שאלות מוזרות על אנדומנטרין

londi81

New member
שאלות מוזרות על אנדומנטרין

אז אתמול עברתי את ההחזרה הראשונה שלי, יש עובר קטן וחמוד ואני מקווה שיהיה לו נעים ברחם שלי ושהוא (הלוואי היא) יתפתח.
בינתיים אני לוקחת אנדומטרין - אחד בבוקר אחד בלילה, אחרי שיומיים עם קרינון עשו בי שמות והותירו אותי עם תחושות בלתי נסבלות (TMI) של פטריה וגינלית.
אז האנדומטרין -
בגלל שבעצם החלפתי מהקרינון לא הספקתי לשאול שאלות אולי תוכלו לעזור לי
אז אני מכניסה אחד בבוקר ואחד בלילה לפני השינה, מה שאומר שזה לא 12 שעות במדויק, יותר שבע-שמונה שעות מהלילה לבוקר והרבה יותר מ12 בין הבוקר ללילה - זה משנה?
צריך לשכב אחרי? כי אם לא- זה פותר לי את הבעיה הראשונה ואני פשוט אכניס בעשר בבוקר וזהו
ולפינת השאלה ההזויה -
בכל מקום שקראתי יש לאנדומטרין הפרשות גבינתיות דוחות שכל הנשים שונאות, אז לי (בינתיים) אין - המוח המעוות שלי החליט שזה סימן שאולי אני לא מפרקת את זה ושנוצר לי מאגר טבליות בצוואר הרחם - זה הגיוני? (כן שאלה הזויה אני יודעת)

בברכת - פליז תשתרש אין לי כח לעוד סבב IVF -

a morph

New member
אין לי ניסיון ספציפית עם אנדומטרין, אבל

לגבי הנקודה האחרונה: אם כן היו לך הפרשות, סביר להניח שהמוח שלך פשוט היה מחליף צד ומספר לך שזה אומר שהכדור לא נספג מספיק טוב.

כשמתחילים תמיכה, לוקח כמה ימים עד שמתחילות הפרשות משמעותיות, לפחות אצלי, אז זה עוד יכול לבוא. ובכל מקרה, הפרשות גבינתיות זה נשמע לי אופייני יותר לפטריה, שיכולה להיות סיבוך של כל תמיכה וגינלית.
לגבי פערי השעות - לי אמרו שזה לא קריטי בכלל והעיקר שאת לוקחת את הכמות שאת אמורה לקחת ליממה. (אותי אישית התשובה הזאת לא סיפקה והייתה מוסיפה קפסולה של אוטרוגסטן בצהריים על דעת עצמי, אבל אין לראות בוידוי זה המלצה רפואית.
).
אין לי מושג אם צריך לשכב.

קודם כל שיהיה ב"הצלחה אני העדפתי להחליף אוטרגסטן 200 באנדו

בס"ד
מטרין בגלל שהמוליך נוח
אני אישית צריכה כל פעם 3 ביום ובגלל קשיים טכניים (מגבלה)
ובגלל שעדיף לשכב אחרי אני פשוט מחדירה את שלושתם ביחד לפני השינה
משתדלת לשמור על שעה קבועה
ולגבי ההפרשות אני שמה פד כמו של מחזור כי בשלב מסויים הכמויות
מטורפות וזה לא אומר כלום על הספיגה או רמת התמיכה

יעל326

New member
בהצלחה רבה

אני מקווה שתיקלטי ואכן לא תצטרכי עוד סבב.
לגבי האנדומטרין... אצלי לפחות ההפרשות המגעילות מתחילו אחרי כמה שעות ולא ישר (נגיד אם אני שמה בשבע בערב אז סביב אחת בלילה כזה) -אני חיה את חיי עם תחבושת כי תחתוניות אפילו לא סופגות את זה. מקווה שאצלך זה יהיה פחות.
מומלף לנוח כ20 דקות לפי הרופאה שלי ואני כן מקפידה על זה. אני גם מקפידה על 12 שעות הפרש (שמה בשש וחצי בבוקר ובסביבות 19 בערב ). אמרו לי לקחת 2 נרות בבוקר ו2 נרות בערב.
בסבב הקודם לקחתי נר בוקר צהריים וערב ובאמת היה לי יותר קשה להקפיד על הפרשי שעות בגלל העבודה- לא נקלטתי אבל אני לא חושבת שזה בגלל זה כי אמרו לי שהייתה תמיכה טובה והגוף הגיב טוב ופשוט לפעמים לא נקלט.

היא321

New member
עונה

בפעם הראשונה שהשתמשתי באנדומטרין לקחתי בערב לפנח השינה, ושוב ב 6 וחצי בבוקר, קמתי קצת לפני שקמתי בדרך כלל לעבודה כדי שיהיה לי זמן לשכב.לא עברו 12 שעות במדוייק וזה גם לא קריטי.
בפעם השניה שהשתמשתי באנדומטרין זה אחרי שהילדה מהפעם הראשונה כבר היתה פעוטה וגידלתי אותה בבית, שמתי לפני שהלכתי לישון (בין 22 ל 00) ובפעם השניה בצהריים כשהשכבתי אותה לשנ"צ (סביב 12-13). אני עכשיו בהריון עם אח שלה מהסבב הזה.
ההפרשות לא מתחילות על הפעם הראשונה שהחדרת.. יכול לקחת כמה ימים. אל תדאגי אין לך סתימת אנדומטרין חח. זה נמס בפנים.
הרופא שלי המליץ לשכב רבע שעה אחרי ההחדרה. לרוב שכבתי, כשלא הזדמן לשכב ישר קמתי.

אצלי ההפרשות לא היו גבינתיות אלא יותר כמו סיד או טיפקס נוזלי נשפך

לא חייב 12 שעות במדוייק

לא זכור לי שנורא הקפדתי על זה.
לגבי הפרשות לפעמים יש ולפעמים אין. תגידי תודה שהגוף סופג מה שצריך ובעזרת ה' גם רמות ההורמונים שלך יהיו מספיקות לתמוך בהריון שיבוא.

הניסיון שלי...

גם אצלי הפרשות היו חלק מהטיפול, הגיעו אחרי כמה שעות וכמנע חזרתי לתחבושות.
מודה שמעולם לא שכבתי יותר מ-5 דקות (לא אמרו לי אחרת. וגם בעלון הרפואי לא כתוב שצריך..).
לגבי הפטריה- זה אכן תופעת לווי מוכרת. הומלץ לי להשתמש בפרוביוטיקה פנימה.
אני לקחתי של אלטמן ולא היה לי שום תופעות לווי (לאנדרוטמין).
מאחלת שכל הפרוגסטרון הזה יזיז עולמות שם בפנים והסיבה שאין לך הרבה נזילות היא שיש שם משהו שנהנה מזה.
בהצלחה!!!

למעלה