שאיבת ביציות

נושקית3

New member
שאיבת ביציות

הי, שאבו לי אתמול 10 ביציות, נאמר לי שמתוכן 4 מוכנות להזרקה, שיטת IKSI מה זה שיטה זו ? אם שאבו לי 10 , מה קרה ל 6 האחרונות? היו לי גם צד ימין גם צד שמאל 4-5 זקיקים . אשמח להסבר

טוליתי

New member
ICSI

הכוונה היא להזרקת הזרע לביצית, בניגוד ל-IVF רגיל, שבו מניחים את הביצית בתוך צלחת עם זרע, וממתינים שאחד מתאי הזרע יפרה את הביצית.
לגבי ה-6, תצטרכי לשאול את הרופא או את המעבדה.
זקיקים שלא נשאבו, אולי היו קטנים מאוד ולכן לא הביציות לא הצליחו להשתחרר מהן, או שהרופא השואב ויתר עליהן, בגלל גודלן. גם כאן, תצטרכי לשאול.
&nbsp
בהצלחה לארבע הביציות

Nashuki

New member
icsi

או מיקרומניפולציה זו פעולה בה מחדירים את הזרע לביצית על מנת להפרות אותה. בניגוד לכך שהזרעים והביצית נמצאים יחד בצלחת במעבדה וזרע אחד מכל הזרעים מפרה את הביצית באופן טבעי. הפעולה הזו בעצם עוקפת את ההפרייה שאמורה להתרחש באופן טבעי ו״מכריחה״ את הזרע להכנס לביצית. בטיפולים ראשונים בדרך כלל במידה ויש כמה ביציות עושים 50 אחוז הפרייה באיקסי ו50 אחוז בלי. מזה אפשר ללמוד לגבי הטיפולים הבאים איך כדאי לפעול ספציפית אצלך. אצלי למשל מתרחשת הפרייה רק בצורת icsi ולכן בטיפולים שלי כל ההפריות נעשות בשיטת icsi. לא בטוחה מה הכוונה ״4 מוכנות להזרקה״ אבל אולי התכוונו שמתוך 10 ביציות יש לך 4 הפריות. יחד עם הרופא תחליטו כמה מחזרים לך והיתר אם מספיק איכותיים ילכו להקפאה. בדרכ אין 100 אחוז הפריות אז כנראה שה 6 ביציות הנוספות לא הופרו. זה יכול להיות מכמה סיבות: ביצית מנוונת, ביצית לא בשלה, הפריה שמתרחשת בצורה לא תקינה... 4 הפריות זה אחלה...והקלישאה אומרת ״בשביל ילד צריך רק הפרייה אחת״ ?? בהצלחה רבה

נושקית3

New member
תודה לך על

התשובה המפורטת. אז נאמר לי שמתוך 4 ביציות רק 2 הפריות . wish me luck

למעלה