צילום רחם לפני הפריית ICSI

נועם 789

New member
צילום רחם לפני הפריית ICSI

שלום לכולם! בקרוב מתחילה טיפולי פוריות בשל ספירת זרע נמוכה מאוד. תחילה, הרופא הראשון שלי הציע שאין צורך לעשות צילום רחם (שהייתי מתוכננת לעשות שבוע לאחר מכן לפני שגילינו את הבעיה) מכיון שההפריה עוברת את השחלות ואת החצוצרות. כעת, הרופא הנוכחי שלי אומר שכן מעדיף שאעשה מכיוון שעברתי הריון חוץ רחמי בעברי. מה דעתכן ? האם גם אתן עשיתן ? מפחדת מזה נורא! שמעתי סיפורים איומים !!!

יעל326

New member
אם הכוונה היא להיסטרוסקופיה

אז אני עשיתי את זה לפני שהגעתי לIVF. אותנו הפנו על 0 תאי זרע בכלל. אצלי הכל היה תקין ועדיין צריך צילום רחם. זה קצת כואב אבל לא נורא בכלל. וזה נגמר תוך שתי דקות.
אני חושבת שגם בהתחשב ברקע שלך וגם בכלל לפני IVF רצוי לעבור את הבדיקה. חבל לעבור סבב שלם של זריקות כדי לגלות בסוף שלא נקלטת בגלל משהו שיכלת לעבור עליו. זמן הוא דבר יקר בטיפולים.

היסטרוסקופיה וצילום רחם אלו שתי בדיקות

קצת שונות.
צילום רחם יותר עובד על המעברים בין החצוצרות השחלות וכו והיסטרוסקופיה בודקת את תקינות חלל הרחם יותר ( מקווה שדייקתי) .
צילום רחם מומלץ לפני הזרעות יותר, אבל היסטרוסקופיה כדאי לעשות לבדוק שאין הדבקויות ברחם שימנעו הקלטות.
שתיהן בדרך כלל כואבות אבל עם אופטלגין או שניים נסבלות.

יעל326

New member
תודה על ההסבר

אני אף פעם לא ממש הבנתי את ההבדל. אני זוכרת בברור שעברתי היסטרוסקופיה כי התקשתי לקרוא את השם. בדקו לי חצוצרות שלא חסום וחלל רחם תקין. הייתי מיועדת ל ivfישירות.

נועם 789

New member
הי יעל

תודה על תשובתך, מקווה לטוב. אפשר לשאול האם הצלחתם להקלט כבר ?

יעל326

New member
ברוך ה'

אחרי שתי שאיבות ארבע החזרות ומאות זריקות. נמצאת כרגע שבוע 12 טפו טפו.

היא321

New member
עשיתי גם הפריית icsi בשל בעיית זרע ועשיתי צילום רחם

מאמינה שאם לא הייתי עושה לפני, בסופו של דבר הייתי עושה תוך כדי התהליך

למעלה