שיטת ברטוב.. שווה את הכסף ?

ליליאן1

New member
שיטת ברטוב.. שווה את הכסף ?

קצת רקע.. אני בת 41 הוא 45
אחרי 5 שאיבות בבית חולים ציבורי, 2 האחרונות ללא הפריות בכלל (אבל עם 3 ביציות).

עברנו לרופא פרטי שבדק והציע לעבור למדיקל בהרצליה, ובנוסף כבר ללכת לבדיקה במכון ברטוב.
הם רוצים 2,200 רק בדיקה ועוד 4,800 על הפעולה.

מישהי עשתה ויכולה להגיד ששווה כבר להתחיל עם זה ולא לנסות לפחות לעבור קודם למדיקל לנסיון של המעבדה שלהם?
אני יודעת שכסף הוא פחות העניין אבל בכל זאת זה 7,000 שקל נוספים לטיפול אחד, לא כולל כל ההתנהלות הפרטית מול הרופא שנוספה לנו.

תודה רבה לכל העונות

נועה312

New member
תראי

דבר ראשון את יכולה לשאול את האימבריולוגיות במעבדה שבה טופלת איך היה הזרע. זה מה שאנחנו עשינו ובחרנו ללכת למיון אחרי שהן אמרו לנו שהן לא מצאו בכלל זרעונים תקינים. אם הן היו אומרות לנו שיש זרעונים תקינים לא בטוח שהיינו רצים למיון כל כך מהר (בIVF3).
דבר שני אם אתם מחליטים ללכת על זה, למה צריך גם בדיקה? הייתי מבקשת לוותר על ה2,200 לבדיקה.
אצלנו המיון עשה את ההבדל אבל יש פה גם אלמנט של גיל, הייתי בת 32 ולא היתה בעיה בביציות בזמנו.

ליליאן1

New member
תודה

אצלנו הגיל מאד משמעותי, ולשנינו יש בעייה, הרופא הסתכל , המעבדה כנראה לא ממש נותנת תשובות... הוא לא על אפס , אבל התנועתיות לא משהו.
לא חשבתי שאפשר לוותר על הבדיקה וללכת ישר למיון, צודקת.
תודה רבה

הילד שלי הוא הוכחה שזה עובד

אני עשיתי מיון בלבד בשאיבה השניה. הציעו לי בדיקה אבל לא רציתי להיכנס לזה כי ידעתי שיש בעית זרע ורצינו לעקוף אותה.

ללכת לברטוב או למדיקל זה לא שווה ערך. בגלל שלברטוב יש את המיקרוסקופים הגדולים והבדיקה לאיזה זרע תקין.
במדיקל לא אמרו לנו שהזרע לא תקין, חייבים לקחת זרע ובמיקרוסקופ רגיל זה מה שמצאו. לצערי העובר לא שרד...

אצל בעלי המורפולוגיה של הזרע הייתה 0% בכל מקום שהלכנו אליו, כולל תל השומר שד"ר שפי כל כך הילל את הדיוק שלהם בבדיקות. 0 אחד גדול ועגול. למרות הכל, בברטוב מצאו לבעלי 17 תאי זרע תקינים לחלוטין (דרגה 1). אני זוכרת ששאלתי את בעלי כשהייתי עוד אאוט אחרי ההרדמה והם התקשרו אליו לקחת את המיון, והוא סיפר לי. הייתי בעננים. הנה, גם כשכביכול אין, אז יש.

במיקרוסקופ רגיל עושים ניחושים. כשיושבים על מיון זרע כמה שעות, אין מקום לניחושים.
וה 4,800 ש"ח ששילמתי, שווה לי את הנסיך המתוק שלי בכל רגע ביום.

ליליאן1

New member
תודה , יש אופטימיות

כמו שכתבתי אצלינו הוא לא 0% אבל אולי בעצם לפי מה שאת אומרת הוא כן...
נבדוק את עניין המיון בלבד, אם כבר מוציאים אז אולי באמת מיותר הבירור הראשוני.

וברור שאם זה מצליח זה שווה את כל הכסף שבעולם.

תודה רבה

למעלה