לאופטימיות ושמחה אין מקום פה

לאופטימיות ושמחה אין מקום פה

אכן השמחה היתה מוקדמת מדי
היום ניצפה עובר ללא דופק
מה דעתכן, ציטוטק או גרידה?

אני מצטערת מאוד לקרוא ושולחת חיבוק

אצלי ההחלטה אם לעבור גרידה או לקחת ציטוט הייתה תלויה בשאלה האם היו הפלות קודמות ויש צורך לבדוק קריוטיפ לעובר. אישית לא הייתי עוברת גרידה אם אין בכך תועלת אבחנתית, כי יש סיכון בכל התערבות כירורגית. החיסרון של ציטוטק הוא שלפעמים נדרשים שני סבבים וייתכן שאם זה לא יספיק אז תידרש התערבות כירורגית בכל מקרה להוצאת השאריות (יכול לקרות גם בגרידה אגב, אך הסיכוי נמוך יותר לפי מה שהוסבר לי). בגדול מגרידה התאוששתי מהר יותר פיזית. אני מהנייד אז כרגע לא יכולה לעשות חיפוש על העבר שלך, אם תרצי לפרט כאן או במסר, את מוזמנת. בינתיים חיבוק נוסף וכמובן שאני מאחלת לך הריון תקין במהרה

כשעברתי את הסיוט הזה בשבוע 8+4 דופק שפסק

בכלל לא שאלו לדעתי, אבל בכל מקרה העדפתי לגמור עם זה וזהו.
עברתי גרידה,
ההתאוששות הפיזית היתה מהירה יחסית,
נפשית לקח קצת יותר זמן.
&nbsp
חיבוק גדול

אליסקה

New member
אני עברתי שלוש הפלות

קודם כל, אני מצטערת מאוד לשמוע על מה שאת עוברת
.
לכל אחת מהפרוצדורות יש יתרונות וחסרונות.
גרידה היא מהירה, אבל היא פולשנית, ויכולה לגרום נזק לרירית הרחם. לי, למשל, היו זיהומים באגן אחרי כל אחת משלוש הגרידות - דבר נדיר ביותר. כמו כן, בגרידה השנייה נשארה שארית ברחם, ונאלצתי לעשות היסטריוסקופיה אבחנתית כדי לגלות אותה, ועוד היסטריוסקופיה ניתוחית כדי להוציא אותה. זה עיכב את החזרה לניסיונות בכמה חודשים, והיה מאוד מתסכל. כמו כן, אחרי הגרידה השלישית לקח לי הרבה זמן לשקם את הרירית, וזה היה מפחיד.
מצד שני, לציטוטק יש כ-80% הצלחה. זה אומר שלאחר הנטילה אולי תסבלי מכאבים ודימום, ועדיין תצטרכי לעבור גרידה, כי ההפלה לא תהיה שלמה. זה גם אומר שאולי יהיה יותר מסבב אחד, ובאופן כללי מדובר בעינוי ממושך יותר מגרידה מוצלחת. אם זה מצליח, זה קצת מזעזע לראות מה יוצא. מאידך, יש פחות סיכוי לנזק לרירית.
לשאלתך, אם אצטרך לעבור עוד הפלה, בלי ספק אתן צ׳אנס לציטוטק לפני שאפנה לפעולה פולשנית, עם כל אי הנוחות הכרוכה בכך, ואם את שואלת מה אני ממליצה - זה מה שאני, אישית, ממליצה.
חזקי ואמצי.

נובמבר6

New member
חיבוק

מצטערת לשמוע
אני מקווה שתעברי את זה עם כמה שפחות סבל ובעזרת השם הריון תקין אחרי זה.
אני לקחתי צייטוטק .תמיד אעדיף על פני התערבות .

מיקה118

New member
אני גם מעדיפה ציטוטק לפני פעולה התערבותית

זה מאד אישי.
עם ציטוטק זה לוקח יותר זמן, יותר ביקורות, כאבים ודימומים
כל אחת והעדפות שלה
אני הייתי מוכנה לסבול, יש כאלו שרוצות גרידה ולגמור עם זה

מהניסיון שלי שכולל

פעם אחת ציטוטק ופעמיים גרידה - עדיף גרידה.
הגרידות עברו עלי בקלות (מבחינה פיסית כמובן, נפשית זה סיפור אחר) ולא פגעו בסיכויי ההריון העתידיים.
כמובן שזה מאוד אינדבדואלי. מאחלת לך שיעבור כמה שאפשר בקלות.....

dandale1

New member
לאחר שתי הפלות

שתיהן עם ציטוטק, שתיהן למזלי נגמרו בסבב אחד, לא היה צריך מנה נוספת
אם צריך לעבור את זה, לדעתי עדיף מאשר גרידה, אין הרדמה, נגמר בביקור במיון ולא צריך לחכות לתור, אין התערבות כירורגית וגם פחות חשש לפגיעה ברירית הרחם
מאחלת לך הריון תקין בהקדם

למעלה