חייבת עזרה דחוף. כל מי שיכולה לתרום ידע או כח או מילה מנחמת!

orela26

New member
חייבת עזרה דחוף. כל מי שיכולה לתרום ידע או כח או מילה מנחמת!

אמנם אני חדשה פה ולרוב נוהגת רק לקרוא מהצד כי אני מתביישת לחשוף... אבל אני בשבר נוראי כרגע ואשמח לעצתכן החכמה.
אני נשואה 3.5 שנים. כבר שנתיים בטיפולים. מוגדרים כאי פריון לא מוסבר. הכל ב"ה מעולה ומצויין ולרופאים באמת אין מושג מה קורה.. רק לאחרונה החלטנו לעבור לIVF. עשינו פרוטוקול קצר. שאבו 6. מתוכם הוחזר עובר אחד ועוד אחד עבר להקפאה. השאיבה היתה ב14.7. ההחזרה ב17.7. וכמובן נשארתי עם קרינון עפמיים ביום . עשיתי בדיקת בטא כעבור שבועיים ויצא 300 אחרי יומיים יצא 642. הרופאה אמרה שזה תקין ואגיע ב13.8 לאולטראסאונד ראשון. אני לא יכולה לתאר לכן מה הרגשתי... אני בכיתי כמו מטורפת מהתרגשות. בימים האחרונים התחלתי לחוש כאבי מחזור/ביוץ. התייעצתי עם אחות קופ"ח והיא אמרה שאגיע להיבדק. הגעתי להיבדק... נרגשת... הרופא אמר שכנראה אני בשבוע 5+3 לפי תאריך הווסת האחרון ולפי דעתו נשמע דופק. אולם לאחר בדיקה ארוכה ארוכה הוא אמר שהוא בכלל לא רואה שק הריון!!!!!!!! הוא אפילו לא התסכל לי בעיניים! הוא החל לגמגם משהו שהוא לא חורץ גורלות כי הוא לא הרופא שלי... אבל אולי המכשיר לא טוב... מיותר לציין כמה רחמים היתה בנימה שלו.. עשיתי שוב בדיקת בטא למחרת והתוצאה היתה 1400. הרופאה שלי הרגיעה אותי ואמרה שכנראה הכל בסדר.
אתמול אולטראסאונד ראשון, פרפרים בבטן. הולכים שלמוע דופק.. פעם ראשונה אחרי כמעט 4 שנים אכזריות החלום שלי עומד להתגשם!
שוב שוכבת שם, הטכנאית מהללת את המכשיר הטוב שלה ויוצאים לדרך...
בעלי מחזיק לי אתה יד ואנחנו מחכים...
ומחכים.... ומחכים....ושום דבר ... הטכנאית מבולבלת.. מתנצלת אם מכאיבה..
ואני מתחילה לבכות לא כי כואב אלא כי אני מתחילה להבין שמשהו לא בסדר...
לאחר כ10 דק' מורטות עצבים.. היא אומרת זהו.. ומתיישבת מול המחשב.. שוב לא מביטה בי בעיניים. אני שאלת מה קורה והיא עונה בטון מגומגם שאין כלום... אין שק הריון לא ברחם ולא בחצוצרה ולא בשום מקום למעשה והיא לא יודעת מה זה אומר... אבל הרופאה כבר תגיד הכל!
אני עוברת אל הרופאה בהמשך המסדרון שנראה לי לפתע ארוך כמו הגלות. מתישיבת על הכסיא ונלחמת בדמעות שלי (הרופאה שלי קשוחה ולא מקבלת דמעות בשום צורה ואופן) היא מסבירה לי שרוב הסיכויים שההריון לא תקין עדיין לא יודעת אם זה תוך רחמי או חוץ רחמי כי לא רואים כלום... ושאהיה עירנית אם כואב לי כאבים עזים.... ואז להתפנות למיון במיידי כי מדובר בסכנת חיים (כואב לי כאבים עזים אבל לא בבטן!!!! אלוקים!!!!) היא שולחת אותי לבטא נוספת (שעשיתי היום-בכדי לבדוק אולי הבטא יורד ואז הגוף ייפתר מזה באופן טבעי-עדיין ללא תוצאות) הרופאה לא מדברת בינתיים מה ייקרה אם ההריון לא תקין תוך/חוץ ריחמי... והגוף לא נפתר מזה עצמוני!!! מה קורה אז?!!?!?!?!! אני גם לא זוכרת לשאול את זה....
רק שואלת בקול רועד אם ההריון בשום אופן לא יכול להיות תקין היא עונה שאולי אם יהיה נס! ופתאום יצוץ הריון!!!!!
מישהי פה מכירה ניסים שכאלה?!!?!?!?!?!?
מה קורה אם אה לא תקין והבטא לא יורדת-- מה עושים אז?!!?!?
איך מתפקדים עכשיו בכלל!?!?!?!?
אני מרגישה ריקה וחלולה ואין בי כוחות לכלום!!!!!!
הצילו!!!!!!

קוראת ומחבקת מרחוק

אין לי איך לעזור מעבר לזה
עוד לא הייתי במצב כזה.
אני מניחה כי חייבים להבין מה קורה אצלך בגוף מחשש לבריאותך
הריון מחוץ לרחם זה דבר לא פשוט
מקווה שהיום תביני יותר טוב מה קורה

נועה312

New member
אני מצטערת

כבר אין סיכוי לדעתי שמדובר בהריון תקין.
אני לא חושבת שמדובר בחוץ רחמי כי העלייה ההתחלתית של הבטא לא מתאימה לחוץ רחמי (היה לי..) וכי הוחזר רק עובר אחד. אני מקווה שהיום תקבלי תשובה נמוכה יותר לבטא ושהיא תתאפס לבד בלי התערבות.
קחי לך את הזמן להתאבל ואני מקווה שההריון הבא יגיע במהירות ויסתיים בידיים מלאות.

ענבל ח1

New member

ממש מצטערת לקרוא.
איזה מפח נפש נוראי.
מאמינה שזה לא הריון חוץ רחמי לפי המגמה של הבטא...
הלוואי והיום הערך יירד ולא תצטרכי לקחת כדורים כדי להפיל.
והלוואי הלוואי שתקבלי פיצוי על החוויה הנוראית הזו כבר בחודש הבא.
מחזיקה לך אצבעות

ahat2

New member
מחזקת אותך

ממש מצטערת לשמוע שזה מה שעובר עליך (אני לקראת ivf ופחות מכירה את הנושא המדובר), אבל אמן ויהיו רק בשורות טובות והכי חשוב שתרגישי טוב ותשמרי על עצמך. מחזקת אותך מרחוק.

orela26

New member
אני מעדכנת...

הבטא יצאה 187... צריך להודות לה' שזה לא חוץ ריחמי...
אבל זה גם לא הריון!
אני בסוף לא הולכת להיות אמא בפסח כמו שאמרו לי...
העגלות שהסתכלי עליהם- נכון לרגע זה כבר לא רלוונטיות....
ומעקב שבועות ההריון שקראתי באנטרנט בצורה אובססיבית רק גורם לי לסבל כרגע... מה יכול היה להיות ומה כבר איננו....

נועה312

New member
גם אני הייתי שם

אתמול מלאו שנתיים לתל"מ שהיה אמור להיות ולא היה.. ויש לי מתוק בן שנה וחצי בבית. אני מקווה שבפסח תהיי כבר בהריון הבא שיסתיים בתקווה בידיים מלאות

טוליתי

New member
מצטערת מאוד

אובדן הריון זה אובדן החלומות
.
תבכי כמה שהדמעות מבקשות לרדת
.
מאחלת לך שמדובר ב"פרומו" להריון התקין שלך,
ובינתיים שולחת חיבוק גדול לימים הקשים שהגיעו.

orela26

New member
יקרות שלי!

תודה רבה על המילים המנחמות!!!
אני יושבת בעבודה בוכה וקוראת את התגובות המרגשות והמחבקות שלכן!!!
אני חושבת שבלעדייכן הייתי פשוט יוצאת מדעתי!!!!
תודה!
מאחלת לכולנו שהפורום הנפלא הזה יחליף שם בקרוב לפורום לאמהות טריות מכיון שלא יהיה מי שיתאים להגדרה של בעיות פיריון.. וכולנו נזכה להיות אמהות גאות בקלות ובמהירות לתינוקות בריאים ושלמים!!!
עד אז כותבת לכן כאן בדמעות ....

orela26

New member
רגע יש לי שאלה....

אם רמת הפרוגסטרון שלי היא 67 פלוס משהו
והבטא 187 אז מתי אני אמורה לקבל????
מישהי אולי יודעת מהנסיון שלה?

Maive1

New member
מתוקה שולחת לך חיבוק גדול

עצוב לי מאוד לקרוא מה שכתבת ויש לי ממש דמעות לשמוע על החדשות המבאסות האלה! לצערי אני לא יכולה לתת לך כל עצה רפואית כי מעולם עוד לא ניקלטתי, ואני חושבת לעצמי איזו תחושה בלתי נתפסת!!! שזה ממש כבר בקצות האצבעות! אני ממש חשה את הכאב שלך, ואני מחזיקה לך אצבעות שיקרה נס!
זה אובדן לכל דבר ועניין וכמו שאמרו פה, צריך לקחת את הזמן ולהתאבל על זה!. התהליך הזה הוא סחרחרה ריגשית מטורפת, ואני יכולה לספר לך שרק אתמול בוטל לי סבב שכה ציפיתי לו, בגלל רשלנות של רופא וזה כאב נוראי (כאין וכאפס לעומת מה שאת מתארת כמובן) ורק מי שעובר את זה מבין...

אין לי כל עצה חוץ מלהגיד לך שאת בליבי ואני כל יום מתפללת בשביל כל בנות הפורום היקרות פה שיקבלו את משאלת ליבן. אני מאחלת לך כמו לעצמי, שהסבב הבא יהיה האחרון בדרך הארוכה הזאת ואני שואבת השראה מסיפורים של נשים חזקות כמוך וכמו כל השאר פה שמאוד מנחמות.

אולי בנות מנוסות פה יוכלו להסביר מתי אפשר לדעת אם זה תוך או חוץ רחמי אם לא רואים כלום?

orela26

New member
רגע יש לי שאלה....

אם רמת הפרוגסטרון שלי כרעג היא 67 והבטא 187 ... מתי אני אמורה לקבל? מישהי יודעת אולי מניוסנה?
אשמח לתשובה בהקדם אם יש לי זמן להתנחם בצימר עם בעלי...

londi81

New member
בגדול בטא יורדת בlogs בשבוע

כלומר שבוע מאלפים למאות, שבוע ממאות לעשרות שבוע מעשרות לפחות ל 10 ואז יהיה דימום אבל לפעמים זה לוקח טיפה יותר. מהניסיון המר שלי יש לך עוד שבוע לפחות (אבל אני דיממתי תוך כדי דימום קל)

Musmus14

New member
כמה מבאס וכואב

יקרה..
כמה זה מבאס המצב הזה. גם אני איבדתי הריון שמאד חיכיתי לו לפני כחצי שנה.
היה לי משהו דומה שהבטא הייתה גבוהה ולא ראו שק. בסוף ראו שק קטנטן ולאחר יומיים פשוט הפלתי.
אני רוצה לחזק אותך
בסוף נשכח מכל הייסורים האלה והכל מתגמד.

אני מזמינה אותך לפורום אובדן הריון בתפוז

מצטערת מאד לקרוא על האובדן שלך, על דמעות השמחה וההתרגשות שהתחלפו בדמעות של כאב ועצב. יש שם קהילה חמה, תומכת, קשובה ומכילה, שהמכנה המשותף שלה הוא אובדן חלום ה "2 פסים = ילד עוד 9 חודשים". שולחת לך חיבוק גדול על ההתמודדות הקשה.

Musmus14

New member
אני דווקא מעדיפה לשכוח

ולטעמי אין כבר מה להגיד יותר. חצי שנה עברה וסוג של המשכתי הלאה. לפחות אני יודעת שגם לי זה יכול לקרות ואני יכולה להיות בהריון..

למעלה