התייעצות - איך משלבים בין הרפואה הפרטית לציבורית?

• פותח הנושא CRCT
  • פורסם בתאריך

CRCT

New member
התייעצות - איך משלבים בין הרפואה הפרטית לציבורית?

היי לכולן,
חדשה פה בפורום (עוקבת שקטה כבר תקופה)
אנחנו מנסים מזה תקופה של שנה ללא הצלחה.. בעיית מורפולוגיה וביוץ לא תמיד סדיר. כל שאר הבדיקות שעשינו תקינות..
עד כה,התנהלנו מול קופת החולים, אני חברה ב"מכבי" ובעלי ב"כללית", ועברתי 2 מחזורים של איקקלומין ואוביטרל - חודש ראשון ניסינו באופן טבעי (קיום יחסים), ובחודש השני עם הזרעה.
התהליך היה דרך הקופה ומאוד פשוט ונוח.
בחודש האחרון החלטנו לעשות הפסקה קצרה של חודש, כי פשוט הרגשתי שאני לא מסוגלת להכיל את הלחץ, ההורמונים, המחשבות על "מתי זה יצליח? והאם זה יצליח?" וחוסר האונים שאחרי כל "כישלון".
התחלתי לעבור דיקור והצלחתי לשמחתי להעביר חודש בלי לחשוב על הנושא הזה כל היום כל יום, בלי לנסות ולחשב מתי מועד הביוץ, בלי להרגיש לא בנוח ליד חברות הריוניות ובלי לנסות ולפענח כל מיני סימנים ותחושות בגוף שלי..

ועכשיו... אנחנו מתחילים לשקול את הצעדים להמשך.
חשבתי המון על מעבר לרפואה הפרטית, והייתי בפגישה אצל פרופסור לברון (ד"א אשמח לשמוע המלצות אם מישהי מכירה..)

הבעיה שלא הצלחתי להבין כיצד אני משלבת בין הבדיקות הפשוטות שאני יכולה לעשות דרך הקופה ע"מ לא לקרוע את עצמנו מבחינה כלכלית (כמו מעקב זקיקים, בדיקות דם ובדיקות אולטרסאונד) לבין הטיפולים אצלו ?
איך אני משיגה הפניות לבדיקות הללו מבלי להיות מטופלת אצל רופא של הקופה?
כמו כן, הוא הביא לי דף עם פירוט של כמה בדיקות שיש לעשות לקראת IVF (במידה ונאלץ להגיע לשם) וגם כאן אני לא לגמרי מבינה איך אני משיגה הפניות מתאימות..
אשמח לשמוע מבנות שמטופלות באופן דומה או שעברו תהליך דומה.
וגם.. איך מתמודדים עם כל ההוצאות השונות? האם אתן עובדות עם תקציב? כי מרגיש לי שאין לזה סוף..
מציינת שיש לי גם ביטוח פרטי במקביל ל"מכבי".

תודה רבה מראש

dandale1

New member
את כל הבדיקות ניתן לעשות בקופת חולים

אני מקווה שאת האיקקלמין ואת המעקבים את עושה אצל רופא פריון ולא רופא נשים. לכל הבדיקות את יכולה לבקש הפניות מרופא משפחה או מרופא נשים, אין טעם לעשות פרטי.
לגבי דר ערן הורוביץ, לדעתי טוב למקרים קלים (עשיתי אצלו הזרעות) ונשמע שאתם יכולים להתחיל משם.
בהצלחה!

למעלה