ביקור ראשון אצל רופא פוריות

ביקור ראשון אצל רופא פוריות

היי
לא זוכרת אם כתבתי פה כבר...בכל אופן
אני שנתיים לאחר לידה תקינה וגינלית. יש לי ילד מתוק. להריון שלו נקלטתי אחרי איקקלומין סבב אחד.
מנסה כבר שנה להיקלט לסבב שני והיום הגעתי לרופא פוריות
ביצעתי בדיקת פרופיל הורמונלי והכל תקין.
יש לי מחזור סדיר כל 31-29 יום. אמרתי את כל זה לרופא...ועוד לפני שהוא בדק אותי הוא שאל אם אמרו לי פעם שיש לי שחלות פוליציסטיות. אמרתי שלא והוא אמר איך יכול להיות? (וכל זה לפני באולטרסאונד .. )
בבדיקת אולטרסאונד הוא אמר שיש לי רירית מעובה טרום מחזורית( כלומר...אקבל מחזור בקרוב??? אני אמורה לקבל מחר...אבל מה טרום מחזורית?)
בנוסף אמר שחלות שלי יש מבנה פוליציסטי....אבל השחלה אחת הוא ראה 5(!!) זקיקים ( הגיוני לפני המחזור כבר לראות??)
הוא סגר את העניין בכך שאני לא נראית מדאיגה בכלל ונתן לי מרשם לאיקקלומין+ זריקת אוביטרל... וכמובן מעקב זקיקים ובדיקות דם.כמה זמן אחרי סיום האיקקלומין אמורים להריק אוביטרל (בכללי....כי באופן אישי יודיעו לי בהמשך לפי הבדיקות )
ומה זה שחלות פוליציסטיות?

a morph

New member
שחלות פוליציסטיות

זה מצב שמאופיין במראה זקיקים מרובים בשחלות (הכוונה לזקיקים קטנים ולא אלו שהבשילו לקראת ביוץ) ולרוב גם בפרופיל הורמונלי אופייני (אבל לא תמיד), ביוץ לא סדיר או לא קיים (שוב, גם זה לא תמיד) וכו'.
יש המון מידע על זה באינטרנט, חפשי בגוגל.
אם בעבר ניתן לך איקקלומין, כנראה שכבר אז נחשד שיש לך שחלות פוליציסטיות, כי זו תרופה מאוד נפוצה במקרים כאלה (כקו ראשון).
ההוראה מתי להזריק אוביטרל ניתנת בהתאם לתוצאות בדיקות הדם+מעקב זקיקים, כאשר הרופא רואה שיש זקיק/ים שהבשילו לקראת ביוץ.
החדשות הטובות הן ששחלות פוליציסטיות הן אחת הבעיות הקלות ביותר לטיפול, והעובדה שהרית בעבר אחרי סבב אחד מוכיחה את זה.

בהצלחה.

תודה..לגבי האוביטרל

אני שואלת
כי לפי חישוב שלי.. בלי אוביטרל ועם איקקלומין הביוץ יהיה ביוםה14 שזה ביום כיפור.
אין סיכוי שאקיים יחסים בכיפור...
האם כדאי להגיד משהו על זה לרופא? הוא יוכל להקדים את הביוץ קצת?

a morph

New member
כן תגידי לו

להקדים ביוץ זה קצת בעייתי כי קצב הבשלת הזקיקים תלוי בתגובת הגוף שלך לאיקקלומין וזו תרופה שקשה לשחק במינונים שלה (להבדיל מגונדוטרופינים למשל), נראה לי שיהיה יותר קל דווקא לדחות את הביוץ.

למעלה