שאריות לאחר גרידה

211174

New member
שאריות לאחר גרידה

הי לכולן,

עברתי גרידה לפני כחודש , לאחר שבשבוע 7 הספיק הדופק. הגרידה עברה בקלות יחסית. אני המתנתי כחודש עד לפגישה עם רופא הפיריון שלי ( אף אחד לא אמר לי שיש צורך לעבור אולטרסאונד לאחר הגרידה.) הגעתי לרופא חודש אחרי גרידה ( אגב טרם קבלתי מחזור ) הוא בדק אותי ופתאום טוען שהרחם לא נקי ( לטענתו בוודאות רק של 80 אחוזים ) ונתן לי פרימולוט נור בתקוה שיגיע המחזור והחומר ההריוני שנשאר יצא לבד.
מכירות מקרים כאלה? האם אין צורך לעשות אולטרסאונד במקום אחר? האם לקחת את הכדורים? ואיך קורה שבבית חולים ציבורי משאירים שאריות ברחם בגרידה בהריון כל כך צעיר, שהעובר בקושי 4 מ"מ?
אודה לתשובתן המהירה.

טוליתי

New member
מצטערת על אובדן ההריון

שאריות לאחר גרידה זו תופעה שכיחה, גם בהריונות צעירים. איני רופאה גניקולוגית, אך מאמינה כי כשמגרדים מנסים שלא לגרד עמוק מדיי, על מנת לא לפגוע ברירית חלילה (מה שיכול להביא לפגיעה בהריונות עתידיים).
לרוב, הכדורים עוזרים. במידה וחלילה לא, אפשר לבצע היסטרוסקופ]יה אצל מומחה, שיסיר על הדרך את השאריות.
כולי תקווה שמהר מאוד הסאגה הזו תהיה מאחוריך, ושהריון תקין ידור לו בבטנך.
&nbsp

דפנה1000

New member
קודם כל חיבוק ענק

התמודדות לא קלה בכלל
קודם כל צריך להבדיל בין שארית, שיש אליה זרימות דם,
ע"פ מה שידוע לי שארית ברחם זאת לא תופעה שכיחה בכלל
ובין קרישי דם/ תוכן שזה באמת הרבה יותר נפוץ, ושסביר שיצא עם המחזור הקרוב, וזה הרבה פחות מדאיג, נותנים ציטוטק או מתרגין, או פשוט מחכים למחזור.
אם זה באמת שארית אז אפשר לעשות היסטרוסקופיה.
נשמע שהרופא שלך לא הפנה אותך להיסטרוסקופיה כך שהוא לא מודאג, וזה טוב
בכל מקרה תהיי חזקה, ובשורות טובות בקרוב מאוד!

211174

New member
שאריות

מה ההבדל בין זרימות לכל היתר? הרופא כתב ללא זרימות, רושם לחומר בגודל 2 ס"מ והמליץ על פרימולוט במשך 5 ימים בתקוה שיעזור. אין מכשיר שיודע לתת תשובה ב 100% ? הרופא אמר שזה בוודאות של 80% בלבד.

דפנה1000

New member
זרימות

זרימות- הכוונה שיש שארית שעדיין מוזנת ע"י זרימת דם אליה, ולכן זה פחות טוב
כשאין זרימות יותר סביר שזה יצא לבד, או אחרי מחזור.
הפרימולוט לדעתי נועד להסדיר את המחזור, שבטוח תקבלי וסת בקרוב, ובתקוה הכל יהיה מאחוריך לאחר מכן.
ברפואה אף פעם אין 100%..
אבל 80% נשמע לי סיכוי גבוה

למעלה