מתייעצת אשמח ממש לדעתכן

מתייעצת אשמח ממש לדעתכן

היי בננות,
קצת על עצמי.. בת 27 ילד בבית מטיפולי פוריות. הבעיה אצלנו היא מורפולוגיה 0.
בטיפול לילד ראשון 3 הזרעות כושלות 2 שאיבות ו5 החזרות.
הצלחתי רק כאשר החזירו לי בלסטוציסט.
עכשיו בדרך להתחיל טיפול לילד שני ובמפגש עם הרופא שהיה שבוע שעבר, ראיתי שאני והוא לא באותו ראש.
מן הסתם אם החזירו לי כל כך הרבה עוברים ביום 3 וזה לא צלח(שניים כל החזרה) קיוויתי שהוא יהיה בראש שלי לגדל עוברים ליום 5.
עדיין לא התחלתי את הטיפול והדיבורים באוויר אבל קצת הפריע לי לשמוע שהוא מכוון לגדל עד ליום 3.
הוא טען שאין יתרון לבלסטו והוא חושב שננסה לגדל אותם ליום 3 אלא אם כן יהיו הרבה עוברים.
כיוון שהבעיה היא בזרע אני יודעת שברגע שמגיעים לבלסטו זה אומר שהמטען הגנטי של הזרע בא לידי ביטוי וזה מגדיל את הסיכוי לעוברים תקינים ולהריון.
מה דעתכן?
לא בא לי לעשות טיפולים שמראש אני לא מאמינה בהם.
אשמח לשמוע מכן האם אתן חושבות כמוני או כמו הרופא.

a morph

New member
לדעתי הרופא שלך מציאותי ואחראי

הוא לא מסרב לגדל ליום 5, הוא אומר שינסה אם יהיו הרבה עוברים. זו גישה נכונה ואחראית, הרבה יותר מזו שדוגלת בגידול גורף של כל העוברים ליום 5, מה שלעתים יותר מדי קרובות משאיר נשים ללא עוברים להחזיר, גם אם התחילו ממספר סביר של ביציות והפריות.

מה שידוע לי

זה שעוברים שהיו ברחם גודלים ומתפתחים להריון לא יגדלו בתנאי מעבדה.. אני מבינה את זה.
אבל עדיין בסבב הקודם מתוך 12עוברים החזירו לי שניים יום 3 ומתוך 9 עוברים שנותרו 3 הצליחו להגיע לבלסטו היתר לא התפתחו.
ברור לי שהמספר קטן משמעותית אבל עדיף איכות מאשר כמות בתפיסה שלי.
בייחוד שלא הצלחתי להיקלט מעובר יום 3.

a morph

New member
לא ידוע לי

אבל כן יודעת שסטטיסטית רק כ-50% מהעוברים מגיעים ליום 5 (בלסטוציסט) במעבדה.

יעל326

New member
לדעתי תלוי בכמות העוברים

הרופא שלך צודק לדעתי. קודם כל לראות כמה הפריות יהיו ואז להחליט אם חלק לגדל ליום 5.
שמעתי את שתי הגישות והדעות חלוקות לכאן ולכאן. גם אני בטיפולים בגלל בעיית זרע קשה- עברתי שלוש החזרות בלסטו שלא הניבו כלום. החזרה רביעית של בלסטו וטרי יום 3 כן נקלטה- אז אני לא יודעת להגיד לך מה מהם נקלט אבל לדעתי אין לזה חוקים ככ.
את יכולה אולי לבקש החזרה כפולה כמו שאני עשיתי- אחד יום שלוש ואחד יום חמש.
בהצלחה.

למעלה