גרידה או ציטוטק?

גרידה או ציטוטק?

אז אחרי רכבת הרים ארוכה של חודש אנחנו נאלצים לפנות להתערבות.
מה עדיף? ציטוטק או גרידה?
יש שק, בטא 4500 , כחודש אחרי בטא חיובית ראשונה.
אשמח להמלצות ותובנות.

מצטערת מאוד על האובדן

אישית ציטוטק עבר עליי קשה פיזית והייתי זקוקה לסבב נוסף כי היו שאריות, אבל עדיין היתרון שלו הוא שאין התערבות כירורגית (אלא אם יש שאריות שלא יוצאות בווסת שלאחר מכן ואז נדרשת לפעמים התערבות כירורגית בכל מקרה).
גרידות עברו עליי קל יותר מהבחינה הפיזית. השיקול העיקרי שלי היה הרצון לבצע בדיקת קריוטיפ לעוברים, אחרת אישית כן הייתי בוחרת בציטוטק.
מאחלת לך שהחלק הפיזי יעבור ושההריון הבא יסתיים בידיים מלאות

נורא מפחיד אותי הכאבים מהציטוטק

מצד שני כולן אומרות שעדיף מאשר ההתערבות בעיקר כי מאוד קטן.
מאמינה שבבית החולים ימליצו על ציטוטק.
אוף ותודה.

עצובה איתך

הציטוטק הראשון שלי עבר חלק לגמרי: 2 מנות בהפרש של 48 שעות זו מזו, כאבים מינוריים (הסתפקתי באקמול), דימום כמו וסת והרחם התנקה.
הציטוטק השני והאחרון שלי עבר קשה מאוד שלא לומר נורא: כאבים חזקים ודימום כבד מאוד שהצריך חזרה למיון ואשפוז ללילה. בגלל הדימום הכבד לא קיבלתי מנה שניה. הדימום פסק ליומיים ואז חזר שוב בעוצמה חזקה, ולמרות זאת נותרה שארית ברחם. לבסוף עברתי גרידה 9 ימים אחרי הציטוטק.

לצערי זכיתי לשאריות גם אחרי 2 הפלות בגרידות בבי"ח ציבורי, כך שמבחינתי אין לגרידה יתרון בהקשר של הימנעות משאריות.
אחרי 3 הפלות רצופות עם שארית, את הגרידה האחרונה בחרתי לעשות אצל הרופא הפרטי שלי והיא הסתיימה עם רחם נקי וללא שאריות.

בלי קשר למה שתבחרי בין שתי האפשרויות הרעות הללו, מאחלת לך שיסתיים במהרה ובשלום

אמאלוסי

New member

הי, דרקונית !
מצטערת שאת צריכה לעבור את זה.
רופא לא הציע לך לחכות שיפול לבד ? אפשר לשאול האם הוא מסכים שתחכי קצת, כי תכלס זאת אופציה הכי טובה (לדעתי). היו לי 2 גרידות ואחר כך - הפלה טבעית עם שארית. נתנו לי ציטוטק וגינלי והכל יצא בשלום ובלי כאבים.
מה שלא תבחרי - שיעבור בקלות !

a morph

New member
אני עברתי ציטוטק

וממליצה עליו, עד כמה שהמונח "ממליצה" צורם בהקשר הזה.
יכולות להיות לו תופעות לוואי לא נעימות, ולאו דווקא כאבים (עליהם ניתן להתגבר עם משככי כאבים), אלא הרגשה כללית שמזכירה שפעת, כאבי ראש ושלשולים.
לא לכולן יש תופעות לוואי, אבל אי אפשר לדעת באיזה צד של הסטטיסטיקה תפלי, אני מכירה שתי נשים שלא היה להן כלום ולעומת זאת לי היו כל תופעות הלוואי המפורטות, זה נמשך כמה שעות אחרי החדרת הכדורים.
ועדיין, למרות התופעות, לדעתי זה שווה את הסיכוי להימנע מהתערבות כירורגית כי יש בהתערבויות כאלה סיכונים שהם הרבה מעבר לסבל של כמה שעות.
ממליצה לך מאוד, אם תבחרי בציטוטק, לא להיות גיבורה ולקחת מיד משככי כאבים (עליי אופטלגין נוזלי עבד כמו קסם), לפני שהכאבים מגיעים לרמות לא הגיוניות.
ייתכן מאוד גם שתצטרכי שתי מנות ציטוטק כי לעתים נשארות שאריות, החדשות הטובות הן שבמנה השנייה כבר לא מרגישים תופעות לוואי, רק כאבי מחזור.
והכי חשוב, שתזכי במהרה בסבב מנצח.

mlk123456

New member
ציטוטק, לא קיבלתי, אבל עברתי גרידה לפני יותר משנה ורק לאחרונ

לאחרונה סיימתי עם כל הבלאגן

dandale1

New member
אם כבר נגזר לעשות הפלה ממליצה על ציטוטק

לא שהיתה לי התנסות עם גרידה אבל עברתי שתי הפלות עם ציטוטק.
הראשונה היתה קצת יותר מלווה בכאבים כי לא לקחתי את האופטלגין בהתחלה, השניה עברה יותר חלק.
ממליצה לקחת אופטלגין כחצי שעה לאחר הפעולה, יתכן ותרגישי גלי חום אבל הכאבים יהיו הרבה פחות משמעותיים.
בשתי ההפלות שעברתי, התוכן יצא בפעם אחת ולא הייתי זקוקה להתערבות נוספת/התערבות כירורגית.
הפחד מפגיעה של הגרידה ברחם והחוסר מידיות (צריך לחכות לתור לגרידה וציטוטק היה במקום) שכנעו אותי לכיוון הזה.
מאחלת לך שיעבור בשלום וההריון הבריא והמיוחל יגיע במהרה.

תודה לכן,

נראה לי שהכיוון ברור על ציטוטק כרגע אבל מחר נתייעץ בבית חולים.
מקווה לסיים טת זה מהר ולא יותר מידי סבל.

אני אחרי שתי הפלות

אחת טבעית שהכל יצא בבת אחת
אחת עם ציטוטק.
חייבת לציין משהו לגבי הציטוטק. קיבלתי אותו פעמיים אחרי שהמנה הראשונה לא הוציאה הכל: במנה הראשונה סבלתי מכאבים וסחרחורות ובחילות והכי גרוע מבחינתי היה הצמרמורות. אבל... זה נמשך כמה שעות וזהו, כמו שבא ככה הלך.
במנה השנייה לא היו לי כאבים בכלל ומלבד שלשולים לא היו תופעות לוואי בכלל בכלל.
אני כבר לא יודעת מה עדיף ואם חלילה אצטרך שוב לא בטוח שלא אבחר בציטוטק שוב...
המון בהצלחה

עדכון

הלכנו על ציטוטק,
כאבים של כמה שעות שפסקו והדימום לחלוטין לא בשמיים מ שמאוד מטריד אותי.
עכשיו צריך לחכות ליום חמישי לביקורת לראות אם הכל יצא.
תחזיקו לי אצבעות!

מחזיקה לך אצבעות ובהונות

ושולחת חיבוק גדול.
מי ינתן והכל יהפך בקרוב לזכרון מעמועם.

a morph

New member
גם אצלי הדימום לא היה היסטרי

היו לי מחזורים כבדים יותר... השק יכול להיפלט כיממה ויותר אחרי הכדורים, וזה לא מחייב דימום מאסיבי, זה מה שהיה לי, אז אל תהיי מוטרדת בינתיים וחכי בסבלנות לביקורת.

a morph

New member
ראיתי אותו

הוא יצא כמעט בשלמותו ובלי כאבים בכלל, כשסתם נכנסתי לשירותים להתפנות.

למעלה