תזונה

טובה89

New member
תזונה

היי,
איך אתן מתנהלות מבחינת תזונה בתקופה הזו?
האם אתן נמנעות מכל מה שאסור בהריון?

haych

New member
אני אוכלת הכל

מבחינתי אני לא בהריון כל עוד לא הוכח אחרת.

אחרי ההחזרה לגמרי כן

מתנהלת כמו בהריון עם כל ההנחיות הנלוות.
מבחינתי אחרי החזרת עוברים אני בהריון לכל דבר.

Kapachka

New member
ישב ביטוי באנגלית - drink till it's pink

אני מתנהלת כרגיל לגמרי עד בדיקת ההריון.
אבל תכלס מה שהכי חשוב שתעשי מה שאת מרגישה בנוח ומוריד לך את רמת הלחץ.
אם להתנהל כאילו את בהריון מרגיש לך נכון, לכי על זה.
אם לא בא לך על כל האיסורים של ההריון, גם סבבה. לי הוסבר שבשלבים האלו שום דבר ממחזור הדם לא מגיע לביצית המופרית עדיין.

londi81

New member
אני אוכלת ושותה הכל כולל הכל

אני אחרי 11 סבבים, בשנה וחצי... השפיות (הגם ככה מעורערת שלי) מחזיקה כי אני לא מכניסה לעצמי לראש שאני בהריון ולכן אסור ואסור או לחילופין שאם אני אוכל סושי או אשתה יין דפקתי את הסבב...
הרופא החמוד שלי פעם אמר לי , את כמו כל אישה אחרת... וכל אישה אחרת בשבועיים שלפני גילוי ההריון מתנהגת כרגיל כי היא לא יודעת שיש עובר פוטנציאלי בתוכה.. אז תתנהגי כרגיל
מה גם שכל ההשפעות של תזונה נוגעות להשפעה על שליה - ובשלב זה אין שליה ולכן אין להן תכלית רציונלית

Freyja I

New member
אני נמנעת רק מאלכוהול

כל השאר אני עושה רגיל.... ומשתדלת לאכול דברים שנחשבים טובים לפוריות (אבל שאני אוהבת בכל מקרה, כמו מלא סלק ואבוקדו)

PAND76

New member
אני נמנעת מסושי ומביצה עין

וגם מסלמון מעושן. את הקפה מנסה לצמצם לשניים במקום שלושה, אבל לא באופן פנאטי. כי לשנות תזונה, זה לפעמים לטפח ציפיות גבוהות מדי. ולהתרסק - כואב.

היו לי סבבים, שלקחתי אחריהם חופש מפילאטיס ועיצוב חיטוב שאני עושה 3 פעמים בשבוע. היו כאלה, שנשארתי רק בפילאטיס וגם שם השתדלתי להיזהר. בגדול, אני חושבת שאפשר לחיות כרגיל, למעט מניעויות פה ושם ורק ליתר ביטחון.

londi81

New member
רק כדי להבהיר - אין שום הגיון להמנע מסושי/סלמון או ביצה עין

הסכנה בהריון בצריכה מאכלים כאלו הוא חשש מסלמנולה או ליסטריה שהם חיידקים חודרי שיליה. מאחר ושיליה מתפתחת רק בשבוע 5, אין שום סיבה להמנע מהם.. כי אין להם לאן לחדור..
אכלי כמה שאת רוצה, אלא אם מבחינתך יש סיבות אחרות להמנע

WaitingForIt

New member
אני אכלתי הכל כרגיל..

אפילו אחרי בדיקה חיובית ביד ובזמן שאני מחכה לטלפון של הבטא, ישבתי ואכלתי סושי
לא חושבת שצריך להימנע מכלום עד שלא יודעים בוודאות. כמובן מהבטא החיובית הפסקתי לאכול כל מה שאסור אבל גם אז הרופא הפוריות אמר שלא חייבים כי אין שלייה.. משבוע 10 התחלתי עוד יותר להקפיד כשראיתי את השלייה והחבל הטבור.. בקיצור, אצלי זה קרה בכלל בשלבים(;

מיקה118

New member
במשך כמעט שנתיים הקפדתי

הרופא גם אמר לי תמיד שאחרי הזרעה/ IVF להתנהג כאילו הריון

החודש בפם הראשונה החלטתי שאני מתנהגת כרגיל, נמאס לי

אני מאד מקפידה

הי
אני מאד מקפידה, אבל פחות על דברים ספציפיים שאסור בהריון. כשראיתי לראשונה את הFSH, בדיוק לפני שעמדתי להתחיל בתהליך, זו הייתה סטירה מצלצלת והחלטתי לעשות כל מה שאני יכולה כדי לשפר את הסיכויים, כולל דברים שאולי לא מוכח שיעזרו, אבל לא היה לי אכפת לעשות כל עוד הם לא אמורים להזיק.
אצלי זה כולל - המנעות מאלכוהול, קפה (כולל נטול), מוצרי חלב, בשר/ביצים לא אורגניים, מאכלים שמעלים סוכר (לא רק סוכר, אני גם לא אוכלת אורז והרבה פירות), וליתר בטחון גם גלוטן. קצת קיצוני, אני יודעת...
אני לא יודעת אם זה עוזר, ולא יודעת אם חייבים ללכת לכזו קיצוניות. אני מאמינה שלכל אחת נכון למצוא את האיזון שלה סביב זה. אבל כן נראה לי נכון בתקופה הזו של הניסיונות לנסות להקפיד על תזונה. לא בהקשר של דגים נאים וכו', אלא אם את מתכננת לאכול בריא יותר בהריון, אולי שווה להתחיל כבר עכשיו.
אבל אני גם מסכימה עם אחרות - תעשי את זה רק אם זה לא קשה מדי וזה נכון עבורך, כי הבריאות הנפשית חשובה לא פחות ולא שווה לאמלל את עצמנו בתקופה הזו, בייחוד שהיא יכולה להיות ארוכה.

אני גם קיבלתי אותה סטירה והגבתי באותה הדרך

היי רכבת הרים, אני גם קיבלתי סטירה קשה עם תוצאות ה FSH ו AMH, וישר חיפשתי לראות מה אני יכולה לעשות, התחלתי דיאטה נטולת גלוטן או כל דבר שמכיל סוכר וכו. אני עדיין אוכלת בשר ומעט מוצרי חלב, כי קשה מדי בלעדיהם, וכי נראה לי שהורדה במוצרי חלב עשויה להיות יותר קשורה לפוליציסטיות (אבל אני לא באמת בטוחה). חוץ מזה התחלתי דיקור והרבה ויטמינים/תוספים. טוב לדעת שאני לא היחידה, נקווה שזה יעזור!

בהצלחה!

גם לי כיף לשמוע מעוד מישהי שנכנסה לטירוף הזה :)
אני גם אוכלת בשר (אורגני), אבל החלטתי לוותר על מוצרי חלב בגלל העניין של ההורמונים וגם כי זה משהו שהרבה אנשים רגישים אליו. אבל אני מאמינה שאין תפריט אחד שנכון לכולן, והשיקול של מה קשה מדי בלעדיו הוא ממש חשוב, שלא נשתגע בינתיים.
אני אהבתי את האתר הזה:
https://www.tomakeamommy.com/to-make-a-mommy-fertility-diet/
כי הרגיש לי שהיא מסבירה כל החלטה שלה ולא מטיפה (ברוב האתרים אומרים זה טוב וזה לא טוב בנחרצות רבה ובלי הסברים)
אני מקווה כל-כך שזה יעזור לשתינו! אצלי בינתיים זה גרם למחזור להיות מאד סדיר, עד הסבב הראשון של ההזרעה שאז הוא נבהל ונהיה שוב לא סדיר.

tul25

New member
אני הורדתי מהקפאין

הפסקתי לגמרי לשתות קולה (מהמכורים...) וקפה הורדתי ל2 ביום וגם זה נטול קפאין.
גם לדעתי זה יותר פסיכולוגי מאשר שיש לכך איזשהי השפעה על הקליטה או תחילת ההריון...

אחרי החזרה מבחינתי זה כאילו אני בהריון עד שהוכח אחרת

ולכן מקפידה כאילו אני בהריון.

טובה89

New member
תודה לכולן :)

האמת שעד עכשיו נמנעתי (כבר שנה מנסים טבעית) ועכשיו בשלב ההזרעות.
אולי הנושא שיש מצב שזה יקח עוד הרבה זמן שובר אותי בהקשר הזה.
כשניסינו טבעית זה לא כזה הפריע לי

a morph

New member
אי אפשר לדעת כמה זמן זה יקח, לצערי

יש מצב שתהרי עוד החודש, אבל אולי גם לא... ולעצור את החיים במצב של חוסר ודאות מוחלט נראה לי לא בריא.
אז בסדר, אולי לא להשתולל עם אלכוהול ולא לעשן, כי אלו דברים שמזיקים בפני עצמם ובוודאות.
אבל אני אישית לא הייתי מוכנה יותר להימנע מכל מיני מאכלים שאין איתם בעיה עקרונית אבל אולי אולי אולי יש סיכוי שיהיו מזוהמים, כמו גבינה צפתית... נו בחייאת... הסיכוי שלי להיקלע לתאונת דרכים הרבה יותר גבוה, ולנהוג לא הפסקתי.

היא321

New member
לא

אחרי החזרה נמנעתי רק מאלכוהול. השאר רגיל, כל עוד לא היה אישור שאני בהריון.

a morph

New member
אני התנהגתי כמעט רגיל

בהתחלה הייתי נמנעת מכל הדברים האסורים והדבר היחיד שיצא מזה שהייתי עוד יותר מתוסכלת אחרי כל שלילי, גם כי לא הצליח וגם כי ״לא נהניתי מהחיים״.
לקראת ההחזרה שסוף סוף הצליחה די שיחררתי את כל ההגבלות ואכלתי כמעט רגיל.
אבהיר שאין לי כל כוונה לרמוז שמי שמשחררת מצליחה, ממש לא, אני חושבת שזו אגדה אורבנית שגויה ומזיקה.
אני פשוט חושבת שלא פחות מהריון, חשובה הבריאות הפיזית והנפשית שלנו, ואין משהו שהורס את הבריאות הנפשית יותר מעצירת החיים והשתעבדות מוחלטת לטיפולים בלבד. חשוב להמשיך לחיות, ולחיות טוב, כדי להישאר שפויים ולאגור כוחות לעוד ועוד סבב.

למעלה