ציסטה צלולה אחרי הפלה

רחליקו5

New member
ציסטה צלולה אחרי הפלה

לפני כחודש עברתי לצערי הפסקת הריון באמצעות 2 סבבי ציטוטק...הלכתי להבדק השבוע אצל רופא נשים שלא זיהה שאריות ברחם תודה לאל אבל ראה ציסטה צלולה בגודל 5x6 ס"מ (!!!) בשחלה השמאלית...
הוא אמר שזו הסיבה שאני לא מקבלת מחזור...
מה זה אומר ציסטה צלולה? ממה זה נגרם? איך מטפלים? האם זו יכולה להיות הסיבה לבחילות בזמן האחרון?
בנוסף הבטא יצאה 4 ..אם אין שאריות היא לא הייתה אמורה להתאפס?
תודה!

טוליתי

New member
ציסטה צלולה

לרוב מדובר בזקיק או במעטפת של זקיק שהתמלאה בנוזלים בגלל הורמונים גבוהים. המצב הזה דווקא די שכיח כאשר האסטרדיול גבוה, ובהריון הוא גבוה.
יש סיכוי שכעת האסטרדיול אצלך עדיין גבוה, ולכן הציסטה לא מתנוונת מעצמה. בטא 4 או אפס זה אותו הדבר.
אסטרדיול גבוה הוא סיבה "מצוינת" לבחילות, השאלה אם בדקת אותו..?

רחליקו5

New member
האמת שלא בדקתי...

במידה והוא אכן גבוה, מה הטיפול?
איך מזרזים את הגעת המחזור? (לא קיבלתי מאז ההפלה)

טוליתי

New member
מתכוונת לבדוק?

ציסטות צריכות זמן. אפשר לבקש מהרופא גלולות או פשוט לחכות.
לעיתים רופאים ממליצים לשאוב. מה שכן, ציסטה שגודלת מעלה את הסיכון לתסביב שחלתי. שימי לב שאת לא מתאמצת מדיי.

רחליקו5

New member
אז זהו שהיום

התחיל קצת דימום...יכול להיות התחלה של מחזור (למרות שהרופא אמר שהציסטה מעכבת את המחזור) או שזה יכול להיות דימום מהציסטה?

בהחלט יכול להיות מחזור

לי היה מחזור אחרי גרידה ונשארה לי ציסטה.
אחרי תחילת הטיפול השני ראו שהציסטה לא קטנה, עצרו לי הכל אחרי הצטרוטייד, לקחתי ארגסט בערך 10 ימים, קיבלתי מחזור, התחלתי שוב טיפול ונקלטתי להריון שהניב בן מתוק.

טוב מאד לעשות טיפול אחרי הפלה כי הגוף עדיין הורמונלי, אם זה מסתדר לך פיזית ונפשית.

רחליקו5

New member
אז אם זה אכן מחזור

אני יכולה להתחיל כבר עכשיו סבב נוסף או שיש צורך להמתין מחזור נוסף?

תלוי בציסטה

אם אחרי המחזור היא לא תהיה, תוכלי מייד.
אם כן, ממליצה לך לקחת גלולות קלות למעט זמן כדי לוודא שהציסטה תלך.
אני בהתחלה ממש לא רציתי לקחת גלולות אבל הוסבר לי שאם לא, אוכל לחכות כמה חודשים וחבל.

רחליקו5

New member
אבל פרוטוקול מתחילים בזמן מחזור לא?

אז אם אני צריכה לחכות לאחרי המחזור זה אומר שאני מפספסת את המחזור הקרוב לא?

טוליתי

New member
אכן, אם מדובר בפרוטוקול קצר, אז מתחילים בתחילת וסת,

רק שלא נכון להתחיל בלי לוודא שרמות ההורמונים נמוכות דיין. עדיף לפספס חודש, עם כל הבאסה שבדבר, מאשר לעשות טיפול לא מוצלח עם סיכויים קטנים, שמבזבז לך טופס 17 של הקופה, שלא לדבר על המשאבים הנפשיים.

טוליתי

New member
את חייבת לבצע בדיקות הורמנליות כי:

א. לא מתחילים סבב ללא בדיקות הורמונליות, כדי לוודא שהגוף בתנאים אופטימלים להריון.
ב. אחרי אבחון הציסטה, במיוחד שאובחן שמדובר בציסטה צלולה, חשוב לראות שהאסטרדיול מספיק נמוך.

למעלה