תרומת ביצית או הקפאת ביציות?

ronile123

New member
תרומת ביצית או הקפאת ביציות?

אני מנסה להבין לעומק את העניין של תרומת ביצית, ואשמח לשמוע דעותיכם ודעותיכן -

נניח שיש מישהי בת 35 שלא מעוניינת להכנס להריון באופן מיידי, ולא אכפת לה מהגנים שלה (כלומר לא פוסלת קבלת תרומת ביצית בעתיד).

האם עדיין יש יתרון לכך שתקפיא ביציות משלה (על חשבונה, בעלות של עשרות אלפי שקלים + הזרקת הורמונים + שאיבות)? כלומר האם השימוש בביציות מוקפאות שלה יותר פשוט / זול / זמין וכו', שגורם לזה להיות בכל מקרה עדיף על קבלת תרומת ביצית אם יהיה צורך?

האם היא צריכה גם תרומת זרע?

כי אם כן אז לדעתי לפי החוק היא תהיה חייבת ביצית שלה.
לפחות בפונקאות זה כך - אסור להחזיר לפונדקאית עובר שנוצר גם מתרומת זרע וגם מתרומת ביצית.

טוליתי

New member
כמה דברים:

1. אם תזדקק לפונדקאות ולתרומת זרע, לא תוכל לעשות זאת.
2. אין דרך חזרה. עדיף להקפיא מאשר להצטער. אנחנו משתנים.מה שלא חשוב היום יכול להיות הצורך הבסיסי שלך מחר.
3. תרומת ביצית - קובעים לך מהיכן לקבל, וברוב המסלולים יש מידע מאוד מוגבל על התורמת.

לדעתי גם העלויות בהקפאת ביצית הרבה יותר נמוכות

יצא חוק שקופות החולים מסבסדות הקפאה עצמית במידה מסויימת. תרומה היא בעיקר מחו"ל, לפעמים צריך לטוס להחזרת טריים, ואם תרצי תמונה / תורמת בלעדית המחירים מתייקרים פלאים. חברה שלי שהקפיאה ביציות בגיל 35 מאושרת על ההחלטה.

ronile123

New member
וואו!

מעניין ביותר.
1. מה ההגיון מאחורי החוק שאי אפשר לקבל גם תרומת ביצית וגם זרע? והאם זה תקף רק לפונדקאות?
2. לפי החוק הזה, כל מי שרוצה להיות אם יחידנית אבל לא מצליחה להכנס להריון מהביציות שלה, נאלצת לוותר?

Laceweaver

New member
אפשר להביא ילד מתרומת זרע + תרומת ביצית

בתור יחידנית או עם בן זוג, כל עוד האם המיועדת נושאת את ההריון בעצמה.
ההיגיון הוא שחייב להיות קשר כלשהו לילד - או שילדת אותו בעצמך או שהוא קשור ביולוגית אלייך או אל בן הזוג.
אם הילד נוצר בפונדקאות מתרומת ביצית+זרע, מדובר למעשה באימוץ ילד... היה בארץ מקרה עצוב של אישה נכה שהביאה ילד לעולם בצורה כזו, והוא הוצא מחזקתה.

טוליתי

New member
רק בפונדקאות לא ניתן תרומה כפולה

אם יחידנית צריכה תרומת זרע וביצית או שמדובר בזוג שצריך תרומה כפולה ופונדקאות, הוא אינו יכול לעבור תהליך של פונדקאות, לפי החוק במדינת ישראל.

טוליתי

New member
אם אני לא טועה, ואת מוזמנת לתקן אותי,

יש בעיה גדולה לעשות את זה, כלומר אפשר לעשות, אבל להביא לארץ תינוק שהגיע בדרך כזאת, בלתי אפשרי מבחינה חוקית.

צילה עושה סדר -
נראה לי ששירשרתי לא טוב

בפונדקאות חייב להיות קשר גנטי עם הילד.
לומר -
תרומת זרע וביצית של האמא הביולוגית.
או
תרומת ביתית עם זרע של האבא הביולוגי.
כשאר הילד נולד יש הליך של חודש בערך שבו צריך להוכיח את הקשר.
בטרם הלידה ההורה הביולוגי משאיר דגימת רוק בשיבא ואחריה דוגמים את התינוק וכאשר מוודאים התאמה האמא הנושאת חומת ויתור על הקטנצ'יק. מקבלים דרכון ויאללה הביתה
מצב שבו עושים תרומה כפולה ופונדקאית אפשרי רק בחו"ל . אין לי מושג מה קורה אז.
אי

ההמלצות שלי בתור מי שמנהלת את פורום תרומת ביצית: לא בטוח שיהיה הבדל בעלויות, בתרומת ביצית את משלמת עבור מספר מסויים של ביציות ועוברים, ייתכן ויהיו לה יותר בשאיבה של עצמה המידע על התורמת הוא מצומצם, ככל שתרצה יותר מידע העלויות יהיו בהתאם היא מוזמנת לפנות אלי לפרטי אם היא רוצה איילת

למעלה