מחלקת בנק הזרע - אנא עזרתכן

מחלקת בנק הזרע - אנא עזרתכן

שואלת עבור חברה בת 35 שמעוניינת להתחיל תהליך מול בנק הזרע, ומאוד מבולבלת מכל מה שהיא קוראת.
מהיכן מתחילים? מבחירת הבנק או בחירת הרופא (או שאין קשר בין השניים?)? מה ההבדל בין בנק פרטי לציבורי מבחינת בדיקות שהתורם עובר / מידע שהיא מקבלת עליו?
רשימת הבדיקות זהה לבדיקות שאנחנו עוברות בטיפולים כרגיל? או שיש משהו נוסף שכדאי לשים אליו לב?
המלצות ומידע למתחילה יתקבלו בברכה :)

מנסה לענות מזיכרון

בנק של תה"ש...
קובעים תור...035302804
לא נבהלים כי התורים קצת רחוקים
מקבלים במייל את כל הניירת שצריך וכן את רשימת הבדיקות שצריך
באים לשיחה/בדיקה/פתיחת תיק
מחליטים על מהות הדרך
מחליטים על מיקום המעקבים
מברכים הללו- יה
וקדימה

יש מדריך לבחירת בנק זרע..

http://www.poriyut-guide.com/2011/0...MI8O-arKyf1QIVCxMbCh1mYQ8DEAAYASAAEgIz7fD_BwE
&nbsp
בגדול, לפי מה שאני יודעת בבנקים מחו"ל יש יותר מידע ואפשרויות בחירה בין מסלולים, והם גם יקרים יותר.
בארץ יש בעיקר מידע בסיסי (צבע עיניים, שיער, מוצא לא זוכרת מה עוד).
&nbsp
בגדול, יש כמה שאלות שהיא צריכה לשאול את עצמה -
גויי או יהודי
תורם פתוח - כזה שבעתיד אפשר יהיה לראות תמונה / ליצור קשר, או תורם סגור (אני אגב, בעד סגור...)
&nbsp
כמות מידע שנותנים בבנקים מחו"ל גדולה יותר, לפי מה שהבנתי,
אני הלכתי על בנק בארץ, הכי נגיש ומיידי בעיניי.
&nbsp
לגבי בדיקות:
כדאי להתחיל בבדיקות גנטיות, כי לא משנה איזה מסלול היא תבחר היא תתבקש להביא בדיקות גנטיות (בבאר שבע זה דרך מכון זר, אני לא יודעת איך זה במקומות אחרים).
&nbsp
גם בדיקת פאפ ובדיקת רופא נשים כדאי לעשות בהקדם, פרופיל הורמונלי
&nbsp
ובדיקת כירורג שד (מעל גיל 40 כבר מבקשים גם ממוגרפיה).
&nbsp
בדיקות דם כלליות, ספירת דם, סוכר בצום, בדיקת בלוטת תריס
&nbsp
בדיקות דם לאיידס, צהבת B, C, וכל מיני מחלות למינהן
&nbsp
לרוב הבדיקות לוקח כמה ימים להגיע, חוץ מפאפ ואיידס.
&nbsp
אם פניה בשלב הראשון להזרעות אז כל רופא נשים יכול להפנות למעקב זקיקים ואולטרסאונד, עושים במרכז בריאות האישה בקופה, ואז חוזרים לבנק הזרע להזרעות.
&nbsp
בכל מקרה, אני ממליצה לחפש רופא נשים ופריון - כזה שיכול להמליץ על IVF,
לי נשרפו ככה איזה 8 חודשים בכיף, רק על ניסיון ראשון, קביעת תור למרפאת פוריות בסורוקה ואחר כך ל IVF.
&nbsp
תזמיני אותה לפורום אמהות יחידניות מבחירה

&nbsp
* רוב הבדיקות חופפות בין מה שמבקשים בבנק הזרע של תל השומר למה שמבקשים ב IVF של סורוקה, אבל אני לא יודעת להגיד איך זה לגבי כל מקום אחר.
&nbsp
בכל מקרה שתתחיל כבר בבדיקות גנטיות, פאפ וכירורג שד, אלו גוזלי הזמן הרציניים.
מי כמוני יודעת, מתחילה את כל התהליך מחדש עכשיו

&nbsp
בהצלחה לחברה

&nbsp

a morph

New member
אני קבעתי בו זמנית לרופא פוריות ולבנק הזרע

ויצא שהגעתי לרופא פוריות כחודש לפני התור שלי בבנק הזרע, אז בינתיים הספקתי לעשות את כל הבדיקות והגעתי לפגישה בבנק עם כל הבדיקות מוכנות.
כשאת קובעת תור בבנק הזרע תבקשי מהם את רשימת הבדיקות שהם דורשים, כדי להשלים במידה ויש שם משהו שרופא הפוריות לא יתן מיוזמתו, לרוב אלו יהיו אותן הבדיקות אבל רצוי לוודא. (אותי בכלל שאלו מי הרופא שלי ואז אמרו מיד "אין בעיה, הוא יודע איזה בדיקות צריך" וזהו.)
מבחינת סדר ביצוע הבדיקות - תתחילי מבדיקות גנטיות, PAP ובדיקת HIV כי אלה לוקחות הכי הרבה זמן, כחודש בממוצע עד שמקבלים תוצאות.
אה, וכדאי לעשות בדיקת שד גם אם לא מבקשים ממך - גם למען השקט הנפשי, וגם כי אם פתאום יתברר שאת עוברת ל-IVF (הלוואי ולא!) אז שם זה כן חובה.
לגבי הבנקים\בחירת התורם: מה שחשוב קודם כל להחליט זה לא איזה בנק את רוצה אלא איזה סוג תורם את רוצה: גוי? יהודי? פתוח? סגור אבל שאפשר לראות תמונות ילדות שלו? וכו'.
עקרונית בבנקי הזרע בארץ (הן ציבוריים והן פרטיים) המידע על תורמים ישראלים מאוד מוגבל ודי מסתכם בנתונים דמוגרפיים ומראה חיצוני, לי זה התאים, לקח לי כ-10 דקות לבחור תורם...
בבנקי זרע בחו"ל המידע הרבה יותר מפורט ונגיש, יש כל מיני שאלונים שהתורמים מילאו שאפשר לקרוא, תמונות ילדות וכו' ויש אפשרות גם לתורם פתוח.
חשוב להבהיר שבימינו לצורך ייבוא מנות זרע מחו"ל את לא חייבת ללכת לבנק זרע פרטי! יש בנקי זרע ציבוריים בארץ שמאפשרים ייבוא זרע מבנקים מחו"ל, צריך לברר את זה עם הבנק.
ההבדל בין בנק פרטי לציבורי (בנוגע לתורמים ישראלים) הוא בעיקר עלויות הרבה יותר גבוהות בבנקים פרטיים, כאשר הבנקים הפרטיים טוענים שהם בודקים יותר מחלות גנטיות - לא יודעת, לא ביררתי אם זה נכון, אבל גם על ייבוא מנות מחו"ל למשל הם גובים ההרבה יותר כסף וזה כבר לא יכול לנבוע מאותה הסיבה...

nhrc3

New member
תשובות

1. היו כמה וכמה שירשורים בנושאים האלו בקומונה לאחרונה. היא מוזמנת לקרוא
2. מתחילים מרופא. לא חייבים רופא פוריות אפשר סתם רופא נשים כדי לחסוך זמן בתורים. באיכילוב בו אני "קליינטית" יש רשימה מסודרת של בדיקות שאפשר למצוא באתר. מניחה שגם בבנקים האחרים. הכי פשוט - ללא לרופא הזמין ביותר גם רופא משפחה עם הרשימה והוא יתן הפניות לכל בדיקות הדם שצריך. ממליצה בחום גם אם היא קיבלה הפניות מרופא נשים/משפחה שהרופא יעבור על הרשימה של בנק הזרע כי אם תחסר לה בדיקה היא לא תוכל לפתוח תיק וחבל
3. רופא נשים + כירורג שד - לדעתי כולם דורשים PAP ובדיקת כירורג שד. תוצאות ה PAP לוקחות כחודש. דווקא ל HIV היום לוקח כמה ימים לא יותר
4. הכי דחוף בבדיקות דם - בדיקות גנטיות כפיי שכתבו למעלה. הן לוקחות הרבה זמן. אם רוצים לקצר, לפחות באזור המרכז, אפשר להתקשר למעבדה באיכילוב ולבדוק סטטוס, אפשר גם לבוא לקחת. די בלתי אפשרי לתפוס אותם בטלפון וזה תיק אז עדיף פשוט לעשות אותן מהר ככל האפשר
5. ממילא יקח לה זמן להשלים את הבדיקות וזה מסתנכרן בצורה די טובה עם קביעת תור בבנק הזרע
6. את בנק הזרע בעקרון מעניינים 2 דברים: א. שהבאת את כל הבדיקות והן תקינות ב. שבחרת תורם ארץ/חו"ל. כל יתר ענייניך ממש לא מעניינים אותם
7. רופא פוריות - אם היא תגיע אליו אחרי בנק הזרע, ובהנחה שאין לה בעיות מיוחדות היא תוכל ישר לקבל פרוטוקול. לא קריטי להגיע לרופא קודם בטח אם יש בעיית תורים
8. אם היא מתלבטת אם להתחיל את התהליך הזה או לא אז שתי הערות: א. שווה להתחיל. הבדיקות לוקחות זמן ומקסימום היא לא חייבת להתחיל בתהליך ממש אבל כשהיא תרצה היא לא תצטרך "לבלות" חודשים בבדיקות ב. לתהליך יש אינרציה משל עצמו. ברגע שאת כבר "עובדת" בבדיקות זה דוחף אותך קדימה גם להתחיל נסיונות
9. בנק פרטי/ציבורי - אני באופן אישי ראיתי מעט מאוד יתרונות בבנקים הפרטיים ופערי מחיר לא סבירים. מניחה שבנות שכן בחרו להשתמש בהם חושבות אחרת. בכל מקרה היום ניתן לייבא מאותם בנקים בחו"ל דרך הבנקים הציבוריים ולא צריך ללכת במיוחד לבנק פרטי. לפחות את ההתחלה הייתי עושה בציבורי

הרבה בהצלחה ואם יש לה עוד שאלות היא מוזמנת...

למעלה