יכולות בבקשה להסביר לי על עובר בן 3 ימים או 5 ימים?

נובמבר6

New member
יכולות בבקשה להסביר לי על עובר בן 3 ימים או 5 ימים?

הי אשמח אם מישהי תסביר לי .
שאבו לי ביציות והן הופרו.
הרופא אמר שביום 3 יקרא לי להחזרה וייתכן ויחליט לגדל את העובר ליום 5 ואז עלי להגיע ביום 5 להחזרה.
עד היום החזירו לי יום 3 ולא צלח.3 החזרות.
אמר שאולי נאבד עוברים בין יום 3 ל5 ולא בא לי שזה יקרה. עבדתי קשה וקיבלתי מלאאאא זריקות לשאיבה הזו.
מצד שני הוא הפרופסור ומה לי ולהתערב ולבקש?? ואני צריכה לסמוך עליו ...
אני הייתי שמחה לקבל מכן הסבר על יתרונות וחסרונות יום 3 או 5 והאם מישהי נקלטה עם עובר יום 5 אחרי שעוברים יום 3 לא נקלטו?
תודה מראש

Nashuki

New member
עובר יום 5

אמור להגיע לבלסטו, וסיכויי ההשרשה של בלסטו טובים יותר מאשר עוברי יום 3. הדגש הם על סיכויי ההשרשה...זה לא אומר כלום על הההמשך כי הרי אם יש משהו כרומוזומלית לא תקין זה לא משנה איזה יום זה...הסיכון בלגדל בלסטו זה באמת הפסקת ההתפתחות ובעצם אז מאבדים את העובר. יש שיגידו שעובר יום 3 כן יתפתח ברחם ולאו דווקא יתפתח בצלחת מעבדה ואז כביכול ״איבדת״ עובר טוב. בדרכ מנסים לגדל לבלסטו אם יש מבחר של ביציות ואפשר כביכול לקחת את הסיכון... שיהיה בהצלחה בכל מקרה

נובמבר6

New member
אני מבולבלת

תודה על תשובתך.
אז אני מבולבלת...
לא ישרדו כולם אבל סיכוי יותר טוב אבל לא בטוח שונה מיום 3???
יש למישהי נסיון בפועל? השתרשות יום 5?המלצה.?

Nashuki

New member
אין לי ניסיון

בטח יענו לך תכף, אבל: אם עובר הגיע ליום 5 לבלסטו זה מעולה ועולים סיכויי ההשרשה. אבל...אם הוא לא מגיע ליום 5 וכביכול מתבזבז כי ההתפתחות שלו הופסקה ולא מחזירים לך אותו, פה מתחילות לעלות השאלות. אם היו מחזירים אותו יום 3 אולי היה כן מתפתח ברחם (המקום הטבעי שלו). אם יש הרבה ביציות לוקחים את הסיכון לגדל חלק ליום 5 ואולי לא יגיעו לזה כי יש גיבוי של האחרות שלא מגדלים ליום 5... תראי זה לא מדע מדוייק לצערנו...

לצערי יש לי ניסיון בשני המקרים ז"א הכי אידיאלי מבחינת סיכויי

בס"ד
השרשה להגיע ליום 5 בלסטוציסטים ולי זה קרה פעם אחת בכל 10 הסבבים
שעברתי עד היום ואז גם נקלטתי והכל היה תקין עד הפסקת התפתחות ודופק
בשבוע 11 כנראה בגלל בעיה כרומוזומלית (אם נשים לרגע בצד את האמונה שהכל משמיים) - גרידה

ובסבב האחרון - אחרי המקרה הקודם ובגלל הגיל המתקדם אוטוטו 41
רצינו אנחנו ופרופ משיח לעשות בדיקת PGS - דגימה גנטית של העוברים לפני החזרה - רק שדוגמים רק בלסטו וכל בדיקה עולה 2500 ש"ח

אבל רצון לחוד ומציאות לחוד (קב"ה אמרנו?) - פחדנו שהעוברים לא איכותיים
ולא ישרדו ליום 5 ונשאר בלי כלום להחזיר ...
לכן אחרי מחשבה הוחלט לוותר על הבדיקה ולהחזיר שני עוברים יום 2
ביום שישי עם כל הקושי - והתוצאה שלילית

ייעוץ חדש ביום ראשון בע"ה
לסיכום כמו שנאמר כלום לא ידוע ולא נגמר עד שמסתיים הריון תקין עם
לידה תקינה בידיים מלאות

תשע"ח - תהא שנה עם חיים חדשים לכולנו ! 18' - ח"י אמן כן יהי רצון
ב"הצלחה

למעלה