שימור פוריות

אפי1982

New member
שימור פוריות

שלום לכולן,
רוצה לשתף ולהתייעץ לגבי תהליך של שימור פוריות...
אני בת 35.6, עם פרופיל הורמונלי תקין אך עם רזרבה שחלתית נמוכה (תוצאות בדיקת AMH הן 0.25) ולפני יומיים עברתי את השאיבה השניה שלי לצורך שימור פוריות. בשאיבה הראשונה שלי היו 4 זקיקים והוקפאו 3 ביציות, ובשאיבה השניה היו 5 זקיקים, אבל נשאבו רק 2 ביציות והוקפא עובר אחד (הרופאה שלי המליצה להקפיא גם עוברים וגם ביציות). ממש נשברתי רגשית מהשאיבה השניה... די בשוק מהתוצאות שלה ומזה שהוקפא רק עובר אחד (זה היה סבב שעבר עלי קשה מאוד מבחינת תופעות לוואי של ההורמונים).
ועכשיו ההתלבטות... אם ללכת על עוד 2 סבבים כפי שמתאפשר לי על פי החוק, או לוותר ולהיות פתוחה לאפשרות שאוכל להשיג הריון עתידי מתרומת ביצית במידה והביציות והעובר לא ייקלטו כראוי.
חשוב לי לציין שאני סומכת על הרופאה שמטפלת בי ועל המקצועיות שלה, וכמובן שאתייעץ גם איתה על המשך הדרך, אבל מתלבטת בקשר לסיכויים שלי להשיג מספרים מעט יותר גבוהים בשאיבות נוספות...
אודה לכל מחשבה, רעיון או שיתוף מנסיון ממצב דומה.
תודה!

טוליתי

New member
ברור שללכת על שאיבה נוספת

אבל עם תוכנית טיפול אחרת, ואולי אצל רופא אחר.
קורה שלא בכל חודש התנובה טובה. זה מאכזב, אך רובהנשים בפורום הזה חוות את מה שאת מתארת.
הנחת היסוד שלי היא שמשאיבה אחת לא ניתן להסיק מסקנות מרחיקות לכת, ובנוסף, תרומת ביצית תחכה לך עד גיל 54, ואילו הביציות שלך ממש לא יחכו....זוהי נקודת אל חזור. לא שיש לי משהו נגד תרומה, אלא בעד מיצוי האפשרויות. שלא תצטערי אחכ...
מותר להתאכזב. קחי לך כמה חודשים לשקם את הגוף, ותשקיעי בתוכנית טיפול יצירתית, והלוורי שהיא תביא לך תוצאות נהדרות.

אני בעד מניעת חרטה

מספרת על חברה שעברה סבב שאיבה בגיל 35 לקראת (אולי) יחידנות. הכירה בחור ולא עברה סבב נוסף. היום, אחרי פרידה ממנו, בגיל 39, שאיבה אינה אופציה, והיא מאד מצטערת שלא עשתה אז את המקסימום. אני לא מכירה אותך ולא יודעת איך יהיה המשך חייך, אבל יש החלטות בחיים שנראות תיאורטית כמו משהו אחד, ופרקטית כמו משהו אחר, ולכן כשיש דברים שהם כן בשליטה שלנו - אני בעד ללכת איתם. אולי כדאי לך להתייעץ גם בפורום שאיבת ביציות. וכמובן, קחי בחשבון את העלות של כמה עשרות אלפים לסבב (נדמה לי 6-8 עוברים, אבל יש מליון מסלולים) ואת זה שלפעמים יש צורך ביותר מתורמת אחת. בהצלחה בכל דרך !

אפי1982

New member
מניעת חרטה

זו בהחלט זווית שלא מספיק חשבתי עליה, גם בהקשר של העלויות הכלכליות הגבוהות שיש גם בתרומת ביצית.
לאיזה פורום שאיבת ביציות התכוונת? בתפוז אין פורום עם שם זה...
תודה רבה על נקודת המבט הנוספת

אפי1982

New member
המון תודה!

התשובה שלך עודדה אותי מאוד, במיוחד החלק על זה שלא ניתן להסיק מסקנות אחרי סבב שאיבה אחד. כבר הייתי עם מחשבה מקובעת קצת שאלה המספרים שאני יכולה לייצר וזהו...
נפגשת עם הרופאה שלי מאוחר יותר השבוע, ואדבר איתה על תוכניות אחרות (את הרופאה אין לי כוונה להחליף, היא נהדרת!)
אני בהחלט עומדת לקחת הפסקה, להתאושש וככל הנראה לנסות שוב.
שוב תודה

bhsf

New member
יש בדיקה שסופרת מהו פוטנציאל כמות הזקיקים שלך

נראה לי נקראת afc אולי. כעקרון זה אולטרסאונד שהרופט עושה.
אצלי היא דייקה.

מעבר לכל הנתונים...

עוד משהו - כדאי להקפיא גם עוברים, אם את יכולה (בן זוג? בנק הזרע?)
ובכללי אולי כדאי בכלל לעשות טיפול ליצירת עוברים וכניסה להיריון,
אני התחבטתי בזה מגיל 35, והגעתי לקו הסיום בגיל 41,
והיום אני ממש מצטערת שבזבזבתי כמה שנים על הגדר,
כי היום אני עומדת לפני שאיבה, אחרי כמויות של הורמונים,
ואין כמעט זקיקים. מאוחר יותר אדע. בתקווה שיצא משהו.
כל מה שאני רוצה להגיד... נסי לחשוב גם הלאה, אולי הריון....
(ואז בכלל הטיפולים עולים בציבורי בטופסי 17 ועלות תרופות מסובסדת).
&nbsp
בהצלחה בכל מה תבחרי
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ולשאלה המקורית... כן, הייתי הולכת על עוד 2 סבבים... קחי זמן

למנוחה, לחיזוק הגוף והנפש, שינוי תזונתי, דיקור
ותעשי מה שמותר לך ויש לך כוח להתמודד איתו.
&nbsp
תשמעי, אחר כך כשרוצים מאוד... קשה יותר להתמודד עם האין,
ככה לפחות תדעי שעשית כל מה שאת יכולה כדי להצליח.
הכי טוב שאפשר בנקודת זמן נתונה.
בהצלחה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

אפי1982

New member
וזה אכן מה שיקרה

יש פרוטוקול חדש (ועוד לא סופי - היא רוצה להתייעץ עם עוד רופאים כי מסתבר שאני מגיבה מאוד אחרת מהצפוי לטיפולים) וכוונה להתחיל שוב אחרי פסח.
דיקור כבר יש באופן קבוע, ותכנון לחודש רגוע ומלא הנאה.. תודה

אפי1982

New member
תודה חיוכי אהבה

הריון לא עומד על הפרק עבורי בשלב זה ואני שלמה עם ההחלטה. ואכן הרופאה שלי חכמה, ויותר מזה גם מקצועית ורגישה!

למעלה