חושבת שיש לי אנדו- מה עושים עכשיו?

חושבת שיש לי אנדו- מה עושים עכשיו?

היי,
יש לי 2 ילדים מטיפולי פוריות בגלל בעיית זרע.
המחזורים האחרונים שלי היו קשים וכואבים מאוד והציעו לי לבדוק האם יש לי אנדומטריוזיס.
בנתיים ממה שביררתי, הרופאים הם רק פרטיים, ומצאתי רופא אחד במכבי שמקבל ברמת גן.
האם מספיק בדיקה ראשונית אצל הרופא נשים? או בכל זאת להגיע למומחה אנדו?
והאם תמיד זה מגיע עם בעיית פוריות?
צריכה קצת סדר בבלגן...
תודה!

הי

אומרים שכ-30 עד 50 אחוז מנשים שסובלות מאנדומטריוזיס יש בעיות פוריות.
לדעתי כדאי ללכת לבדיקה אצל רופא מומחה לאנדו, אבל מצד שני גם להיזהר איתם. יש כאלה מומחים שכל אישה שיש לה אנדומטריוזיס הם שולחים לניתוח ולא צמיד צריך.
אני יכולה להמליץ בצפון על ד''ר פילמר ממכבי או ד''ר קאופמן מכללית. ויש לי דיסהמלצה על ד''ר סוריאנו מהמרכז - הוא אחד מאלה שמנתחים כל מה שזז גם אם אין הצדקה.
בהצלחה בהמשך הדרך.

לא מכירה רופאים בשפלה

אני מחיפה, לכן אין לי הרבה הכרות עם רופאים בשפלה. אם אין לך בעיה להגיע לחיפה אפילו רק לפגישת יעוץ, אז שני הרופאים שהמלצתי לך עליהם הם נחשבים למאוד טובים בתחום. ובאמת ניתוח שעשה לי ד''ר פילמר היה מאוד מוצלח ושיפר משמעותית גם את כאבי המחזור וגם לדעתי תרם להצלחה בטיפולי ההפריה אחרי זה.

שכחתי לכתוב

שקים גם פורום אנדומטריוזיס, בטח תוכלי לקבל שם המלצות על רופאים מומחים בתחום.

a morph

New member
יש לי ניסיון לא טוב עם רופא נשים "רגיל" בנושא הזה

גם אני חשדתי בעבר שיש לי אנדו בגלל מחזורים כואבים בצורה חריגה, הייתי מגיעה למצבים שכאב לי אפילו להתפנות בשירותים בזמן הוסת...
ניגשתי לרופא נשים וציינתי את חשדותיי, הוא עשה לי בדיקה שטחית, אמר שלא רואה משהו חריג וכששאלתי אותו לפשר הכאבים ענה לי שהוא מציע לי ללדת בהקדם האפשרי, ושאחרי לידה זה לרוב מסתדר.

בזמנו הריון כלל לא היה על סדר היום שלי ועצם העובדה שהוא הציע את זה כ"פתרון" לבעיה רפואית די הרתיחה אותי, אבל לא היה לי כוח להתחיל לחפש מומחים ולהמשיך את הבירור ועזבתי את זה.
לדעתי אם חשוב לך לעשות בירור מעמיק לכי למומחה ולא סתם רופא נשים... אם יומלץ לך ניתוח את לא חייבת להסכים, אבל לפחות תדעי שזכית להתייחסות רצינית.

אוף.. היו לי כאבים כאלו מגיל 16 בערך, הייתי מתקפלת מכאבים

גם לי הציעו ללדת, לצערי זה ממש לא הקל על המחזורים מאז הלידה,
יש לי כאבים איומים. היום לפחות יש יותר מודעות לנושא של אנדו'.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

a morph

New member
אכן, מכירה כמה נשים שכאבי המחזור דווקא החמירו להן אחרי הלידה

ומלבד העובדה שההמלצה הזאת לא מדויקת (בלשון המעטה), ההגיון מאחוריה נראה לי מעוות לחלוטין. ילדים מביאים כשרוצים, לא כדי לטפל בכאבי מחזור...לא?

בגילי המופלג העיקר להצליח להביא אותם

איבופרופן פורטה הוא הכדור היחיד שמצליח להפחית לי כאבים.
&nbsp

אני מניחה שכדאי להתייעץ עם הרופא של ה IVF

אני הבנתי מהקריאה בפורום שיש טיפולים שמומלצים לאנדו'
אני עברתי פרוטוקול קצר של אורגלוטרן ופיורגון שהיה לא מוצלח בכלל,
ופרוטוקול ארוך של דקפפטיל ופיורגון, שהיה יותר מוצלח.
&nbsp
כנראה שצריך להתאים את הטיפול בצורה ספצפית אליך,
כמובן שאם יש נגעים שהתפשטו זה משהו שצריך לבדוק...
&nbsp
בהצלחה
&nbsp
&nbsp

PIZB

New member
שתינו באותה הסירה

אצלי אנדומטריוזיס היה תמיד ברקע הטיפולים ובטיפולים האחרונים באמת היו כאבים חזקים מאוד והתקפי כאבים לאחר מכן.
לאחר הפלה קשה מאוד (היריון ראשון) ותגובה לא טוב לכדורי ציטוטק הומלץ לי לבדוק את נושא האנדו שוב. הלכתי לדר קאופמן בפרטי (למרות שמקבל גם בכללית במרפאת לין או בבית חולים כרמל) והוא אבחן אנדומטריוזיס והמליץ על לפרוסקופיה. אני עדיין מתלבטת אם לעבור את הניתוח משום ששמעתי שהרבה רופאי ivf לא ממליצים לעבור אותו מתוך חשש לפגיעה בשחלות.
יש לי תור לחוות דעת נוספת אצל ד״ר סוריאנו ולאחר מכן אחליט.

טוליתי

New member
לגבי אנדו' - להתייעץ עם רופא מומחה לאנדו

ממליצה על קאופמן. רופאי נשים רבים מפספסים את המחלה. כולל רופאי פוריות.
בנוסף, ממליצה ל תזונה מיוחדת לאנדומטריוזיס. כתבתי על כך פוסט ב"הודעות נבחרות".
&nbsp
מקווה שעזרתי.
בהצלחה

היי

קראתי רק חלק מהתגובות הקודמות מקווה שלא חוזרת על הכול.

אני מניחה שאת מתייחסת לד"ר זלוטי. הוא נחשב רופא טוב מאוד לעניין.

החוויה שלי עם סוריאנו היא אחרת - אמר מפורשות שלא לנתח וניבא לי הריון (וצדק) תוך שלושה סבבי IVF.

אנדו לא בהכרח גורם לבעיות פוריות (אני הריתי פעמיים במהירות מIVF ופעם שלישית ספונטנית).

בהצלחה במהרה,
יעל

לגבי מרפאה של תל השומר

ישבתי שם בתור וראיתי שכל אישה שנכנסה לפני לבדיקה יצאה וקבעו לה תור לניתוח והיו די הרבה נשים שנכנסו לפני. היה הנראה לי חשוד קצת. כשאני נכנסתי אליו עשה לי בדיקה חפיפה ביותר וגם כן שלח אותי לניתוח. מזל שהלכתי ליעוץ אצל מומחה אחר שאמר שממצעים ש"נמצאו" אצל סוריאנו לא באמת קיימים והמצב שלי לא מחייב ניתוח. וצדק כי באמת בסבב IVF שעשיתי אחרי נקלטתי.
בקיצור במרפאה בתל השומר הייתה לי תחושה של בית חרושת לניתוחים. ולדעתי חשוב אחרי יעוץ אצלם ללכת ליעוץ נוסף במקום אחר.

iLanKaBr

New member
תבררי בתל השומר

כשהייתי בתל השומר ביולדות (אומנם לפני שנתיים) היו תלויים שם הודעות: אנדומטריוזיס? אל תסבלי, תבואי אלינו למרפאה.

משהו כזה.

תודה על כל התשובות

מחר נפגשת עם רופא הנשים שלי, ובראשון עם רופא הפוריות, ומשם נראה איך ממשיכים. תודה

למעלה