יש עוד סיכוי לביוץ?

sharonbr2

New member
יש עוד סיכוי לביוץ?

היי
מעקב זקיקים ראשון שלי. היום ה11 למחזור נצפה זקיק 11 מ״מ עובי רירית 6.3. המחזורים שלי סדירים פחות או יותר של 27 יום. אם כך אני מבינה שהזקיק קטן מדי ליום שלי במחזור? יש עוד סיכוי?
אמורה לעבור סבב טבעי של הזרעה.
תודה

a morph

New member
למה לא?

הגוף הוא לא מכונה, לפעמים זקיקים מתפתחים לאט יותר, קורה... צריך לראות מה קורה בבדיקות הדם כדי לדעת יותר טוב אם יש התקדמות לקראת ביוץ.

sharonbr2

New member
נכון...

פשוט יש לי מחזורים קצרים יחסית ואני מבייצת לרוב סביב יום ה14, מה שנראה פתאום לא רלוונטי עם זקיק קטן. הרופא הנחה אותי לא לעשות בדיקות דם... לא יודעת למה. כנראה מתוך הנחה שיש לי מחזור סדיר אז גם ביוץ. אני פשוט ככ בלחץ מזה

nhrc3

New member
חושבת שכדאי לעשות בדיקת דם למעקב בכל זאת

ומסכימה עם מה שכתבו מעלי. זאת לא תמיד התקדמות לינארית...

sharonbr2

New member
שאלתי שוב

הרופא אמר שאני ממש לא צריכה לעשות בדיקת דם ושבגיל 38 יכול להיות מחזורים ללא ביוץ. לא יודעת למה הוא מתעקש שלא אעשה אבל אזרום איתו... מקוה שלא לחינם. אולי מרוב לחץ הביוץ מתעכב...

a morph

New member
אוי...

קודם כל, איחור\שיבוש בביוץ יכול לקרות בכל גיל.
ואם נניח הוא חושב שהשיבוש אצלך קשור לגיל (על מה הטענה הזאת מבוססת בכלל? האם הוא עשה לך בדיקת פרופיל הורמונלי? בדק את הרזרבה השחלתית?), אז על אחת כמה וכמה צריך לעקוב יחד עם בדיקות דם, אחרת זה קריאה בקפה.
שנית, האם מדובר במומחה פריון? אני מאוד מאוד ממליצה לא לבזבז זמן וכוחות נפשיים על מעקבים אצל רופא שאינו מומחה פריון, רופא שמסרב לעשות מעקבים אמיתיים (US+דם), וכל רופא אחר שמזלזל ושולף תשובות מהת**.
זה החיים שלך, המשפחה העתידית שלך, אם כבר הגעת עד הלום והתחלת מעקבים - תעשי את זה כמו שצריך. והמון בהצלחה.

sharonbr2

New member
מומחה פריון כן.

מומחה פוריות לא... אני בת 38. הייתי בהריון 3 פעמים השנה אבל גם 3 הפלות...

a morph

New member
היו לך הריונות מוצלחים?

או שזה ניסיון לילד ראשון? אני שואלת כי הזילזול הזה של הרופא אופייני למצבים שהם לאישה כבר יש ילדים והרופא מניח שאין לה בעיה.
בכל מקרה, אני מסכימה שרופא כזה צריך לעזוב. את לא בגיל שכדאי לבזבז זמן (וספק אם יש גיל כזה).

sharonbr2

New member
כן

יש לי 2 ילדים. היו לי 2 הפלות (אחת לפני שהיו לי ילדים ואת עכשיו). והיו לי 4 הריונות כימים במהלך.

a morph

New member
אוקיי

זה מסביר את היחס של הרופא, אם כי ממש לא מצדיק אותו. גם אם הוא מניח (כנראה בצדק) שאין לך "בעיית פריון", והקושי שלך להיכנס להריון נובע מהגיל, אם הוא כבר עושה לך מעקבים ראוי שיעשה מעקבים רציניים, אחרת זה ביזבוז זמן.

ענבל ח1

New member
דווקא ההפלות והכימיים שלך מצדיקים מעבר לרופא רציני

האם עשית בדיקת קרישיות יתר? ייתכן שיש לך איזשהי בעיה.
האם עשית צילום רחם?
ייתכן שיש חצוצרות עם נוזל שגורמות להפלות ולאי השתרשות...
&nbsp

sharonbr2

New member
עשיתי

בדיקות קרישיות (שהרופא הזה הפנה אותי) ועשיתי היסטרוסקופיה כי עלה חשש שיש משהו בגלל הגרידה שעברתי והקיסרי... כך שלדעתי הוא דווקא לא חוסך עליי בבדיקות...

ענבל ח1

New member
מה ז"א? אין דבר כזה למיטב ידיעתי

מומחה לפריון הוא מומחה פוריות.
משהו נשמע לא הגיוני במה שכתבת ובאמת בגיל 38 שבמושגי פוריות הוא די מתקדם, כדאי לא לבזבז זמן על רופא שאומר לך לא לעשות בדיקת דם. זו דעתי.
ממליצה לך לעבור לרופא עם תעודות...
ד"ר בר חווה מומלץ מאוד בעיני ויש עוד רופאים מצוינים שאם תרצי אפשר להמליץ לך לפי הקופה שאת שייכת אליה.
בהצלחה.

למעלה