רירית הרחם דקה- עזרה!

משי88

New member
רירית הרחם דקה- עזרה!

שואלת בשביל חברה שאני דואגת לה מאוד. כיצד ניתן לעבות את הרירית הרחם?
היא הזריקה גונאל וגם מונפור, הזקיקים גדלים ומבייצים אחרי אורביטרול, יש אסטרדיול שמופרש אבל רירית קטנה מ-4. היא אוכלת מלא סלק, שותה אבקת מאקה, עושה דיקור, עשתה פיפל ובינתיים זה לא עזר. עשו לה בדיקות לזיהום או דלקת ולא מצאו כלום. מה עוד אפשר לעשות? אני חייבת לעודד אותה!!
תודה

טוליתי

New member
כל הכבוד לך על התמיכה בה

חסרים נתונים:
כמה טיפולים עברה?
מה עובי הרירית בסבב טבעי, כלומר ללא הורמונים?
האם עברה היסטרוסקופיה?
האם בעברה גרידה?
&nbsp
תעני, וננסה לעזור.
&nbsp

משי88

New member
אנסה לענות

עברה טיפול הזרעה אחד. הייתה חודש עם איקקלומין שלא עזר, חודש עם גונאל שבו הרירית הייתה בסביבות 3 ועכשיו חודש עם מונפור והרירית 3.5.
ללא הורמונים הרירית 2-3.
לא עברה היסטרוסקופיה ולא עברה גרידה.
תודה על התגובה! אני מאוד רוצה לעזור לה ולתמוך בה ומחפשת קצת כלים.

טוליתי

New member
כדאי לבקש מהרופא היסטרוסקופיה

לפעמים היא מבהירה את התמונה.
איקקלומין מדקק רירית, אך ככל הידוע לי, ואיני רופאה, השפעתו הינה על סבב הטיפול שבו היה שימוש, ולא מעבר לכך.
אפשר לנסות GCSF. לא כל הרופאים עובדים עם התכשיר. איתי בר חוה ואם אני לא טועה, גם עופר פאינרו מנוסים בטיפול כזה.

משי88

New member
תודה על התשובה.

אני לא חושבת שהרירית דקה בגלל איקקלומין, היא הייתה מאוד דקה גם בלי הורמונים לפני זה. גם היא לקחה מעט כדורים כי ראו שזה לא עוזר לזקיקים.
מה זה GCSF? מדובר בתרופה? ומה זה היסטרוסקופיה?
כדי לעשות גם צילום רחם?
שוב תודה וחג שמח!

טוליתי

New member
GCSF

הוא חומר המעודד צמיחה של גרנולוציטים, ולפי ניסוי שנערך לפני 4 שנים, הוא עזר לגדילה. מזליפים את החומר לרחם לפני הביוץ.
היסטרוסקופיה היא בדיקה שבה מחדירים מצלמה לרחם ובודקים את תקינות חלל הרחם. כנסי ל"הודעות נבחרות", ותוכלי לקרוא עליה בהרחבה בתוך האירוח של ד"ר גולדשמיט.
&nbsp
צילום רחם חשוב בכל מקרה, הוא אינו יכול לשפוך אור על מצב הרירית, אך חשוב לוודא שהמעברים בין החצוצרות לרחם פתוחים.
&nbsp
חג שמח
&nbsp

למעלה