מתלבטים מאד - להמשיך או לעבור לתרומת ביצית?

יערה722

New member
מתלבטים מאד - להמשיך או לעבור לתרומת ביצית?

אז אנחנו ממש בהתלבטויות האם לעבור מ-IVF לתרומת ביצית.
מצד אחד גיל 35 זה קצת צעיר ועל-פניו יש רזרבה טובה והכל תקין, אבל אנחנו "בלתי-מוסברים" הארד קור.
כביכול הכל הולך טוב בטיפולים, אבל התפתחות העוברים גרועה ביותר... וזה חוזר שוב ושוב ושוב
כך עברנו 7 סבבים, עם 90% הפריה כל סבב (9-12 ביציות מופרות בדרך-כלל), אבל אפילו הריון כימי לא היה ורק פעם אחת היה מוקפא יחיד.
עברנו כמה רופאים, חלקם מצויינים (וגם כמה יחידות ומעבדות). כל רופא שמקבל אותנו אופטימי מאד - הזרע מצויין, הרחם מצויין, יש רזרבה, יהיה הריון...
וכל אחד מהרופאים נותר פעור פה כשהוא מגלה שכל הטיפול המוצלח כביכול הניב בקושי עובר אחד נורמלי.
ניסינו ברטוב, ניסינו הנצה, פרוטוקול קצר/ארוך, הכל. השורה התחתונה היא תמיד אותה שורה.
תגובה שחלתית טובה: 10-14 ביציות.
אחוז הפריה מצויין: 90%-100% (בדרך-כלל בלי איקסי).
ואז...
התפתחות גרועה של עוברים... מחזירים אחד שהוא "בין בסדר לטוב" ועוד שניים שסיכוייהם נמוכים, "אבל אין מה לשמור אותם באינקובטור, עדיף שיהיו ברחם".
עכשיו אנחנו מתלבטים מאד האם לעבור לתרומת ביצית. הרופאים נועצים את הבעיה בביציות (הזרע נחשב כמצויין וברטוב לא השפיע במילימטר).
מצד אחד ברור שהחלום הוא ילד ביולוגי ואנחנו לא כל-כך מבוגרים, מצד שני ההרגשה היא שאנחנו דופקים את הראש בקיר בלי תוצאה.
על הדרך כבר שילבנו גם את כל התמיכות הנוספות: דיקור סיני, שיטת אביבה, דמיון מודרך וכו' וכו'...
מה הייתן עושות במקומנו, מבחינת החלטה אישית? אשמח לתגובות כנות
והאם למישהי יש עוד הצעה יצירתית מבחינת טיפולים?
אשמח מאד לתגובות...בשני הנושאים..
תודה!

הייתי בודקת עוד אופציה

בזמנו חשבתי ללכת לאייל פוליטי בצפת. שמעתי עליו נפלאות לגבי טיפול דווקא בצד הנשי.
אני רציתי ללכת אליו בגלל שהביציות שלי יוצאות כולן לא בשלות.
בסופו של דבר נקלטתי להריון תקין וזנחתי את הנושא.
לפני שהולכים לתרומת ביצית אולי תנסי טיפול אצלו.

לגבי מצב הביציות, לא מצויין בדו"ח את מצבן או שפשוט מנחשים כי לא יוצאים עוברים טובים?
מה עם קריוטיפ? מישהי מכאן סיפרה שבבדיקת קריוטיפ הם פתאום הבינו למה לא נוצרו להם הריונות תקינים. אם יש איזשהו חוסר בכרומוזום מסויים זה עלול להשפיע.
אולי שווה לנסות איקסי? כדי לוודא שהזרע הטוב דווקא מפרה את הביצית?

יערה722

New member
תשובות

- לא, במעבדה מציינים שמבחינת המראה החיצוני של הביציות הכל תקין והן גם תמיד יוצאות בשלות.
- היה איקסי, היה IVF טבעי והיה גם מיון זרע, הכל הניב תוצאות דומות (האיקסי והמיון קצת פחות טוב מהטבעי) וזה חיזק את דעת הרופא שהבעיה היא בביציות.
- קריוטיפ: עשינו וממתינים לתשובות, אבל הרופאים אומרים שבכל מקרה זה לא מסביר את המצב הקיים, כי קריוטיפ לא תקין יכול לגרום להפלות ולהריון לא תקין, אבל לא משפיע על מצב כל-כך מוקדם.
&nbsp
במה אייל פוליטי יכול לסייע?
תודה על ההתייחסות!
&nbsp
&nbsp

אייל פוליטי הוא מטפל אלטרנטיבי

הוא יושב בצפת ולפי מה ששמעתי בפורום כאן, הוא די מומחה לפוריות והציל נשים רגע לפני שחשבו על האופציות שהעלית.
במחלקת הזרע לא שמעתי נפלאות אבל דווקא אצל נשים כנראה שכן עושה איזשהו הבדל.
למרות שאנחנו נקראים ממחלקת הזרע, כן בחנתי אפשרות ללכת אליו. לעצמי יותר מלבעלי.
בסופו של דבר אצלנו, המיון זרע עשה הבדל. אבל אנחנו מאד מוסברים במחלקת הזרע כך שהמקרים שלנו לא דומים.

תכננתי בזמנו לנסוע אליו לצפת. יום חופש... בדרך לעבור ביקב לארוחת בוקר וטעימת שוקולד (או יין אם את בעניין). היקב בזכרון מייבאים את הולרונה שזה שוקולד אחד הטובים. לכו לעשות לכם יום של כיף וריענון.

היינו אצלו

אנחנו היינו אצל אייל פוליטי, בגיל 33 רזרבה נמוכה ומורפולוגיה נמוכה.
הוא בודק דופק של האישה דרך היד ואומר את דעתו בקשר לתפקוד השחלות. לי אמר שאני עדיין פוריה וממש לא ללכת לתרומה ולא לטיפול עם הורמונים, אלא רק הזרעה או הפרייה טבעית ללא הורמונים (שאיבת ביצית אחת טבעית) ממש התעקש לא להכניס הורמונים ושזה סתם יהיה בזבוז זמן- מה שהיה נכון.
רכשנו דרכו גם לי וגם לבעלי תרופה שהוא רקח, היה שיפור בזרע ואצלי הFSH ירד- למרות שלדעת הרופאים זה "רק" קוסמטי.
בסופו של דבר ביצעתי אצל רופא שהתור היה קרוב אליו- 4 IVF עם מעט הורמונים - לא הניב הריון.
ולאחר שהגיע התור המיוחל לד"ר בר חווה- אחרי הזרעה ראשונה (שהייתה ללא הורמונים) הריתי.
לא יודעת להגיד אם זה עזר אבל לי יש תחושה שכן.
זה לא זול אבל רציתי "לתקוף" מכל הכיוונים.
בהצלחה

אליסקה

New member
כמו כן

כמה סבבים עברתם? באיזה הורמונים מגייסי זקיקים השתמשת? האם ניסית דאה?

יערה722

New member
לגבי דאה Q10 וכו'

Q10 כן כבר מזמן.
דאה התחלתי לקחת ואז כשהחלפנו רופא הוא אמר להפסיק מיידית כי זה עוזר (אולי...) לרזרבה נמוכה ואין לזה קשר לאיכות ביציות ובנוסף עלול לגרום לעליית פרוגסטרון מיותרת.
בקיצור לדבריו במקרה שלי לא יועיל ויכול להזיק...
לכן, הפסקתי

אבץ? ודאה עוזר (כנראה) גם לאיכות

קיו 10 צריך לקחת כמות משמעותית.
המחקרים, לצערנו, רק על בעלי חיים, ושם נתנו כמות ענקית ביחס לגודל החיות.
אבץ- עשוי להועיל.
דאה- נחשבת מועליה גם באיכות. עדיין לא מספיק מבוססת מחקרית.
ניסית תרופות לסוכרתיות? גליקופאז'? כן, הבנתי שאין לך בעיית סוכרות ואת לא פוליציסטית, אבל זה לא יזיק.
ויש עוד כל מני דברים נסיוניים, למשל מיקרו אספירין, קלקסן אמפירי בהחזרה, לנסות להחזיר ביום 2, ואפילו מלטונין 2 גר' ביום.

אליסקה

New member
וההורמונים?

אני תוהה עם ניסית להשתמש בפרגובריס כמגייס זקיקים, כי הבנתי שהוא מועיל לאיכות הביציות...
אגב, גם לי היה ממוצע של כ-11 ביציות לשאיבה, והסבב המנצח היה דווקא זה שבו נשאבו מעט ביציות (7). היה פה שרשור על זה לאחרונה, וזה קרה להרבה בנות. יכול להיות שאולי כדאי להקדים את השאיבה ביום או יומיים, ולא להמתין שכל הזקיקים יבשילו.

ענבל ח1

New member
היי יערה

קודם כל מצטערת על הדרך הארוכה שלכם. בטוחה שזה קשה מאוד נפשית.
תראי, אני עברתי 7 החזרות עד שנקלטתי והריתי הריון תקין אבל בדרך היתה לי הפלה ואנחנו גם מאוד מאוד מוסברים (יותר מדי סיבות
), ככה שאני לא הייתי במצבך אבל יכולה להגיד לך מה נראה לי שהייתי עושה לו הייתי בנעלייך.
לי נראה שממש מוקדם לדבר על תרומת ביצית. קודם כל בגיל 35 יש עוד כמה שנים טובות שאת יכולה לנסות להרות בהן לפני שהביציות באמת מזדקנות והרי שלתרומת ביצית את יכולה לעבור בכל גיל...
חוץ מזה, ממה שסיפרת - אני לא בטוחה שמוצו האפשרויות הטיפוליות. האם ניסיתם סבב טבעי? שאיבה של ביצית אחת או שתיים ללא הורמונים או עם ממש מעט? לעתים ההורמונים משפיעים לרעה על הביציות ודווקא סבב טבעי עושה את ההבדל ומביא את ההריון המיוחל. קרה פה לכמה וכמה בנות בפורום.
ועכשיו שאלה - כשאת אומרת שהרחם מצוין, אני רק מוודאה - האם ביצעת היסטרו' וצילום רחם? כי זה חשוב מאוד.
אגב, אני באופן אישי, אם הייתה קצה נפשי בטיפולים, הייתי מנסה פונדקאות לפני תרומת ביצית... אבל אני לא יודעת מה שיקוליך כאן.
חיבוקים בינתיים
&nbsp

יערה722

New member
מחזור טבעי?

קודם כל תודה לכל מי שעונה, פשוט כייף להרגיש איזה תמיכה ואכפתיות יש כאן.
היסטרוסקופיה וצילום רחם - בוצעו..
גם אנחנו היינו מעדיפים אולי פונדקאות על פני תרומת ביצית (אם כי זה יקר בסדרי גודל אחרים), אבל פונדקאות פשוט לא תענה על הקושי שלנו, כי כאשר איכות העוברים היא הבעיה, זה לא כל-כך יעזור אם ישימו אותם אצל מישהי אחרת.
&nbsp
מחזור טבעי - מאד מעניין אותנו! אבל כל הרופאים עד עכשיו דחו על הסף, בטענה שאם יש לך 10 ביציות (בדרך-כלל יותר) למה שנסתפק באחת?
מאד אשמח לשמוע סיפורי הצלחה לגבי מחזור טבעי (בייחוד אם מדובר על מקרה דומה לשלנו), או המלצות על רופאים שמאמינים בזה.
ושוב תודה לכל מי שעונה

ענבל ח1

New member
היי אין בעד מה

לגבי פונדקאות- לדברייך עדיין יש עובר אחד שהוא טוב, אז אולי בכ"ז אפשרי אבל בואי נתרכז כרגע בך אישית, כי לא הייתי מוותרת עדיין במקומך.
לגבי רופא מומלץ - ד"ר בר חווה. תותח והוא בעד מחזור טבעי. יושב בת"א, פרטי, יקר אבל שווה (יש הסדר רק עם כללית). אני הריתי אצלו (לא בסבב טבעי)...
אני אנסה לקרוא לפה למישהי שהרתה אצלו במחזור "כמעט טבעי" שתבוא לכתוב לך.
אבל יש פה יותר מאחת כזו.
אני בהחלט הייתי מנסה אפשרות זו לפני שהייתי חושבת הלאה.

יערה722

New member
בר-חווה

על בר-חווה בנינו בשלב מסויים כמלאך הגואל, אך בגלל שהתור אליו היה ארוך מאד ורצינו להזדרז, התפשרנו על פגישה עם הרופאה שתחתיו (בן-דוד).
הם מאד איכזבו אותנו, גם היא הרופאה שלא במיוחד השקיעה וגם התנהלות המרפאה ולכן החלטנו לא להמשיך איתם.

ענבל ח1

New member
הבנתי

תראי, אני לא מכירה ולא ממש יודעת לגבי בן דוד, אבל מאוד ממליצה על בר חווה עצמו. אני יודעת שיש הרבה בנות שהתנהלות המרפאה מפריעה להן אבל אני בגישה שפחות אכפת לי קשר שאינו ישיר ואולי קצת טרטור בשביל גישה לרופא הזה. אצלי הוא שינה את כל הפרוטוקול ועשה הבדל ענק לעומת סבבים קודמים.
לא יודעת אם את מוכנה לחשוב על לחזור אליו לטיפול אישי אבל גם אם לא, בטח יש עוד כמה רופאים שתומכים בגישה הטבעית במקרים כמו שלכם. אולי ימליצו לך פה.

נונו2014

New member
היי יערה,ענבל קראה לי .

נתחיל מהסוף המשמח.
יש לי תאומים בני שנה ושלושה חודשים מטיפול בסבב טבעי אצל ברחווה.
זאת היתה השאיבה האחרונה(מספר 11) מבחינתי לפני המחשבה כמוך על תרומה.
גם אצלנו לא היה כמעט כלום .והעוברים היו גרועים להפליא עם שינוי פרוטוקולים .קצר,ארוך.
כן הריתי כמה פעמים והפלתי בגלל מחיצה שהתגלתה אבל גם אחרי שהסרנו אותה לא נקלטתי .עברתי עוד טיפול הראשון אצל ברחווה ולא הצלחנו פשוט הרחם מצויינת אבל העוברים לא למרות שנתן לי ביוטרופין . .
ההסבר שלו היה הגיוני ביותר .שכנראה ההורמונים שנותנים לך 10 ו 20 ביציות פוגעים בצורה קשה באיכותן וזה מתבטא בעוברים גרועים .וגם הסביר שהחזרה לרירית שלא נחשפה להורמונים יותר טובה מהחזרה לרירית שגדושה בהורמונים של הגירוי.
ממליצה לך לחזור אליו ולבקש את הסוג הזה של טיפול לפני מחשבה על תרומה.
המעקבים יותר צפופים .עקבנו עד שהיה זקיק מעל 12 הוא הוסיף ציטרוטייד למניעת ביוץ עצמוני וממש טיפה מוניפור כדי שהציטרוטייד לא יפגע בגדילה .אחרי יומיים ללא התקדמות הפסקנו את הכל .והמשכנו לעקוב עד שהזקיק הגיע ל 16 והיה עוד אחד של 12 .למחרת נתן לי אוביטרל ודקפפטיל .כשהותתעוררתי מהשאיבה נדהמתי ששאבו 4 ביציות .
אומנם שתיים בשלות ושתיים לא ובכל זאת היו לי 4 הפריות .
שני עוברים מצויינים אפילו האמבריולוגית התחילה לעשות השוואה לטיפול עם הורמונים וממש היה הבדל שמים וארץ באיכות.
כאמור שני העוברים היום הם בן ובת בני שנה פלוס.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי .אבללללל תנסי פעם ופעמיים לפני הרמת ידיים.

אני הריתי בסבב טבעי

אחרי 4 IVF עם הורמונים- איכות ביציות לא משהו. רזרבה נמוכה בגיל 33... הייתי בטוחה שהביציות באמת לא יניבו הריון הכנתי עצמי לתרומת ביצית.
עברתי לבר חווה שאמר שלדעתו ההורמונים הורסים לי את הביציות וננסה IVF טבעי אבל קודם הזרעה טבעית- ללא הורמונים.
הזרעה ראשונה ללא הורמונים- רק מעקבי ביוץ- הריון. אחרי הלידה שוב חזרנו על התהליך ושוב הזרעה ראשונה הריון.
לדעתי שווה תמיד לנסות עוד דברים, ובר חווה מהרופאים שחושבים שביצית איכותית יותר ללא הורמונים. שווה לך לנסות לפני שתפני לדרך אחרת.
בהצלחה

מיב11

New member
יצירתיות ועוד יצירתיות

לי מעולם לא היו מוקפאים. ותמיד הפריות מועטות וביציות מועטות ואני פוליציסטית שהצפי הוא ליבול מכובד.
מה שעבד זה שילוב של פרוטוקול אולטרא קצר עם כמה שינויים ייחודיים שעשו עבורי ביחידה בברזילי.
מהרגע שעברו לפרוטוקול הזה כל טיפול הכניס אותי להריון. לא כולם שרדו אבל ב"ה יש כאלה שכן.
אני בעד יצירתיות בפרוטוקולים ולא לפי הספר.

יערה722

New member
תוכלי להרחיב?

מה הוא הפרוטוקול האולטרה-קצר?
ומה השינויים הייחודיים?

למעלה