שוב איתכן - בנסיבות עצובות

Laceweaver

New member
שוב איתכן - בנסיבות עצובות

מזהירה מראש, מי שלא רוצה לשמוע חדשות רעות שלא תקרא

לפני 9 חודשים בערך הודעתי פה, אחרי 4 סבבים של IVF, על בטא חיובית ראשונה...
לצערי, בשלב מאוחר מאוד התגלתה (כמעט במקרה) בעיה גנטית נדירה בעובר, ונאלצנו לבצע הפסקת הריון בשבוע 38

עכשיו אנחנו רוצים לחזור לטיפולים וככול הנראה נצטרך גם PGD, אשמח לשמוע מבעלות ניסיון איך זה מתבצע.
בסבבים הקודמים העוברים היו באיכות בינונית עד גרועה, אני דואגת שאם יתחילו להוציא מהם תאים לבדיקה ולהקפיא/להפשיר אותם הסיכוי להשיג הריון יהיה אפילו עוד יותר נמוך...

ממש עצובות

אני מצטערת כל כך. מזמינה אותך לבוא לפרוק ולשתף בפורום אובדן הריון. שולחת הרבה חיבוקים וירטואליים.

היא321

New member
מצטערת לקרוא

נשמע כל כך קשה!
מה היתה התסמונת ואיך התגלתה במקרה?
בטוח שתצטרכו pgd בגלל זה וזה לא חוסר מזל חד פעמי?
מכירה מישהי נשאית x שביר שהסיכוי העברה לעובר הוא 25%
היא לא רצתה להכנס ל pgd והעדיףה לבצע סיסי שליה בשליש ראשון.

Laceweaver

New member
אני מעדיפה לא להיכנס כאן ליותר מדי פרטים

אבל זו תסמונת נדירה מאוד שלא בודקים בבדיקות הגנטיות הרגילות (שאת כולן עשינו...) היא גורמת לסבל קשה ורוב התינוקות הלוקים בה לא שורדים מעל לגיל שנה. זה היה "במקרה" כי בסקירות לא היו סימנים שמצביעים על בעיה כל כך קשה ורק "ליתר ביטחון" התחלנו בירור.

מסתבר ששנינו נשאים אז גם אצלנו הסיכוי הוא 25% בכל הריון. בגלל שבמילא עושים IVF, לדעתי עדיף להחזיר רק עוברים בריאים ולא להסתכן שעד שכבר נקלט הריון, יתברר שהעובר חולה וצריך להפסיק אותו. אבל זה באמת תלוי עד כמה PGD יעכב את התהליך, בשלב הזה חשוב לי לא לבזבז זמן

dandale1

New member
עצוב מאוד, במיוחד בשלב כ"כ מאוחר

מקווה שההריון הבא יקרה בקרוב ויסתיים בידיים מלאות

משתתפת בצערך על האובדן

יש קומונת pgd. מציעה להצטרף ולקבל שם תשובות בעניין.

טוליתי

New member
אוי ואבוי

יקירה,
משתתפת בצערך על האובדן הנורא
. אתם עוברים סיוט, ואין לי איך לנחם. כל שאכתוב יישמע כקלישאה.
לגבי בזבוז הזמן, הוצאת התאים והסיכויים, אולי אפשר לעשות מי שפיר עם צ'יפ גנטי? אני לא יודעת אם זה עדיף, רק מעלה את האופציה.
&nbsp
שולחת חיבוק, כי אין לי מילים שינחמו

Laceweaver

New member
אפשר לעשות מי שפיר

או אפילו סיסי שליה בשבוע מוקדם יותר, אבל צ'יפ גנטי לא מספיק - צריך גם לבדוק ספציפית את הגן הבעייתי... נראה מה יציעו לנו בייעוץ הגנטי.

hatalya

New member
קשה כל כך! מצטערת שנאלצת לעמוד בזה

הלוואי ויהיה קל מעכשיו וידיים מלאות

דידו34

New member
חיבוק ענקי.

אין לי המלצה או משהו חכם לומרת
מקווה שמכאן החיים יחייכו אליכם ותחבקו תינוקי בקרוב.

טוליתי

New member
יקירה,

בואי לכאן בכל פעם שאת צריכה תמיכה.
מקווה שאת מוקפת באהבה ובמקורות תמיכה, שיהיו לך לעזר בהתמודדות הנוראית שנכפתה עלייך-עליכם.
.

מרבינה

New member
PGD

מצטערת כל כך לשמוע... אני מטופלת PGD בגלל נשאות גנטית, אשמח לענות לך על שאלות בנושא.

למעלה