בדיקות קרישיות

haych

New member
בדיקות קרישיות

היי בנות יקרות,
היום גיליתי במקרה שהרופאה הכניסה לי הפניות לבדיקות קרישיות ואני לא מצליחה לקבל מידע משום גורם. מרכז בריאות האשה הפנה למרפאת האם, שהפנו לאחיות, שהפנו לאחיות אחרות. משם הבנתי שלא כל הבדיקות נעשות באותו מקום, אלא בבי"ח ושיסבירו לי במקום בו מתבצעות חלק מהבדיקות. התקשרתי, אז גם שם לא ידעו מה להגיד לי והפנו אותי לאחיות שלא עונות אף פעם.
אשמח לדעת מה מהרשימה הנ"ל מתבצע רק בבי"ח, מה עלויות הבדיקות והאם צריך טופס 17 או שמספיקה ההפניה? מה לגבי צום? כמה זמן לוקח לקבל את התוצאות ואיך הן מתקבלות?

13yaya

New member
אם אני זוכרת נכון

בכללית - כל מה שהוא גנטי אי אפשר לעשות בקופה (כל הפקטורים השונים).
את כל השאר אפשר.
הייתי הולכת קודם לקופה, שיעשו כל מה שאפשר.
&nbsp
את הבדיקות הגנטיות עשיתי במרפאות חוץ של בי"ח כרמל. צריך להגיע רק עם הפנייה. משלמים במקום.
יכול להיות שלחלק מהבדיקות אפשר להוציא טופס 17, אני עשיתי רק חלק מהבדיקות שרשמת, ולא היתה אפשרות להתחייבות.
&nbsp
בהצלחה :)

13yaya

New member
קיבלתי תשובות עד שבועיים לכל הבדיקות

מבחינת עלות, בסביבות 200-180 שקל לכל אחת מהבדיקות

haych

New member
וואו, זה יקר ממש!

חשבתי שמשלמים רק על חלק...
תודה רבה על התשובות!
ממש בלתי אפשרי להשיג אותם ומי שכן עונה לא יודע כלום

a morph

New member
למה בבית חולים?

באיזו קופת חולים את? בכללית כל הבדיקות האלה מבוצעות במרפאת כללית, מה שכן זה לא במרפאת האם הרגילה, אלא בדרך כלל במרפאה ייעודית להמטולוגיה (במוקד של הקופה יגידו לך איפה יש מרפאה כזאת באיזור שלך).
עשיתי את כל הבדיקות האלה לפני שהתחלתי Ivf (בגלל רקע של אירוע לב ואירוע מוחי במשפחה), ולא עלה לי שקל.
גם אם נגיד שאצלך הבדיקות מתבצעות בבית חולים, לא נשמע לי הגיוני שצריך לשלם עליהן, זו בסהכ בדיקה די שגרתית שהקופה שולחת אותך לבצע, מביאים טופס 17 וזהו.
בכללית קיבלתי תשובות תוך כמה ימים, חלקן לקח קצת יותר זמן אבל לא נראה לי שיותר משבועיים.

a morph

New member
מוסיפה: כללית באיזור ירושלים

ייתכן שבאיזורים אחרים, בהם אין מרפאה המטולוגית, זה אחרת... אבל תבדקי לגבי התשלום, זה נשמע לי פשוט לא הגיוני. אם רופא של הקופה שולח אותך לבדיקה והיא לא מתבצעת בקופה, התחייבות אמורה לכסות את עלותה.

haych

New member
גם אני בכללית

וזה מה שנאמר לי אצל האחיות במרפאת האם (היחידות שהצלחתי לתפוס בינתיים). אמרו לי שאת הפקטורים עושים בבי"ח. הלוואי שזו טעות...
רופאת הפוריות אמרה לי מראש שחלק מהבדיקות עולות כסף וגם כשהתקשרתי למרפאה בה עושים חלק מהבדיקות ניסו להעביר אותי לאחיות "כדי שיסבירו לי על עלויות" אז לצערי נראה לי שאין מנוס מלשלם...

נועה312

New member
לדעתי

כדאי לברר כמה כל הבדיקות שמצריכות תשלום יעלו ביחד ואז להחליט איפה לעשות. אני בסוף עשיתי את הסט המלא כולל בדיקת הומוציסטאין (שלבד עולה קרוב ל300 שקל) ב1,300 שקל ברמב"ם. זה היה לפני 4 שנים ועכשיו זה בטח עולה כמה מאות שקלים יותר אבל עדיין זה יכול לצאת יותר משתלם.

haych

New member
את חושבת שיש הבדל בעלויות בין המקומות השונים?

ואני לתומי חשבתי שבציבורי יש אחידות

haych

New member
תפסתי אותם

ובאופן מפתיע... גם להם אין מושג.
אפשר לחשוב שזו כזו בדיקה יוצאת דופן...
הם רק אמרו לי שלא הכל עושים אצלם, אבל לא יודעים איזה מהבדיקות ואיפה עושים (פשוט יש להם הערה במחשב שחלק נעשות בבי"ח).
לא יודעים אם צריך טופס 17.
לא יודעים כמה זה עולה...
אחלה!
אני פשוט אגיע לשם ואראה במקום.

נועה312

New member
ברור

יש בתי חולים ציבוריים בבעלות של כללית, יש בתי חולים ציבוריים בבעלויות אחרות.
כדאי לברר בכמה מקומות.

למעלה