורים שזה 8 מ"ג.
עברתי לנרות, אבדוק שוב בחמישי.
תודה רבה על התשובה.

מפעם

New member
נראה כמו טעות, אולי יחידות שונות?

בכל מקרה אם עשית החזרה על ביוץ טבעי אז חייב להיות פרוגסטרון תקין ואם עשית הורמונאלית אז 4 דופסטון ליום חייב לתת תוצאה טובה.
לדעתי הלא מושכלת בכלל לא אבוד וגם הרופא אומר כך אז תאמיני.
כל עוד לא היו לך כאבים/הכתמות/דימומים ההסבר היותר סביר הוא שהתוצאה שקיבלת היא טעות.
בהצלחה גדולה לבטא תלת ספרתית בעוד שבוע:)

שחר רו1

New member
מעדכנת

הרופא סימס לי עכשיו שכל המחקרים שבדק מראים שדופסטון זהה או טוב יותר מבחינת שיעורי הריון לעומת תמיכה וגינלית ושהחומר שקיים בו מעט שונה מפרוגסטרון רגיל ולכן לא נמדד אותו הדבר בבדיקת דם.
בכל מקרה מאתמול עברתי לאוטרוגסטרן.
&nbsp

טוליתי

New member
וואו בהצלחה

גם לי, ואיני רופאה, התוצאה שלך נשמעת כמו טעות.
בשרי לנו בשורות טובות

שחר רו1

New member
עידכנתי למעלה שהרופא סימס לי שהיעילות של דופסטון זהה לשל

אוטרוגסטרן ושבגלל שדופסטון זה נגזרת של פרוגרסטרון זה נמדד אחרת בבדיקת דם\ כי בדיקת הדם מודדת רק את הפרוגרסטרון. אמר שאין טעם לבצע בדיקה נוספת. בכל מקרה מיום שני עברתי לאוטרוגסטרן.
אני מרגישה שאני משגעת אותו עם הדרמות שלי והוא תמיד מלא סבלנות והוא רופא מהקופה, אפילו לא פרטי. נכון שיש לי זכויות כמטופלת, אבל זה לא מובן מאליו שאני מסמסת לו והוא עונה מיד.
אולי בכל זאת אבצע מחר בדיקת דם, מה יכול להיות

שחר רו1

New member
בראשון. לא ראיתי טעם להידקר פעמיים. מקסימום בראשון אעשה את

שתי הבדיקות.

למעלה