היסטרוסקופיה

sun51

New member
היסטרוסקופיה

הי בנות,
אחרי 2 מחזורים, פעמיים גירוי יתר ו5 החזרות בלי הריון , הצעתי לרופא לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית. הוא לא התלהב מהרעיון, ואמר שאפשר אבל שאני ממש לא חייבת.
ברקע- בת 29, ללא בעיית פוריות מאובחנת. עושים IVF כדי לעשות אבחון גנטי טרום השרשתי בשל נשאות גנטית. מעולם לא ניסינו טבעי, אז אני בכלל לא יודעת מה מצבינו היה ואם היה מצליח.
הייתן עושות היסטרוסקופיה או פשוט ממשיכות החזרות?
אני מתה מפחד מהבדיקה הזאת, במיוחד בגלל העובדה שאני רגישה מאוד לספקולום וכל אולטראסאונד אני מתכווצת מכאבים גם בלי תוספות מעניינות של מים לחלל הרחם

מיקה118

New member
בדיקה הרבה יותר פשוטה ממה שאת חושבת

לא משתמשים ב לספקולום,
אם את רוצה יש לי רופא מקסים להמליץ לך עליו שעשה לי גם ניתוחית וגם אבחנתית

a morph

New member
שני דברים

1) החוויות מבדיקת היסטרוסקופיה מאוד שונות מאישה לאישה, מחוויה אישית שלי אני יכולה להגיד לך שעבר לי מאוד בקלות. אכן מרגישים את הכנסת הספקולום, כמו בכל בדיקה גינקולוגית, אבל זה כל מה שהרגשתי. מניחה שזה תלוי גם במבנה צוואר הרחם וידי המבצע, אבל בהחלט ייתכן שתגלי שזו אחת הבדיקות הקלילות שתעברי.
2) אם אתם עושים PGD ומעולם לא ניסיתם להרות טבעי, לדעתי האישית אין לך שום סיבה למהר לעשות היסטרוסקופיה. בממוצע זוגות נכנסים להריון באופן טבעי תוך שנה, כלומר 12 ניסיונות בערך. אתם עדיין ב-5 ניסיונות, וקחי בחשבון גם שאתם עושים PGD, ועצם תהליך בדיקת העובר פוגע בסיכויי ההשרשה שלו, כך שלא רק שאתם בתחום הסטטיסטיקה, אתם עדיין בתחום הכי אופטימי שלה.
המון הצלחה.

היא321

New member
אני עשיתי אחרי 4 החזרות כושלות

מטופלים בגלל בעיית זרע ואחרי 4 כשלונות התחלנו לחפש בעיות אצלי.

sun51

New member
תופעות לואי?

תודה על התגובות...
יש תופעות לואי לבדיקה הזאת חוץ מכאבים?
עכשיו אני מתלבטת אם לבטל את הבדיקה...

יש לי עוד 3 מוקפאים אז מתלבטת אם פשוט להחזיר בלי היסטרוסקופיה.
מצד אחד זה מוריד לחץ מהבדיקה, מצד שני אני לא רוצה מצב שבו יש איזה בעיה לא מאובחנת ושלא יהיה לעוברים יכולת להשתרש.
וזה אחרי שהוצאתי מהרופא בדיקות קרישיות/ב.תריס ופקטורי קרישה למינהן.
מרגישה שנהייתי ממש לחוצה כל הזמן.

היא321

New member
תופעות לואי

היה לי דימום קל כמה ימים אחרי הבדיקה.
אני חיכיצי 4 החזרות כי בדיוק נגמרו לי המוקפאים. היה לי קשה לעשות הפסקה למען הבדיקה כשהיו מוקפאים.
&nbsp

nivnivi

New member
עשיתי היסטרוסקופיה לאחר 3 החזרות שלא נקלטו

מתתי מפחד... והאמת שהיה בכלל לא נורא. שוטפים לך טוב טוב את צוואר הרחם וזה קצת לא נעים רק לכמה שניות שבהן ממש נכנסים עמוק לרחם. אני פחדנית ורגישה לכאב בטירוף. יתרון נוסף (לא בטוחה אם יש קשר ישיר) נקלטתי בהחזרה שהיתה מיד אחרי. העובר לצערי נפל אבל זה שנקלטתי היה התקדמות. עכשיו שוב צריכה לעבור את הבדיקה ואני לא מפחדת :)

למעלה