אשמח לתשובות

תמר1321

New member
אשמח לתשובות

היי,אני אחרי 2 טיפולים עם גונאל-אף בלבד וכנראה לפני האחרון (רוצה לעבור לIVF).
הבדיקות אצלי ואצל בעלי תקינות בכל המובנים אך רצה הגורל וטרם נלטתי (שנה נסיונות).
רציתי לדעת אם יש פה בנות שהיו במצב דומה ומה גילו בIVF שהן לא ידעו לפני כן? (לדוג' משהו על הביציות וכו')?
תודה וחג שמח

טוליתי

New member
בלתי מוסברים

שלום תמר,
קבצת הזוגות ה"לא מוסברים" היא קבוצה די גדולה. למעשה הפקטור העיקרי שמביא להגדרה הוא פקטור הזמן. אם אחרי תקופה מסוימת אין הריון ובהינתן שהבדיקות של שני בני הזוג תקינות, הזוג נכנס לקטגוריה זו.
IVF הוא אכן לא רק טיפול, אלא לפעמים גם שיטת אבחון.
ב-IVF ניתן לגלות:
1: איכות ביציות
2. האם הזרע מפרה לבד את הביצית או שהוא זקוק לסיוע.
3. האם מעטפת הביצית עבה או רגילה.
4. תגובה הורמונלית
5. איכות הפריות
&nbsp
עניתי
?
חג שמח ובהצלחה

תמר1321

New member
תשובה לטוליתי הנהדרת :)

היי :) תודה על התשובה המפורטת!אכן ענית לי. זה דברים שרק בIVF ניתן לזהות?
ידוע לך אם כל הבדיקות תקינות עד כה זה פקטור להצלחה של ה IVF?
ושוב..תודה!

טוליתי

New member
תודה

אכן בהזרעות לא ניתן לזהות את הפרטים שציינתי.
בדיקות תקינות הן סימן טוב, אבל לא בהכרח מבטיח. יחד עם זאת, יש סיבה להיות אופטימיים כאשר הסטטיסטיקה מדברת על כך ש-85% מהזוגות (שזה הרוב המכריע) יהרו בתוך 5-6 טיפולים.
ועוד סיבה להיות אופטימיים זה שמ-IVF נולדים ילדים יפים יותר
.

מסכימה עם טוליתי לגמרי בעניין הזה

שמעתי על זה לפני כן.
אצלנו הדתיים נוטים לייחס את זה ל"ילדי תפילות" (ככה שמעתי מגיסתי. שאלה ילדים שהתפללו עליהם המון ולכן הם מיוחדים בכל מובן).

לא אובייקטיבית גם אני

אבל עוצרים אותנו כל הזמן וקיבלתי אינספור הצעות לפרסומות שלא הסכמתי לאשר.

Musmus14

New member
גם אנחנו היינו שם

ניסינו שנה ולא הצלחנו. פנינו לרופא פריון ששלח לכל הבדיקות המקובלות ולא נמצאה בעיה. בהזרעה השניה עם גונאל הצלחנו אבל הייתה הפלה.
המשכנו עוד שתי הזרעות כאלה ללא הצלחה.
עברנו לivf והצלחנו בהחזרה ראשונה.
מאד פחדתי שבivf יתגלה שהביציות שלי דפוקות או משהו.. שיהיו זקיקים ריקים.. שלא יהיו הפריות וכו' וכו'..
בסוף שאבו 11 ביציות בשלות. מה שכן קרה, זה שבאותו יום היה ריכוז נמוך של זרעים בתנועה (משהו שכבר ראינו באחת ההשבחות) ובמעבדה החליטו לעשות איקסי לכל הביציות על מנת להגדיל את מספר ההפריות.
עשינו בדיקת זרע מסודרת וגם ארבע השבחות. היו מוצלחות יותר ומוצלחות פחות אבל סה"כ בגבול הנורמה וממש לא משהו שמוגדר כבעיית זרע.. ובכל זאת.

למעלה