פרטי וציבורי

פרטי וציבורי

היי
אני מטופלת באסותא אצל רופא מסויים במסלול הציבורי.
משלמת עבור טיפול 1250 שח והוא נותן פרוטוקול, שאיבה והחזרה ומלווה לאורך התהליך בכל מה שצריך.
הבנתי שיש מטופלות שעושות טיפולים באופן פרטי לגמרי והעלות גם היא הרבה יותר גבוהה.
אשמח להבין מה ההבדל?
למה לעשות טיפול באופן פרטי אם אפשר להעזר במימון של קופ"ח ועדיין להיות מטופלת אצל רופא ספציפי?

hadari31

New member
בציבורי את מטופלת אצל מי שתורן באותו יום

את יכולה לבחור את הרופא הספציפי רק לפרוטוקול. לא לשאיבה ולא להחזרה.
לפרטי את משלמת לרופא ואז את עוברת איתו ליווי צמוד של הכל -פרוטוקול שאיבה החזרה וגם שאלות טלפוניות וכו'.
לא הבנתי כל כך למי את משלמת את הסכום שנקבת בו. לאסותא?? לרופא? כי בציבורי את לא משלמת לרופא. בהצלחה וסיום בידיים מלאות :)

בציבורי כבר הייתי..

מכירה איך זה מתנהל במסלול הציבורי.
כרגע אני מטופלת אצל רופא פרטי שעובד עם אסותא. הוא זה שמלווה אותי לאורך התהליך וגם עושה את ההחזרה והשאיבה. הבנתי שזה עדיין נקרא מסלול ציבורי מכיוון שקופת החולים משתתפת ואני משלמת לאסותא בערך 600 שח על פתיחת תיק ועוד 1300 לרופא (הקופה מחזירה חלק מהסכום).
רציתי לדעת איך זה מתנהל במסלול הפרטי ומה ההבדל.. ?

hadari31

New member
זה פרטי יקירה! עם סבסוד של קופת חולים

את מטופלת פרטית. גם אני מטופלת באסותא אצל רופא פרטי ומשלמת לו סכום שהולך אליו בלבד. ומשלמת סכום שהולך לאסותא 600 שח. יש לנו סבסוד של קופת חולים עד גיל 45 ושני ילדים.
את לא מטופלת ציבורית. ציבורי (הייתי ...) זה לבחור רופא ספציפי רק ואך ורק לפרוטוקול שאר הפעולות זה רופא שתורן באותו יום מבין רופאי הבית.
את נפגשת עם הרופא במרפאה הפרטית שלו נכון? לא באסותא? אם בפרטי אז זה במרפאה הפרטית

נועה312

New member
את מטופלת פרטית

להיות מטופלת במסלול הציבורי באסותא רמת החייל זה לא להיות מטופלת של רופא ספיציפי. כל רופא לוקח סכומים אחרים, אני מטופלת של רופא פרטי שלוקח 600 שקל לכל הסבב כולל מעקבים, שאיבה והחזרה ו400 לסבב של החזרת מוקפאים.

שחר רו1

New member
לא תמיד זה ככה

אני מטופלת בציבורי והרופא שלי עשה לי את השאיבה ועושה לי את ההחזרות ורק הוא. אני משלמת לאסותא 100 ש"ח, למעשה כשמוציאים לי את טופס 17

hadari31

New member
אז או שזה מקרי או שהרופא שלך תמיד שם

כי אין דבר כזה.
באסותא ציבורי - זה מי שתורן באותו יום. אם היינו יכולות לבחור בציבורי אז לא היינו מבזבזות אלפי שקלים לרופא פרטי במרפאה שלו הפרטית. אני רוצה שרק ואך ורק בר חוה יטפל בי אז אני משלמת לו ישירות במרפאה שלו !!

hadari31

New member
בציבורי אפשר לבחור רק רופא לבניית פרוטוקול

וגם די מוזר שאת משלמת רק 100 שח לאסותא... סבב רגיל עולה 600 וסבב מוקפאים 400 נראה לי..

שחר רו1

New member
זה לא מקרי אני מטופלת של ד"ר חסון שעובד אצל בר חווה

אני מטופלת אצלו בציבורי בפנקס ת"א. כשהתחלתי את הטיפול הוא אמר את יכולה לבחור לעשות את התהליך בבית חולים ציבורי ואז יהיה כל פעם רופא אחר או לבחור שאני אעשה לך תמיד ולשלם 100 ש"ח באסותא. מה פתאום מקרי שהוא שם, אנחנו מתאמים יחד תאריך להחזרה והוא מגיע במיוחד. אני במאוחדת, אולי יש הבדל בין הקופות

hadari31

New member
וואו טוב לדעת :)) לא ידעתי שזה קיים אופציה כזו

אולי באמת יש הבדל בקופות חולים.
העיקר שיהיה לך בהצלחה :))

שחר רו1

New member
גם לך ולכולן

hadari31

New member
חברה שלי עדכנה אותי עכשיו שזה באמת אופציה בכל קופות החולים

להיות אצל רופא דרך הקופה. ואז בדיוק כמו שכתבת מדובר בסכומים ממש מזעריים. זה מצוין לדעת שיש אופציה שלא דורשת לשפוך כסף כל חודש על פרטי.

נועה312

New member
אני מנחשת שאת אצל רופא קופה

הרופא שלי, ברקוביץ', הוא רופא קופה של מכבי ואצל מטופלות מכבי הוא עושה הכל כולל מעקבים והכל בחינם. אנחנו שייכים לכללית ובגלל זה אנחנו משלמים סכום מסוים.

היי נועה, שאלה לגבי ברקוביץ

האם את המעקבים (דם וא"ס) צריך להגיע אליו לעשות אותם או שניתן בקופת חולים? (כלומר דם אני מניחה שזה בכל מקרה בקופה אבל א"ס??)

נועה312

New member
תלוי מתי

את בדיקות הדם עשיתי כמובן בקופה.
בשאיבה הוא עושה את האולטרסאונדים אצלו ויש בזה היגיון, הוא מחליט במקום בהתאם לנתונים אם צריך להעלות או להוריד מינון, לשנות הורמונים וכו'.
בהחזרת מוקפאים על בסיס טבעי אין סיבה לנסוע עד אליו בשביל לבדוק את הרירית אז הוא שולח לאולטרסאונד בקופה.

למעלה