חישוב מסלול מחדש - איך יודעים אם כדאי לעבור לפרטי?

haych

New member
חישוב מסלול מחדש - איך יודעים אם כדאי לעבור לפרטי?

אז היום קיבלתי עוד שלילי לאוסף.
תזכורת לרקע:
בני 33 ו-34, לא מוסברים. יש לי חצוצרה אחת חסומה, ככל הנראה כתוצאה מהצטלקויות מניתוח בטן שעברתי אבל אין לדעת. בכל מקרה, ברגע שעברנו ל IVF המכשול הזה לכאורה כבר לא רלוונטי.
עם אותה רופאה מתחילת התהליך. ליוותה אותי דרך הבדיקות הראשוניות וכשעברתי ל IVF עברתי לבי"ח בו היא מטפלת.
אני מאוד אוהבת אותה, הן מהבחינה האנושית והן כי אני מרגישה שאני בידיים טובות. היא העבירה אותי מהר בין השלבים, אני מרגישה שהיא "מבינה עניין" ועל אף שאני בציבורי, אני תחת הטיפול שלה. כלומר, היא זו שנותנת פרוטוקולים וזה לא נתון להחלטה של רופא תורן.
מה עברתי עד כה:
2 מעקבים זקיקים ללא הורמונים
1 מעקב זקיקים עם הורמונים
1 הזרעה עם הורמונים
****מעבר ל IVF****
1 טיפול לקראת שאיבה, תגובה יחסית צנועה של ביציות והחלטה לעשות הזרעה נוספת כדי לא לסכן אותי בהרדמה כאשר ידוע שהגוף שלי יכול לייצר יותר ביציות.
1 שאיבה, 10 ביציות, 8 הפריות, 5 עוברים. 4 מהם הוקפאו ביום שלוש.
1 החזרה של טרי יום שלוש, 8 תאים
1 החזרה של מוקפא ע"ב הורמונלי, 8 תאים
1 החזרה של 2מוקפאים ע"ב טבעי, 5 תאים ו-7 תאים.

נותר לי מוקפא אחד אחרון.
חושבת להשתמש בו ולצאת להפסקה וחשיבה מחודשת.
לא יודעת האם יש טעם לעבור רופא?
עד עכשיו, הפרוטוקולים שלי היו מוצלחים למדי. הייתי שמחה לקבל יותר ביציות בפרוטוקול השאיבה אבל גם 10 זה לא מעט.
העוברים טובים, גדלים בסדר (חוץ מההוא של ה-5) - מה יתן לי מעבר לרופא פרטי?
האם יש בדיקות נוספות שלדעתכן כדאי לבצע, אולי כדי לבדוק אם יש השלכות נוספות לניתוח בטן שעברתי?

PAND76

New member
את יכולה ללכת להתייעץ פרטי

רק כדי להרגיש רגועה, שהרופאה הציבורית עושה הכל תקין. אבל אני לא יודעת אם במצבך ובגילך הצעיר, הייתי ממהרת לעבור לפרטי. כי לדעתי, את עדיין במשחק הסטטיסטיקות ויש לטיפולים תפוקה יפה.

haych

New member
אני גם חושבת כך

שהטיפולים מוצלחים.
אני בעיקר חוששת שלהסטוריה הרפואית שלי יש השלכות אחרות, ורוצה שכל הכיוונים יבדקו ואני לא יודעת אם בציבורי יכולים להתמודד עם משהו שהוא אולי מחוץ לקופסא.

אני אישית ישר הלכתי לפרטי

לא רציתי את כל הסיבוך הזה של להסתובב במערכת הציבורית (מכירה אותה מתחום קיצורי הקיבה ומעבר למימד הזמן... בפוריות יש גם מימד של חשיפה וטיפול. לא חושבת שטיפול מיטבי הוא שכמה רופאים עוברים על הפרוטוקול ואין אחד שמחליט ועומד מולך).

החצוצרה החסומה לא מפריעה? בדקת אם יש בה נוזל שמפריע לקליטה? ואולי מה שמפריע זה דווקא מהזרע (אפשר לבצע בדיקת הלוספרם או אבחון).
אני בעד לירות בכמה תותחים שאפשר, ובמיוחד כשזה לא הטיפול הראשון.

haych

New member
זהו, שכאן דווקא רק רופאה אחת מחליטה על פרוטוקול

אבל החזרות ושאיבות באמת עושה רופא תורן (במקרה גם את השאיבה עשתה לי הרופאה שלי).

איך אני יכולה לבדוק אם יש נוזל בחצוצרה החסומה? בצילום רחם זה לא צוין. כשהעלתי את הנושא בפני הרופאה (לא ספציפית לגבי נוזל, אלא בכלל לגבי החסימה) היא אמרה שמוקדם לדבר על כריתת חצוצרה.
גם אני חשבתי שאולי יש בעיה בזרע - את הבדיקות שציינת מבצעים לאחר קבלת הפניה? הן מתבצעות רק בפרטי?
נראת חושבת שהפניות לבדיקות כאלה יתן רופא פרטי ולא רופא ציבורי?
אני מרגישה שהטיפול שאני מקבלת ממנה הוא טוב, אבל אני באמת חוששת שיש איזושהי בעיה ורוצה לעשות את כל הבדיקות שאפשר. מלחיץ אותי לחשוב שאם ההשערה של הרופאה נכונה (שהחסימה בחצוצרה היא כתוצאה מרקמה צלקתית שנדדה מחלל הבטן) שאולי הצלקות הגיעו לעוד מקומות, אולי הן ברחם או לא יודעת איפה...

לגבי חצוצרה חסומה

לא כל כך מבינה בזה, רק יודעת שזה מפריע לקליטה ולהמשך הריון (הבנתי שהנוזל שהחצוצרה מפרישה הוא הרסני לעוברים).

בדיקת זרע מקיפה יותר מהבדיקות הרגילות מתבצעות במרכזים פרטיים. לא צריך הפניה וגם לא צריך הסכמה של הרופא. את קובעת, באה ועושה.
אם באמת יש בעיה בזרע שמצריכה מיון, זה כבר כן צריך את ההסכמה של הרופא ובית החולים אבל יש הרבה מרכזים ורופאים שמסכימים לעשות טיפול עם מיון זרע אז זו לא בעיה למצוא (אני אישית עברתי טיפול כזה עם ד"ר מיכה באום במדיקל סנטר).

זה נשמע לי כאילו את חוששת לדבר עם הרופאה שלך ושהיא תיעלב מהבדיקות שאת עושה. תסבירי לה יפה שאת רוצה לעשות הכל (וזה לא משנה אם צריך). ד"ר באום אמר לי אחרי ההפלה, כשהצעתי לעשות מגוון בדיקות, שאין לו שום בעיה שאעשה הכל אם זה לא פולשני - לטובתי, כן?. למשל בדיקות קרישיות - הוא אמר שהעובר שלנו לא היה תקין ולדעתו זו לא בעיית קרישיות אבל אם אני בכל זאת רוצה, שאעשה. בסוף לא עשיתי. כשהעליתי את הנושא של מיון זרע - הוא גם אמר שבסדר גמור. ובסופו של דבר זה עבד.

haych

New member
תודה רבה

אני לא חוששת לדבר איתה ואעשה זאת ביום חמישי.
פשוט יש לי תפיסה שאולי והלוואי שהיא מוטעית, שבציבורי הולכים על הבסיסי ולא חושבים מעבר, גם בגלל עלויות וגם כי אין בעיה נראית לעין ואנחנו יחסית צעירים, אז אפשר לפטור את זה ב"סטטיסטיקה", (מה שאולי נכון, אבל בגלל הרקע שלי אני רוצה לבדוק לעומק).
לא נאמר לי שהחצוצרה שלי מפרישה נוזל, אני לא יודעת אם לא שמו לב או שהיא פשוט לא מפרישה, או שזה משהו שלא רואים בצילום רחם. בכל מקרה אני מתכוונת להגיע לרופאה שוב עם הדיסק של הצילום, כדי שתתן מבט נוסף.

מצויין

אגב, בגלל זה הלכתי לפרטי.
רציתי שיהיה רופא אחד שיוכל לענות לי לשאלות ואוכל לשאול אותו הכל.
גם אם אתם צעירים, כישלון זה לא צורב? השנים שעוברות לא מטרידות? אני באמת לא מבינה את ההתייחסות הזו.

היא321

New member
Ivf לא בהכרח פותר חצוצרה חסומה

ייתכן ויש בה נוזל שמונע השרשה של העוברים. כדאי לבדוק.

מור 811

New member
דעתי

הי, אני חושבת שכדאי להשתמש במוקפא האחרון ואז לעבור לפרטי עם רופא אחר.
גם אם לא ישנה הרבה מבחינת הפרוטוקול לפעמים "משנה מקום משנה מזל" .

אגב- תרצי לשתף מי הרופאה? נשמע שאת מרוצה ממנה וזה חשוב.

בהצלחה רבה!

haych

New member
ד"ר אפרת הררי

אני אכן מרוצה מאוד.

תודה על התגובה.
קבעתי להפגש איתה ביום חמישי. אבקש בדיקות נוספות לי ולבעלי ואם היא לא תתן - כנראה שאעבור רופא.

אני גם ממליצה בחום על הררי אפשרת

מהממת ממש, לא הייתי מחליפה אותה בשום רופאה פרטית.
אחראית לנס הקטן שלי.

למעלה