פרוטוקול ארוך

טוליתי

New member
השאלה למי עדיף

יש נשים שבעקבות פרוטוקול ארוך זוכות לביציות איכותיות יותר. בנוסף, אצל נשים עם אנדומטריוזיס, דיכוי ארוך יכול לתת תוצאות טובות יותר.
כמו בכל פרוטוקול, התאמה או עדיפות הן עניין של ניסוי וטעייה.

תודה על המענה

אין לי אנדומטריוזיס,
זה נכון שארוך יותר נכון לרזרבה נמוכה?
האם הדיכוי הוא עמוק ויכול להשפיע הרבה זמן אחכ על קבלת וסת?
אני אחרי סבב אחד קצר בלבד, לא שווה לנסות עוד סבב קצר לפני ארוך?

טוליתי

New member
רוב הרופאים מאמינים שדווקא פרוטוקול ארוך

אינו מתאים לרזרבה נמוכה, ויש הגיון רב למחשבה זו, שכן ברזרבה נמוכה המערכת כולה לקראת דיכוי ממילא, כך שלפעמים השחלות לא יצליחו להתאושש מהדיכוי הארוך.
יחד עם זאת, ישנם רופאים שהם חסידי הפרוטוקולים הארוכים, כמעט בכל מקרה.
דיכוי יכול להשפיע על מועד קבלת הווסת, ובהחלט פגשתי כאן נשים שהווסת נעלמה להם למספר חודשים בעקבות הדיכוי.
אי אפשר לענות על שאלתך מבלי לדעת מה היו תוצאות הטיפול הקודם: כמה ביציות נשאבו, מה הייתה האיכות, כמה הפריות נוצרו, מה הייתה איכות העוברים, מה המינון שנטלת בפרוטוקול הקצר ובאיזה תכשירים השתמשת.
תעני וננסה לעזור
.

עונה

בסבב קודם היו 8 בציות, 4 הפריות, החזרה ביום 3
אף עובר לא התפתח לבלסטוציט ולמעשה הם לא שרדו
לא היה דירוג גבוה, לא היה אף עובר A
אך נקלטתי בסבב הראשון, הייתי כ"כ שמחה וכ"כ אופטימית
הפלה בשבוע 9
תודה טוליתי אני מאוד מעריכה את התשובות

מוסיפה

הבעיה שלנו היא מורפוגיה 0%
אז אני לא מבינה למה מתעקשים להתמקד בבציות ולא בבעיה שנמצאה :/

נועה312

New member
גם אנחנו עם מורפולוגיה 0

שבמקרה שלנו גם באה עם ריכוז של כלום, והבן שלי הוא תוצאה של מיון זרע בMFC.
אם לא עשיתם מיון זרע בסבב הזה אז אני ממליצה לנסות מיון או בברטוב או בMFC.

גם אנחנו עם מורפולוגיה 0 ואחרי מיון זרע

בזכות מיון זרע מוצלח בברטוב יש לי בן, וזה אחרי שטיפול קודם הניב הריון אבל הפלה בשבוע 13.
הכי קל להפיל הכל על האישה... אבל בשביל זה יש מכוני מיון זרע שעובדים בצורה מעמיקה יותר על פוריות הגבר.

תודה לכן על העיצות הטובות

שמחה לשמוע על ההצלחות שלכן מאוד
הבעיה שלנו היא רק במורפולוגיה, ריכוז ותנועתיות בסהכ תקין
תנועתיות קצת נמוכה אבל אחרי ההשבחה היה תקין
מיון לא יעיל יותר לאזוספרמיה?

נועה312

New member
לא

מיון יעיל בכל מצב שבו יש בעיה חמורה במורפולוגיה כי במיון מחפשים בפינצטה זרעים תקינים להפרות איתם את הביציות באיקסי. אתם יכולים לבדוק אם מיון יכול לעזור במקרה שלכם ב2 אפשרויות לדעתי, האפשרות הראשונה היא לדבר עם האימבריולוגיות שטיפלו בזרע וביציות שלכם, לשאול אותם אם היו הפריות "רגילות", כמה היו, איך הן נראו לעומת הפריות שנעשו באיקסי ואיך נראו מורפולוגית הזרעונים שאיתם הפרו את הביציות באיקסי. האפשרות השניה היא לעשות מיון מורפולוגי שהוא בדיקה מגדמית של 150-200 זרעונים ובדיקה כמה מהם באיזו דרגת מורפולוגיה.

מעדכנת

שוחחתי עם MFC וברטוב. מחירים שערורייתים, MFC משמעותית יותר זולים, 3500 לעומת 5000.. הפער מוצדק?
ביקשתי מהם שישלחו לי מאמרים שתומכים בזה, הם שלחו לי שניים:
מאמר ראשון- המסקנה היא שאין הבדל בין ICSI לבין מיון בהפריות ועוברים.. חח אז למה זה מה שאתם שולחים לי??
מאמר שני- מאמר של ברטוב (המעבדה המתחרה!) מ2003, לא מקצועי..
סתם הצחיק אותי.
לא יודעת.
אולי שווה לנסות סבב למרות שלא מצאתי מחקרים שמעדים שזה עוזר.. :((( מצד שני כן יש פה סיפורי הצלחה
סליחה על החפירה
אם מישהי מעוניינת במחקרים אני אעלה אותם לפה

מה שהנחה אותי לבוא לברטוב

שהשיטה בעצם פותחה שם על ידי פרופסור ברטוב ופה בפורום הזה - שבזכותו נודע לי בכלל על העניין - בנות המליצו יותר ללכת לברטוב מאשר ל MFC מבחינת שירות.
דיברתי עם משגיחה של בוני עולם שגם אמרה לי שלדעתה ברטוב יותר טוב. היא עובדת עם שניהם אז מאמינה לה.
זה לא משפיע על כמות ההפריות בשום מצב כי גם זרע לא תקין יכול להפרות (עובדה, אצלנו זרע לא תקין באף מדד הפרה ויצר עובר שנקלט והיה דופק ואפילו התפתח עד שבוע 13).
מצד שני זה גורם שרק זרע תקין הוא שיפרה ואז הסיכוי גדול יותר שההריון ימשיך ויסתיים בלידת ילד.

אישית לא קראתי מחקרים. עניין אותי שיש לי חברה שלא היה להם זרע ויש לה 3 ילדים מחיפוש ומיון ועניין אותי שאדם שעובד אצל אבא שלי (שהסיפור שלו סופר ב"ישראל היום" של סופ"ש הקודם) - נהיה אבא אחרי 8 שנות המתנה בזכות מיון זרע.
לזכותו ייאמר שהוא ניסה להגיד לי מייד ללכת לברטוב אבל העדפתי לחכות בטיפול הראשון. בטיפול השני כבר לא חיכיתי.

נועה312

New member
לא כזה משנה לי מה המחקרים שהם שולחים

אני יודעת שכשעשינו IVF במעבדה רגילה האימבריולוגיות אמרו לנו שהם לא מצאו לנו אפילו זרעון אחד תקין מורפולוגית. היה הריון אפילו של שני עוברים מזרעונים לא תקינים ככה שהעוברים אפילו עברו את שלב הבלסטו בהצלחה וההריון ההוא הסתיים באובדן.
בMFC מצאו לנו 7 זרעונים תקינים בפעם הראשונה וסוף סוף החזירו לנו עוברים מזרע תקין, נוצרו 7 עוברים דרגה 1 ששניים מהם הוחזרו , אחד מהם הוא הנס הפרטי שלי, ול5 האחרים הגשנו עכשיו טופס 17 ואנחנו מחכים למחזור להתחיל בתהליך..
אם לא ייצא כלום מה5 הנוספים כבר ברור לנו לאן נלך וזה יהיה למיון נוסף. אנחנו לא נעשה עוד שאיבה בלי מיון זרע, חבל על העצבים שלנו, חבל להזריק הורמונים סתם, חבל על כל השליליים וחבל על ההריון שאבד.

צודקות

שוב תודה. סביר להניח שננסה את זה בסבב הבא
אני פשוט מרגישה בטראומה מפחדת לפתח ציפיות
כאילו מזכירה לעצמי שבכלל לא בטוח שזה יעזור כדי שהאכזבה אחכ לא תהיה ככ קשה
&nbsp

נועה312

New member
מוכר

יום לפני הבטא החיובית אכלתי קרפצ'יו כי לא האמנתי וגם אני כמוך לא הרשיתי לעצמי לפתח ציפיות אחרי כל כך הרבה אכזבות.. ההרגשה שלנו והלחץ שלנו לא קובעים אם זה יצליח או לא, אז תני לעצמך להרגיש איך שאת רוצה להרגיש ואיך שאת מרגישה שנכון לך להתמודד עם הסרט הזה שנקרא טיפולי פוריות בלי רגשות אשם.

טוליתי

New member
היובדה שלא התפתחו בלסטו

לא מאוד חשובה. הרחם טוב יותר לגידול עוברים מכל מעבדה משוכללת..
סהיר שאיכות העוברים קשורה במרפולוגיה.
האם בן הזוג ביקר אצל אורולוג מומחה לפוריות? נוטל תוספים?
צר לי על ההפלה שעברת. האם נצפה דופק?
עברת היסטרוסקופיה?
לאור ההריון שהיה, לדעתי, ואני חא רופאה, יש הגיון לחזור על הטיפול הקודם, ולנסות תמיכה אחרת לאחר ההחזרה.

היסטרוסקופיה?

נצפה דופק שפסק בשבוע 9
כעת מחכה ומייחלת לוסת שתגיע כבר שלושה שבועות
את חושבת שאני צריכה היסטרוסקופיה?
לקבוע תור אולי ליתר בטחון מעכשיו כי סביר להניח שדברים ישתבשו?
את חושבת שהבעיה היתה בתמיכה? כי כעת הרופא רוצה לנסות פרוטוקול לגמרי אחר, ארוך כאמור, וזה מלחיץ אותי
&nbsp

למעלה