תמיכה לאחר החזרת עוברים

סתיו7337

New member
תמיכה לאחר החזרת עוברים

היי לכולן,

האם מישהי יודעת למה צריך לקחת את התמיכה שבועיים לאחר ההחזרה? הרי אם היתה קליטה של העוברים, זה קורה סמוך להחזרה ולא לוקח שבועיים.

להוציא את התשובה של "אי אפשר לדעת עד לבדיקת הדם", אני תוהה אם יש משהו בתהליך עצמו שדורש שבועיים של תמיכה.

תודה

שאלה חמודה שאני צוחקת

והיה ויש הריון יש תמיכה גם עוד חלד מהשליש הראשון

לומר - שבועיים זאת "מנת פתיחה".
הרופא רוצה לתת לגוף את מקסימום התנאים להחזקת ההריון והיה והוא אכן השתרש.
בהגיון שלי - ואני לא רופאה -
הריון תקין יחזיק גם בלי התמיכה והריון לא תקין ייגמר גם איתה
כך או כך = בהצלחה

londi81

New member
התמיכה היא למעשה פרוגסטרון

הגוף מפריש פרוגרסטרון באופן טבעי אחרי ביוץ דרך הגופיף הצהוב - אם יש הריון שהפרוגרסטרון תומך בו ואם אין, הפרוגרסטרון יורד ומתחילה הווסת.
&nbsp
אחרי שאיבת ביציות, בעיקר אחרי הורמונים מדכאי ביוץ כמו צטרוטייד, הגוף לא מקבל את הגופיף הצהוב (הזקיקים והביציות יצאו מהגוף) ולכן לא מפריש פרוגרסטרון - כך שאם נקלט הריון אין לו תמיכה הורמונלית שתזין אותו ותאפשר את התפתחותו. לכן, לוקחות פרוגרסטרון באופן מלאכותי.

ובהחזרת מוקפאים?

ההסבר שלך הגיוני מאד לסבב עם שאיבה והחזרת טריים. למה לאחר החזרת מוקפאים גם לוקחים תמיכה? ועוד שאלה-איך יודעים אם התמיכה מספיקה? הרי לא עושים בדיקות דם לבדוק

londi81

New member
לגבי מוקפאים לא ממש יודעת, מניחה שבסבב לגמרי טבעי

אין ממש צורך בכך.
&nbsp
לגבי השאלה השניה שלך, תמיכה ואגינלית (בניגוד לזריקות) מראה פער בין רמת הפרוגסטרון בדם, אל מול הרמה בסביבת רירית הרחם. כך שבדיקות גם אינן אינדיקציה מהימנה מספיק

במוקפאים

בסבב טבעי יש הפרשת פרוגסטרון של הגוף, אבל עדין מעדיפים לתת פרוגסטרון בגלל שלא רוצים שהסבב לא יצליח בגלל חסר בפרוגסטרון, שאותו יחסית קל לתת.
אשה בסבב טבעי שלא תרצה פרוגסטרון לא יכריחו, אבל מן הסתם ימליצו כן לקחת.

למעלה