מעקב זקיקים בזמן מחזור

שחר רו1

New member
מעקב זקיקים בזמן מחזור

שלום בנות,
אני לקראת ivf ראשון, הרופא אמר לי לעשות ביום השלישי למחזור בדיקת דם ו אולטרסאונד. זה אמור להיות מחר, אבל לא נראה לי שהמחזור יסתיים עד מחר, אפשר לעשות מעקב זקיקים בזמן מחזור?

haych

New member
כן, זה ממש לא נעים אבל זה מה יש

אני תמיד שמה טמפון עד ממש רגע לפני, ואז כשאני נכנסת אני מרגישה נקיה יחסית.
זה מפריע לנו הרבה יותר מאשר לטכנאי/רופא.

מיקה118

New member
מתרגלים גם לזה

פעם ראשונה שבדקו אותי בזמן הפלה, אני זוכרת שהרופא אמר לי שהוא רוצה לבדוק אותי, אמרתי לו, אבל אני מדממת, הוא ענה "כן אני יודע"

פעם קודמת בדקו אותי ביום השני למחזור, בקיצור דימום כבד

זה עובר, כמה דקות של בדיקה
והם באמת ראו הכול

a morph

New member
עם הזמן תפסיקי להתייחס לזה בכלל

מעקב הזקיקים הראשון בסבב טיפול לרוב מתבצע כשעוד יש דימום, זה מצב ידוע ורגיל ואין לך מה להתבייש לא מעצמך ולא מהטכנאית אולטרסאונד.
ובכלל, אני חושבת שרובנו עוברות כזה תהליך של חישול במהלך טיפולי הפוריות שמהר מאוד מפסיקים להתייחס לדברים האלה.
פעם הייתי מתעסקת בשאלות כגון האם לגלח או לא; ללידה באתי אחרי ירידת מי שפיר, וכמובן בלי שהספקתי "להתכונן" בצורה כלשהי והדבר היחיד שעניין אותי היה לבקש שיתנו לי חוקן, וכמה שיותר מהר.

PAND76

New member
חחחחחחחחח הרגת אותי a morph

החשש שלי היה שבזמן ה US, או כל בדיקה וגינאלית אחרת, כולל בשאיבה בהרדמה מלאה או בהחזרה, ישתחרר לו איזה פוק. האמת שהרופאים לא מתייחסים לזה. כל מי שבחר ברפואת נשים, זה בשבילו בנאלי לגמרי כל המראות הללו. עדיף ממה שפרוטוקולוג רואה, לא?

a morph

New member
בדיוק בגלל החשש הזה ביקשתי חוקן

שלא ישתחררו דברים בלי שליטה...

JOLY32

New member
גם אני לא מבינה איך עושים את זה?

ממש מגעיל אותי לחשוב על זה בכלל, אני גם אמורה להתחיל מעקב ולא מבינה איך בודקים בזמן מחזור? איך עושים את זה?

haych

New member
בדיוק כמו שעושים לא במחזור

גם ככה שמים קונדום על המכשיר.
כמו שכתבתי קודם, בשביל ההרגשה שלי אני מעדיפה להיות עם קונדום עד ממש לפני התור ואז כשאני נכנסת אני מרגישה נקיה יותר.

PAND76

New member
מתרגלים. ככה זה. בד"כ, רוב המעקבים נעשים ביום השלישי - רביעי

שאז זה כבר רק כתמים ופחות דימום. פויה, אבל לא נורא.

יעל326

New member
מאוד הגיוני

עברתי את זה כבר כמה פעמים. כל סבב מחדש בודקים החל מהיום השני למחזור באולטרסאונד. גם לי פעם ראשונה זה הרגיש דוחה ולא נעים.
שחררתי כשהבנתי ש-1 אין לי באמת ברירה ו-2- זה מפריע לי הרבה יותר מאשר למי שעושה, היא כבר ראתה הכל וכל כך הרבה פעמים.

למעלה