בנותפליז עזרתכן בהבנת הנושא

הודיה2304

New member
בנותפליז עזרתכן בהבנת הנושא

אני לפני החזרה, נוטלת אסטרופם... ונמצאת במעקב... למה בעצם מחכים ולמה המעקב? מה צריך בשביל לבצע החזרה?? עובי רירית? צריך זקיקים? פרוגרסטרון או אסטרדיול ברמה מסויימת?אשמח למענה...

a morph

New member
בעיקר לרירית טובה

בהחזרות על בסיס הורמונאלי לא מחכים לביוץ, אלא למעשה מדכאים את הביוץ הטבעי עם אסטרופם, והוא גם זה שמעבה את הרירית.
מטרת המעקב היא קודם כל לראות שהרירית מתפתחת, שאת לא מבייצת למרות האסטרופם (נדיר, אבל קורה) ושרמות האסטרדיול מתאימות (לרוב אין בעיה עם זה).

הודיה2304

New member
תודה, כנסי

אז אם בעצם יש לי כרגע רירית שהיא יחסית בסדר 7.7.. אבל אין זקיקים בכלל ואולי בעקבות זאת גם הפרוגרסטרון שלי לא יהיה גבוה, יכולים כבר לקבוע מועד להחזרה? אסטרדיול היה 800 לפני 5 ימים... של היום טרם קיבלתי תוצאות.

a morph

New member
טוב מאוד שאין זקיקים וגם הפרוגסטרון לא אמור לעלות

כאמור, מדכאים את תהליכי הביוץ הטבעי, לכן לא מצפים להבשלת זקיקים ולא לעליית פרוגסטרון.
ברגע שהרופא יחליט שהרירית מספיק טובה והאסטרדיול טוב, הוא יתן לך הנחיה להתחיל לקחת בנוסף גם פרוגסטרון, לרוב בצורת נרות\טבליות וגינליות.
תחילת נטילת פרוגסטרון יוצרת "ביוץ מדומה", כלומר תמונה הורמונלית של ביוץ, ומהיום הזה קובעים החזרה (אם מחזירים עובר בן 3 ימים, אז קובעים 3 ימים אחרי תחילת נטילת פרוגסטרון וכד').

הודיה2304

New member
תקשיבי לא הבנתי תחישוב של הרופא

אמורה להתחיל אנדומטרין ביום שישי אמר שהחזרה מתוכננת ליום שני.... ואני הודעתי לו שאני מחזירה תבלוס.... עובר של 5 ימים בקיצור... שני יהיה רק היום ה4 כביכול של ביוץ...

תלתלית20

New member
אני גם בהכנה להחזרה עם אסטרופם כרגע

ויש לי כאבי ראש, זה תופעה שכיחה של האסטרופם? גם לך יש?

הודיה2304

New member
חחחח אני מרגישה הכל מהכל...

אבל עכשיו שהסבת את תשומת ליבי אכן לקחתי יותר כדורים בגלל כאבי ראש...

היא321

New member
אסטרופם עשה לי תופעות לוואי כאלה

כאבי ראש ובחילות.
רירית 7.7 זה יפה, סיכוי טוב שיקבעו מועד החזרה

היא321

New member
אקמול עדיף

למרות שאני לקחתי נורופן ונקלטתי, אבל רופאים לא ממליצים.

הודיה2304

New member
דווקא לי אמרו לקחת אופטלגין

וגם בהריון הקודם שלי במיון נתנו לי אופטלגין (היה לי חום עקב דלקת).

היא321

New member
אני גם לוקחת אופטלגין נוזלי

כי הוא הכי עוזר לי. הרופא אמר שאין איסור אבל עדיף אקמול.
זוכרת שאחרי שאיבות נתנו לנשים בחדר התאוששות גם אופטלגין.

למעלה