שיתוף

shahar3030

New member
שיתוף

היי, פעם ראשונה שאני כותבת פה, אבל קוראת כל הזמן. זו קבוצה נהדרת ותומכת.
אני ובעלי בני 30. ניסינו כשנה , לאחר מכן 3 הזרעות ועכשיו סיימנו ifv ראשון שלא הצליח.
הרופא המליץ לנו לעבור מההזרעות לivf בעיקר מסיבות אבחוניות, לראות אם יש משהו לא בסדר. ואכן ביום ההחזרה אמר כי ראה 4 בעיות:
1. הביציות שניסו להפרות באופן טבעי ללא מיקרו מניפוציות לא הופרו בכלל- והיו 6 כאלו.
2. הביציות שכן הופרו (שאר הביציות- 11) עטופות בקרום עבה כך שגם באופן טבעי לעובר יהיה קשה לצאת מהמעטפת.
3.הביציות שהופרו באיכות נמוכה- הכי טובים היו 7b.
4. העוברים עברו רגרסיה- התחלקו ולאחר מכן חזרו אחורה.

המון דברים לא טובים בעוד שעד ה ivf נחשבנו לזוג חזק.
מישהי נתקלה בבעיות האלו?
עצות ? מחשבות?
תודה רבה.

טוליתי

New member
ברוכה הבאה אלינו

לשהות מהנה אך קצרצרה
...
&nbsp
קצת סדר בעניינים:
1. פעמים רבות הביציות אינן מופרות ללא התערבות. הדבר נובע מזרע לא תקין או מנתון הקשור לביציות (כנראה שאצלכם מדובר בסיבה השנייה).
2. אין לכך הרבה משמעות. ייתכן שצריך לעשות להן הנצה - A.H.A, ליצור "חלון" כדי לאפשר התפתחות עובר. סביר שאם התהליך יבוצע, תצויידי בסטירואידים ובאנטיביוטיקה.
3.האיכות קשורה פעמים רבות לפרוטוקול, כך ששינוי בפרוטוקול ייתכן שיביא לתוצאות איכותיות יותר.
4. אני מניחה ש"לא חזרו אחורה", אלא שהפסיקו להתפתח. מכל הנתונים, זה הנתון שחשוב לתת עליו את הדעת, ולהבין אם המקור לבעיה הוא הביצית, הזרע או הפרוטוקול. אם הדבר יחזור על עצמו (ומאחלת לך שתיקלטי מהר ולא תצטרכי שום טיפול נוסף), שווה לבדוק עם המעבדה שינוי סובסטרט (המצע שעליו מפרים את הביציות).
&nbsp
מקווה שעזרתי.
תעדכני ושתהיה הצלחה

למעלה