אנדומטריוזיס?

haych

New member
אנדומטריוזיס?

היי,
יש לי חצי שנה לאכול לי (ולכן) את הראש עד שאני חוזרת לטיפולים.

והפעם- איך הכנסתי לעצמי לראש שיש לי אנדומטריוזיס:
-קראתי שזה גנטי - לאחותי יש (גילתה בעקבות טיפולי פוריות)
-יש לי חצוצרה חסומה שלא נפתחה בצילום רחם והרופאה העלתה השערה שזה בעקבות הדבקויות מניתוח בטן שעברתי. נשמע לי הרבה יותר הגיוני שהיא חסומה בעקבות אנדו' ולא בעקבות ניתוח שהיה באיזור אחר בגוף בכלל.
-יש לי כאבים ביחסי מין
-בזמן מחזור יש לי כאבים חזקים (לא תופת, אבל מציקים מאוד) בצד של החצוצרה החסומה.

עכשיו השאלה שלי, האם יש טעם להכנס לבירורים בכלל?
הרי אני כבר עושה IVF, שאמור לעקוף את בעיית החצוצרות.
נניח שיגלו שיש לי אנדו' - זה ישפיע על הטיפול איכשהו? יש מה לטרוח?

נועה312

New member
תראי

לגבי ניתוח בטן שעברת במקום אחר זה לא סותר. יש לנו חברים שעברו טיפולים כי 2 החצוצרות שלה היו סתומות בגלל ניתוח תוספתן שהתפוצץ לה בבטן שהיא עברה בתור ילדה. אני למשל עברתי קיסרי חירום ויש לי הידבקויות אבל אין לי הידבקויות ברחם אפילו שהניתוח עצמו היה ברחם.

haych

New member
אין לדעת..

אני לא אומרת שזה סותר, אני אומרת שזה הגיוני (בשילוב עם התסמינים האחרים).
הרי גם זה שהרופאה אמרה שזה מהניתוח זה ניחוש. אי אפשר לדעת בוודאות. גם אצל החברה שלך אני מניחה שאי אפשר לדעת בוודאות. פשוט יש "מה להאשים".
ופתאום שקראתי את התסמינים הכל התחבר לי.
אולי זה אנדו', אולי זה מהניתוח, אולי זה משהו אחר בכלל.
יש לי עכשיו חצי שנה לבצע בירורים - זה הזמן לבדוק כל השערה.

נועה312

New member
אכן כדאי לבדוק הכל

אבל אישית במקרה שלך הדבר שהייתי מתמקדת בו, בגלל זה שהחסימה של החצוצרה היתה בצד המרוחק מהרחם, הוא האפשרות של נוזל בחצוצרה שפוגע בהשתשרשות ובמצב כזה הייתי שוקלת לכרות אותה. אולי כדאי לעשות צילום רחם חוזר לבדוק אם החצוצרה שנפתחה באמת עדיין פתוחה ומה המצב כרגע.

haych

New member
שאלה לגבי זה

אם כורתים חצוצרה - זה פוגע איכשהו ברזרבה?
עדיין ניתן לשאוב את הביציות מהשחלות בצד הפגוע, או שהוא יוצא משימוש לגמרי?

רק המחשבה על צילום רחם חוזר מעוררת בי צמרמורת...

נועה312

New member
עונה

זה לא מפריע לשאיבה כי בשאיבה דוקרים את השחלות להוציא את הביציות ולא עוברים בחצוצרות. אני לא חושבת שזה פוגע ברזרבה אבל יש פה מומחיות יותר ממני בנושאים האלה ובנות שעברו את זה (spirt, ענבל ח1 וכו') שיוכלו לפרט יותר ממני.
גם אני סבלתי בצילום רחם אבל אם הייתי צריכה הייתי עושה אותו שוב, לפעמים אין ברירה..

spirt20

New member
נשמע הסיפור שלי

מה שאת מתארת נשמע אנדומטריוזיס קלאסי ומחקר חדש הראה שחמישים אחוז ממטופלות הפריון מתגלות כחולות אנדו שואוקינג!! יחד עם זאת הפריה אכן הפתרון הכי טוב לאנדו אך מאחר ויש חצוצרה חסומה כמו שהי לי חבל שתעברי טיפולים כושלים כמוני ותגלי שיש נוזל, עדיף לוודא זאת בניתוח לפרוסקופי אבחנתי תוך בקשה חד משמעית לא לגעת בשחלות . לשאלך אן פוגע ברזרבה? לי לא פגע ברזרבה אבל כן פגע ביכולת להשיג ביציות בשלות ולמרות זאת מיד אחרי הניתוח נקלטתי עם בת שהיום בת שנתיים ושלושה חודשים . היום שאני בטיפולים לילד שני וגם כי עברו 3 שנים מההריון הראשון והאנדו חזר לחגוג הסיפור יותר רשה ועדיין לא איבדתי תקווה. ככל שתגלי את הבעיה מוקדם יותר הסיכוי שלך להשיג הריון ובה כמה ילדים גדול יותר. בהצלחה

haych

New member
תודה על התשובה, שאלות נוספות

עכשיו אני כבר בלחץ...
אז עשית לפרוסקופיה ואיבחנו לך נוזל בחצוצרה ואז מה? הסירו אותה במעמד הלפרוסקופיה? או שעשו ניתוח נוסף?
מי הפנה אותך ללפרוסקופיה, רופא פוריות או שהיית במרפאת אנדו?
איך נעשתה האבחנה הראשונית לאנדו?
אני ממש מפחדת שתיהיה פגיעה בביציות...

spirt20

New member
לגבי ניתוחי תוספתן

אנדו בהחלט גורם לזה זה אחד מהתסמינים של אנדו. זאת לא מחלה שפוגעת רק באיברי הרבייה היא פוגעת בכל איבר ויכולה להגיע גם למוח. לי יש חשד לנגע בסרעפת

למעלה