היסטרוסקופיה אבחנתית

קשת 5

New member
היסטרוסקופיה אבחנתית

הייי בנות לאחר 6 הפריות, והפלה טבעית בדרך.
ולאחר שנתיים בטיפולי פיריון ( הזרעות ..)
הרופא הפנה אותי להיסטרוסקופיה אבחנתית,
השאלות שלי :האם הבדיקה עצמה דומה ברמת הכאב לצילום רחם ?
ובנוסף האם הסיכויים להיכנס להריון גבוהים יותר לאחר בדיקה זו ?
והאם לדעתכן יש סיכוי שיגלו שאריות שילייה שנשארו מהלידה ?
אני 3 שנים לאחר הלידה? האם הגיוני ?
אני מתכננת לעשות סבב החזרה לאחר הבדיקה , האם אתן ממליצות ?
האם לדעתך יש מצב שאני יכולה להיקלט רק מעוברים טבעים ? כי בכל הפעמים החזירו מוקפאים ולא הצליח, ובפעם היחידה שהחזירו טריים זה תפס,, ( אך הייתה הפלה ממש על ההתחלה , שזה היה כימי)..
התלבטויות הנוספות הן :
1. האם לעשות את הבדיקה ולאחר מכן להחזיר 2 מוקפאים שנשארו ובמידה ומצליח אני יהיה מאושרת החלום שלי , ובמידה ולא הצליח לעשות סבב יחיד של טריים או לוותר ולנסות לבד באופן טבעי
בינתיים לא גילו סיבה לאי פריון ומבחינת המערכת הרפואית אנחנו לא מוסברים
אומרים שהעוברים באיכות טובה מאוד, אני בת 32 בעלי 34
חייבת את ההעזרה שלכן רק אתן תבינו אותי..

מיקה118

New member
לא יועת לענות על הכול

בדיקה לא מסובכת, קצת לא נעימה ועוברת מהר ( לא יודעת להשוואות לצילום רחם)
יש שאומרים שמיד לאחר בדיקה מסוג זה יש עליה באחוזה הכניסה להריון טבעי ( לא יודעת אם זה נכון)
לגבי שאריות לאחר 3 שנים- נשמע לי שבטח לא, בטח גם עבר כל מני בדיקות ובדקו לך את מצב הרחם, אבל אין ספק שזו בדיקה מאד חשובה למי שנמצאת בטיפולי פוריות
אם את רוצה יש לי רופא להמליץ לך

הודיה2304

New member
הייי לגבי ההיסטרוסקופיה

1. הבדיקה לא כואב ברמות של צילום, היא לא נעימה אחרי הבדיקה יש כאבי מחזור. 2. לא אחרי הבדיקה לא עולים הסיכווים כי הדבר היחיד שמכניסים לך זה מים כדי שהראות תהיה טובה יותר.. עקרונית ממליצים לא לקיים יחסים כמה ימים אחרי כי יש דימום וכו. ונראה לי גם סיכון לדלקות.

ההיסטרוסקופיה

לגבי הכאב לי כאב יותר ההיסטרוסקופיה מאשר הצילום רחם אבל הכל תלוי במה קורה שם בפנים, אם יש בעיה או אין בעיה. אצלי היו הידבקויות בדפנות והרופא היה צריך לנקות אותם לכן זה כאב. אבל אם לא ימצאו משהו זה לא אמור לכאוב יותר מדי וזה ממש קצר. זה אמור לעזור ולעלות את הסיכוייים במידה ויש משהו שמונע את זה והרופא יטפל בזה.. בהצלחה

גם אני צריכה לעבור

יש לי נישה מהקיסרי ואני אמורה לעבור את האבחנתית.
בינתיים קבעתי פולקוסקופיה שגם הייתי צריכה (ואני מאושרת מעצמי ברמות של כלה שסוף סוף עשיתי את זה).

לגבי ההפריות שלא הצליחו וההפלה, בדקתם את המדדים של שניכם? גם של הזרע וגם שלך?
לא מזמן הייתה כתבה ב YNET על שחקנית בשם אביטל לבני שעברה בדיקת אבחון במרכז ברטוב וגילתה שהמדדים לא היו תקינים וכל 12 הטיפולים שעשתה לא הצליחו בגלל זה.

אנחנו ממילא עברנו מיון זרע בגלל המורפולוגיה האפסית של בעלי. אבל אולי זה עוד כיוון ששווה לחשוב עליו.

למעלה