לאחר בדיקת זרע מורפולגיה נמוכה

חנוש1992

New member
לאחר בדיקת זרע מורפולגיה נמוכה

לאחר בדיקה ראשונה גילו שלבעלי יש 0 אחוז מורפולוגיה והסיכוי הוא ככל הנראה יש ivf אבל לפני זה שלחו אותנו לעוד בדיקה בחודש הבא...
אני פשוט שבורה לא יודעת איך להכיל את הדבר הזה לעבור טיפול כזה קשה כולם מסביבי נכנסים טבעי ואני פשוט לא מצליחה לצאת מהדאון הזה.... ��

טוליתי

New member
אל דאגה,

אצל רוב הזוגות שהבעיה אצלם היא זרע, נכנסים להריון מאוד מהר. אמנם לא במיטה, אבל דרך IVF טבעי במעבדה
. ועוד דבר, מהצד, ה"שד" נראה הרבה יותר נורא ממה שהוא באמת.
טוב ששלחו אתכם לבדיקה נוספת. לעיתים יש הבדלים משמעותיים.
אולי יעודד אותך לדעת שברגע שעולים על בעיה, בדר"כ הדרך לפתרון קצרה, והלוואי שכך יהיה גם אצלכם.
נשמח שתעדכני אותנו.
שתהיה לך שהות מהנה בפורמנו, אך קצרצרה.

הנתונים אצלנו זהים. וזה ממש לא סוף העולם

נכון, IVF נשמע ממש לא מדהים. זה משהו שצריכים לעכל אותו ולעבד אותו.
אני ישר לקחתי קואוצ'רית כדי שתחזק אותי נפשית לתהליך. מי שהלכתי אליה, שירי אנקונינה טוביאס, היא גם מטופלת פוריות שיש לה 4 ילדים מ IVF (הם לא מוסברים).
הסשנים איתה עזרו לי המון. נתנו לי המון חוזק נפשי.

מהבירורים שעשיתי, מורפולוגיה אפסית לא תמיד מטופלת נכון ב IVF רגיל מכיוון שהברירה של תאי הזרע במעבדה רגילה, לא תמיד נותנת לבחור את הזרעים הנכונים וכך יוצא שתהליך האיקסי, שבעצם מכריח זרע להיכנס לתוך הביצית, מביא לשם זרע פגום.
בפעם הראשונה שעשינו טיפול שכנעו אותי ל IVF רגיל והתוצאה הייתה הריון והפלה. כשנכנסתי להריון חשבתי שאם כבר נקלטתי, הכל טוב. אפילו לא אמרתי כאן שנקלטתי כי רציתי לבוא אחר כך ולבשר שלמרות המורפולוגיה האפסית יש לי ילד אז זה קורה.
לצערי בשבוע 13 התבשרנו שהעובר לא בחיים ועברתי גרידה.
את הטיפול הבא דרשתי לעשות מייד אחרי הטהרה מהגרידה. בטיפול השני עברתי מיון זרע אצל פרופסור ברטוב. זה דבר ששמעתי עליו כאן מבלונד23 ומענבל. ביקשתי שבנות יספרו לי על הצלחות עם המיון איפה שנכשלו לפני כן ועלו לכאן בנות ואכן סיפרו.

שכנע אותי. ביצעתי.
בחנוכה האחרון קיבלתי דמי חנוכה מאלוקים. נסיך מדהים מדהים ומתוק.
בקרוב אצלכם!
לא להתייאש. באמת שאת צריכה להיות חזקה.

חנוש1992

New member
תודה מאמי , כנסי

תודה קודם כל על החוזק.. זה ממש עוזר:) איזה יופי שהצליח לכם!
תגידי לגבי ברטוב קראתי עליו הרבה אפילו התעייצתי איתו בפורום שלו, הבנתי שיש לו שיטה משלו .. אולי כדאי ישר לקפוץ על כל התהליכים האלה ולהגיע ישר אליו?
מה העלות שלו ?

לגבי שיטת ברטוב

זה מיון זרע, כלומר לבחור את הזרע הטוב ביותר בהגדלה גדולה שאין בקופת חולים.
כשבאתי עם תמונה של הבן שלי להגיד תודה על הטיפול המסור, ביקשתי להיכנס למעבדה וראיתי מה עושים שם.
את הזרע רואים לפרטי פרטים כך שאם יש בעיה במבנה, רואים ישר. במעבדה רגילה אי אפשר לראות את הפגמים האלה מאחר שלא מגדילים את הזרע ורואים את הפרטים. יכולים לקחת זרע לא טוב ואפילו לא לדעת (לא קשור למקצועיות הטכנאית).

אני ישר הלכתי למיון זרע. רצו שנעשה אבחון ואמרתי שבאמת אין צורך. הבעיה ידועה והיא בעיית מורפולוגיה - כלומר מבנה. כשהמבנה לא תקין, עושים מיון וזהו.
זה עלה לי בסביבות 4,500 ש"ח.
שווה כל שקל ואת כל עוגמת הנפש שהייתה עלולה לעלות לי בטיפולים נוספים או כמו שהרופא שלי חשש, הפלות נוספות.

מהנסיון שלי, עם מורפולוגיה 0, לגמרי מיון זרע.

עיפהההה

New member
הי

גם לנו יש בעייה במורפולוגיה-1%, וניסינו IVF ללא המיון בהתחלה - לאחר שנתיים של נסיונות +2 כימיים עשינו מיון. זו הייתה הפעם הראשונה שהצליחו לגדל לבלסטו, נקלטתי בהחזרה ראשונה אחרי המיון -עכשיו בחודש שמיני. מאחלת לך דרך יותר קצרה משלי

חנוש1992

New member
ואו...

אז אתן אומרות שכדאי לעשות מיון לפני בכלל התחלת הטיפול ?
אני בדיכאון .. מקווה מאוד שהדרך תיהיה קצרה..
מה אומרות יש סיכוי שהמורפולוגיה תשתנה?

עיפהההה

New member
אני הייתי מנסה איזה פעמיים-שלוש ללא מיון

יש כאלה שזה מצליח להם , כי יש מצב לאותו אחוז של מורפולוגיה אבל בעיות שונות בצורה של הזרע ... תראי אם מצליחים לגדל אותם לבלסטו... אצלנו היה תמיד אחוז הפריות גבוה אבל לפני המיון לא הצליחו לגדל מעבר ליום 3. כדאי לנסות את המיון אם אחרי מספר סבבים לא הולך ולא להמתין כמונו כמה שנים. אגב , אנחנו עשינו את המיון אצל יונה ברק ולא אצל בר-טוב, הייתה הרבה יותר זמינה והיה קצת יותר זול

מורפולוגיה אפסית זה עוד לא 1%

במדדים של מיליונים זה משמעותי מאד.
אני הלכתי על זה כדי לא לעבור שוב את ההפלה שעברתי. ולאור זה שהמתנתם כמה שנים ואז הצלחתם רק במיון, לא ברורה לי ההמלצה שלך.

אני אומרת שכן, למרות שזרע הוא דינמי

כמו שכתבתי כאן, אני חשבתי להיות הנס שיבשר פה בפורום שגם במורפולוגיה אפס אפשר להסתדר.
גם לנו זה לא עבד ולי אישית חבל מראש על הניסיונות וההמתנות שלך (וחס וחלילה אם תעברי הפלה כמו שאני עברתי בגלל עובר לא תקין שנוצר מזרע לא תקין).
בהחלט יכול להיות שהמורופולוגיה תשתנה לטובה אבל את רוצה לעשות טיפולים אלטנרטיביים או לחכות לשיפור?
אני בת 38 ולא היה לי זמן לזה. אחר כך הרופא שלי אמר לי שטוב שעברנו מיון כי הוא חשש שנעבור הפלה אחרי הפלה.
ותודה לאל זה נחסך ממני.

לגבי מקום המיון, אני העדפתי ללכת למקום שבו נמצא הוגה השיטה, פרופסור ברטוב. גם שמעתי מכאן מטופלות מרוצות שלו אז בכלל חיזק את דעתי.

iLanKaBr

New member
לא להתייאש!!!

קודם כל להירגע!
אם אמרו שהכל בסדר ו-IVF יעזור, אז זה מצויין!
טבעי, לא טבעי.... קישקושים. מכירה 2 חברות נכנסו גם מהפריה וגם טבעי.
בילד הבא תרגעי, לא תחשבי ואחד מהבודדים יעשה את העבודה.
אל תסתכלי על אחרים ומה קורה אצל אחרים מסביב. יש גם רבים שהייתה להם בעיה להביא ילד, אבל לא מפרסמים את זה.
בהצלחה!

חנוש1992

New member
אתמול הייתי בעוד רופא נשים

הוא בכלל לא שלח אותנו לעוד בדיקה הוא אמר עם כמות הזרעים הזו ועם מורפולוגיה 0 אין מה לחכות ישר נתן לי הפנייה לבדיקות דם ונתן לי הפנייה למומחה פיריון ואמר אל תחכי ישר תלכי לטיפול IVF :( ..כבר קבעתי תור למומחה פיריון בת"א אבל מזה אומר בכלל המומחה הזה הוא נותן לי את ההפניה לIVF??

קרפי8

New member
כן,מומחה הפריון יתן לכם את ההפניה לivf

ובדרך כלל הוא זה שיעבור איתך את כל התהליך עצמו.
קבעתם פגישה אצל רופא פרטי או דרך הקופה?
את יודעת באיזה בית חולים הוא מטפל? כי כשאת בוחרת רופא את בעצם בוחרת גם בית חולים שבו תטופלי.
&nbsp
אם את צרחכה המלצה על רופא שמבין גם בבעיות זרע אז אני ממליצה על דר אריה ברקוביץ.הוא מקבל גם דרך קופת חולים מכבי וגם לאומית.וגם אם את בקופה אחרת התשלום אליו לא גבוהה בכלל.(עובדת באסותא רשלצ)
מניסיון שלי יש הוא הכתובת כשיש בעיית זרע.

קרפי8

New member
יש תקווה

אצלנו המצב היה הרבה יותר גרוע.
0 תאי זרע (בעיקבות כימותרפיה שעבר בצעירותו) נמצא זרע בניתוח וממנו יש לנו בן בכור.בניסיון לילד שני גם בניתוח לא הצליחו למצוא זרע.
אבל בזכות מעבדת mfc (שעובדת בשיטת ברטוב)
הצליחו למצוא לנו זרעים בודדים ולמיין אותם.
והיום יש לנו תאומים בן ובת.
דרך אגב בכל מיון שעשינו תוארו פגמים מורפולגים כמעט מכל הסוגים האפשריים.
ונדיר שהצליחו למצוא זרע בדרגה 1 ולפעמים אפילו לא 2.
גם העוברים שנוצרו דורגו נמוך.
הסיבוב שהצליח היה אחרי שבעלי התחיל ללכת לדיקור אצל דר סיטרמן במכבי טבעי.
התאומים הם מזרע בדרגה 2.אחד מהם היה עובר בדרגה 1 (פעם ראשונה שהיה לנו עובר כזה) והשני עובר בדרגה נמוכה יותר.
אז אם אנחנו הצלחנו אני מאמינה שגם אתם תצליחו.
ומניסיון שלי כשהבעיה היא בעיית זרע אז הרבה פעמים הדרך להריון תקין ויידים מלאות מאוד קצרה.
מקווה שככה גם יהיה אצלכם
ואם את צריכה עוד עזרה/ תמיכה אשמח לעזור כאן או בפרטי

חנוש1992

New member
איזה יופי!

ממש שמחה לשמוע שהצלחתם! נותן באמת תקווה!
אני קבעתי תור לדר משה רויברוט מכירה? נמצא בתא. אני לא הולכת דרך פרטי שאמרתי את זה לרופא הוא צחק עלי ואמר שאין צורך.. אבל לגבי הד״ר שאת אומרת הוא גם מומחה פיריון? אם אני דרך מכבי איך אפשר להגיע אליו מבקשים אותו?

קרפי8

New member
דר ברקוביץ

אני אישית לא מכירה את רויברוט ואני מסכימה עם הרופא שלך שממש לא חייבים ללכת לרופא פרטי.
ברקוביץ מקבל חברי מכבי בקליניקה שלו בגבעת שמואל.
זימון תור במספר 03-532-4161
אם לא השתנה מאז...
אני ממליצה אליו כי לדעתי הוא מבין גם בזרע והוא בדרך כלל מביא לתוצאות מאוד מהר.אבל קחי בחשבון שיש נשים שלא מתחברות אליו ברמה האישית.הוא מטפל בהרבה מטופלות ןעושה הכל בעצמו.(הוא עטשה את המעקב זקיקים אצלו והוא באופן אישי עונה לך בסמס ומתקשר בעצמו לתת הנחיות מה להזריק ומתי)
המחיר של זה שאין לו הרבה זמן להסברים והוא לא מהרופאים שייחזיקו לך את היד.
לי אישית דווקא היה חיבור ממש טוב איתו,והרגשתי איתו יותר בנוח מהרופא הפרטי שהיה לי,אבל אני הגעתי אליו כשכבר היה לי המון ניסיון בטיםולים.
&nbsp

למעלה