מקדימה את המאוחר - זריקות של IVF ועבודה

haych

New member
מקדימה את המאוחר - זריקות של IVF ועבודה

אז למרות שאני עושה טיפול ראשון רק בעוד כחודשיים, אני מעולה ב overthinking ויש דברים שמטרידים אותי כבר מעכשיו.

אני רואה הרבה הודעות בפורום של "הייתי במעקב זקיקים ובצהריים הרופאה התקשרה ואמרה לי להזריק עכשיו כי מחר תיהיה שאיבה בשעה X".

איך מצליחים לשלב את זה עם עבודה?
אני עובדת רחוק מהבית, נוסעת בתחבורה ציבורית והדרך לוקחת שעה וחצי-שעתיים לכיוון. התרופות, מן הסתם, בבית. אני מגיעה לא לפני 19:00.
איך אתן מתמודדות עם זה שיכולים להורות על הזרקות מעכשיו לעכשיו?

londi81

New member
אני מזריקה הכל באיזור 20:00-21:00

מעקב זקיקים מוקדם בבוקר, יום חופש לשאיבה והחזרה.
חוץ מזה שהמוח שלי לא מתפקד אין ממש השפעה על סדר היום שלי (למרות שאנחנו לא באותו מצב, אני עם אוטו ועם עבודה סופר גמישה מבחינת השעות, אבל נראה לי שזה היה עובד גם עם עבודה פחות גמישה)

haych

New member
אבל אין מצב שאומרים לך להזריק באמצע היום?

כי זה מה שראיתי בהרבה הודעות.
בערב אין לי בעיה וככה אני מתנהלת גם בשגרה של ההזרקות, התהיה שלי היא לגבי ההתקלות. נראה לי הזוי להפסיד חצי יום עבודה רק כדי להזריק, מצד שני כשזה בא בהפתעה אי אפשר להערך לזה.

londi81

New member
מעכשיו לעכשיו?

לא קרה לי אף פעם לי.
בעצם פעם באיזו הזרעה עם אוביטרל שהיה יום חמישי והחליטו לא לחכות לראשון אז אמרו לי להזריק מוקדם ככל שניתן, הזרקתי בשבע, שש שעות אחרי ובו גם הייתה ההזרעה היחידה שהתפתח בה הריון, לא תקין אבל הריון.
אני אפילו אגיד שאני לא קונה את התרופות מראש. אני מחכה לאולטרסאונד ולטלפון ורק אחרי שניתנת ההוראה אני קופצת לסופר פארם וקונה רק לימים הקרובים וכן הלאה. במקרה שלי, מחזורים קצרים, חסכתי בערך אלף שקל בסבב הקודם בין לקנות את המרשם מראש ולקנות אותו בתשלומים.

מסתדרים. הכל יהיה בסדר

אלי בדרך כלל התקשרו ממילא בערב.
ופעם לא היו לי זריקות, הייתי צריכה לנסוע לקנות.
בכל מקרה הזריקה הראשונה היתה תמיד ביום הטלפון והשאר בבוקר.
כלומר את רוב הזריקות הייתי צריכה להזריק בבוקר.

Musmus14

New member
אממ.. לי לא קרה כזה דבר

שהרופא אמר פתאום להזריק משהו.
אצלי הוא תמיד ידע בטווח של כמה ימים מראש מתי ההזרעה/שאיבה ומתי להזריק אוביטרל. את שאר הזריקות הזרקתי ב22:00 שזה הכי נוח לי.
גם תוצאות בדיקות הדם במכבי (לפחות באזור חיפה) מגיעות רק ב15:00-15:30. כך שעד שהרופא רואה גם ככה אני עם רגל בבית.

אני הזרקתי על האות של החדשות של שמונה...

תשובות של בדיקות והוראות המשך קיבלתי בין 14-1500, בדרך כלל לא היו התקלות.
פעם אחת נסעתי לפגוש חברות לקחתי זריקה עם בקבוק מים קפוא על תקן קרחון,
והזרקתי בשירותים... פעם ראשונה בעמידה
הרגשתי גיבורה

בגלל שאת עובדת שעות כאלו, תקפידי שתמיד יהיו לך מספיק הורמונים לעוד יום,
אני מסכימה עם לא לקנות הכל בבת אחת, אבל כן כדאי שתמיד יהיה לך מספיק,
אלא אם יש בית מרקחת קרוב אליך, אני צריכה ליסוע מעל חצי שעה לבית מרקחת
שיש בו את תרופות הפוריות, וגם הוא סגור פעמיים בשבוע אחר הצהריים, וכשפתוח
רק עד 1900...

בהצלחה!!

מישלית2

New member
לי קרה רק פעם אחת

בקשו ממני להזריק צטרוטייד כמה שיותר מהר. תמיד יש לי מרשמים ספייר בתיק, אז פשוט נסעתי לבית המרקחת הקרוב לעבודה, קניתי והזרקתי ישר

haych

New member
תודה לכולן, כנראה שאני סתם מלחיצה את עצמי

בעיקר בבלוגים אני רואה את זה, שמתקשרים ואומרים להזריק מעכשיו לעכשיו ושבנות כותבות שהן חותכות הביתה מהעבודה, מה שאצלי לא אפשרי.
אני דווקא כן קונה את התרופות מראש, בגלל שאני לא ניידת וכשאני מגיעה הביתה הבית מרקחת סגור, אבל כן ביקשתי לפצל את הגונאל אחרי כאב לב שזרקתי איזה 600 יחידות.
אבל מהתשובות שלכן נראה שבד"כ זה לא המצב, אז פשוט נקווה לטוב.

Theodora100

New member
לא קרה לי אף פעם

תמיד הזרקתי בערב בשעה שבע (גונל).
החודש פעם ראשונה IVF, אז הצטרפה חברה חדשה למסיבה, אותה הייתי צריכה להזריק בבוקר, לא אמרו שעה וביקשו את הגונל בין 5 ל-7 בערב ולא אחרי.
את האוביטרל ודקפפטיל של יום השחרור אמרו לי בעשר בלילה בול!
בעיקרון אוביטרל זה 36 שעות לפני ההזרעה, אז אם ההזרעה/שאיבה בבוקר, את מזריקה יום וחצי לפני בשעות הערב.
&nbsp
מה שכן - אומרים לך "מעכשיו לעכשיו" שהערב את צריכה להזריק, ואז כדאי שכבר יהיו לך כל התרופות בבית, כדי שלא תצטרכי להתחיל לרוץ בין בתי מרקחת אחרי התרופות אם בדיוק נגמרו בבית המרקחת מסוים. לזה את יכול להתארגן מספיק זמן מראש, אז אל דאגה :)
&nbsp
לגבי פיצול כמות במספר מזרקים, אני חושבת שזה בעיקר תלוי מה המינון בפרוטוקול. החודש אמרתי תודה כל פעם שלא הייתי צריכה דקירה כפולה כי נגמר העט... כשמזריקים הרבה לוקחים בחשבון גם את זה.
&nbsp
מקווה שיעבור לך בקלות

a morph

New member
נדיר שמקבלים הוראות הזרקה מעכשיו לעכשיו

כי לרוב מצליחים לתכנן שאיבה לפחות יומיים מראש. אם יש פשלה (לאו דווקא של הרופא, יש תגובות גוף לא צפויות לפעמים) אז מאלתרים, אבל זה לא משהו שאמור לקרות ברמה יומיומית.
מה שכן, אני דווקא כן ממליצה להצטייד בכל התרופות שנרשמו לך מראש, כדי להימנע ממצב שמשהו חסר פתאום, וכן כבר הייתי במצב דבילי שהיה חסר אוביטרל (!!!) ונאלצתי לעשות סבב שיחות בין כמה בתי מרקחת כדי לברר איפה יש.
ולפני השאיבה הרופאה פתאום הוסיפה לי כדור שהיה אמור למנוע גירוי יתר (ולא עבד), להשיג אותו היה סרט בפני עצמו בייחוד שזה היה יום שישי.

dandale1

New member
בד"כ ההזרקה היא בשעות הערב

לפעמים ביום האוביטרל הונחתי להזריק אחה"צ את מגייס הזקיקים (מונופור/פרגובריס), כשהרחתי שהיום הזה מתקרב הייתי לוקחת את זה איתי לעבודה. אם צריך מקרר הייתי שמה עם הרבה שקיות ניילון, או אצלי במשרד במידה ולא צריך קירור (חדר ממוזג).
אם יש לך תהיות, תבדקי עם האחיות כשאת מקבלת את הפרוטוקול, מה הנוהג כדי שתוכלי להיות בשליטה על התהליך
בהצלחה!

haych

New member
זהו, אני מניחה שעל מקרים כאלה מדובר

של הזרקת אוביטרל.
אז כל יום היית לוקחת ומחזירה במידה ובסוף לא היית מקבלת הנחיה?

dandale1

New member
לא מדובר בכל יום

כשהזקיק המוביל היה מתקרב ל 18-20 זה הביתי לוקחת איתי ביום של הבדיקות למקרה שאונחה להזריק באותו יום אחה״צ
את האוביטרל את מזריקה בד״כ בשעות הערב/ לילה אם השאיבה בשעות הבוקר (כך לפחות היה אצלי, אז אותו לא לקחתי)
עם הזמן (ואני מקווה שיהיה קצר) תלמדי לזהות מתי את קרובה לשאיבה ואיך לנהוג .
תבדקי עם האחיות ביום הראשון של הבדיקות כיצד המחלקה מתנהלת ומה מקובל אצליהם וכך תוכלי להיות ערוכה מראש

REBELA

New member
מזריקה בכל מקום

בגלל שהעבודה שלי היא בשטח
אני מזריקה בכל מקום שאני נמצאת בו
רחוב, ים, קניון, אירוע
אני יוצאת עם מזרק מוכן בצידנית קרח
פורשת לפינה שקטה ומזריקה
אני לא מצליחה לדייק מבחינת שעה
אבל שומרת על טווח של גג שעתיים
סך הכל למרות שזה לא קל מנהלת סדר יום כרגיל
בהצלחה

haych

New member
אז את בעצם יוצאת כל יום מהבית עם צידנית ולוקחת לכל מקום?

אין לי בעיה להזריק גם בנסיעות, אני פשוט תוהה מה קורה בהתקלות - אני עושה מעקב זקיקים בבוקר ובצהריים כשאני בעבודה יכולים להגיד לי להזריק בעוד שעתיים, והתרופות כבר לא יהיו עלי.
אם אפשר למשוך את הזמן אז זה עוד איכשהו בסדר, אבל כשעושים שאיבה לא צריך לשמור על דיוק?

בגדול כל הזריקות למעט הטריגר הן זריקות שאת מזריקה בשעה

שנוחה לך. לי תמיד היה נוח להזריק סביב תשע בערב שידעתי שאנחנו בבית רוב הפעמים ואם לא- הייתי מזריקה לפני שיוצאים או כשחוזרים.

haych

New member
הכוונה שלי היא לטריגר

את השגרתיות קבעתי לשעה שאני בטוח אהיה בה בבית. התהיה היא רק מה קורה כשאני כבר בעבודה ומגיעות תוצאות מהבוקר שאומרות שצריך להזריק תוך פרק זמן קצר.

למעלה