לפני ivf ראשון

טל891

New member
לפני ivf ראשון

שלום בנות, אני אחרי הזרעה שלישית ואמורה להתחיל את התהליך לivf ברגע שאקבל מחזור. לפי מה שראיתי בכל מיני אתרים אחת הבדיקות שצריך לפני ivf היא לנוגדנים לאדמת. לפני שנתיים כשרק התחלנו את התהליך עשיתי את הבדיקה ורמת הנוגדנים יצאה נמוכה מהרצוי אך נאמר לי שאין צורך בחיסון מכיוון שבפנקס החיסונים מופיע שבוצע חיסון בילדות (פעמיים אם אני לא טועה), השאלה שלי אם יכול להיות שפתאום יגידו לי שרמת הנוגדנים נמוכה ושאני צריכה חיסון, שלפי הבנתי צריך לחכות שלושה חודשים אחריו לפני שנכנסים להריון...וממש ממש לא בא לי לחכות עוד שלושה חודשים...:(((
תודה!

חדשה 282

New member
היי , את לא צריכה לעשות שוב

מצבי זהה לשלך , אם חוסנת בעבר ב2 מנות גם אם תעשי שוב את החיסון לא ממש ישפיע , יש אנשים שרמת הנוגדנים אצלם תמיד תהיה נמוכה וחיסון נוסף לא יעזור , אני התחלתי ivf בלי שהתחסנתי שוב , בהצלחה ��

היא321

New member
אם קיבלת 2 מנות בעבר לא נותנים יותר

ככה שאין מה לעשות עם זה

פזית66

New member
רק רוצה לחדד, זה שרמת הנוגדנים נמוכה לא אומר שאין הגנה

אלא שרמת הנוגדנים אחרי כמה שנים מהחיסון לא בהכרח משקפת את רמת ההגנה. מספיק שיהיו בגוף מעט מאוד תאי זיכרון וברגע שהגוף פוגש את הוירוס הוא יפעיל אותם והם יתרבו מהר וייצרו תגובה. חוץ מזה למערכת החיסון יש עוד דרכים להלחם בוירוסים חוץ מנוגדנים, ואת אלו לא בודקים בכלל.

טוליתי

New member
אצלי

חוסנתי לפני IVF ורמת הנוגדנים שהייתה נמוכה לא עלתה אף על פי כן.
לא סביר שידרשו ממך להתחסן.

אליאן 35

New member
היי שאלה קטנה האם כבר מסרת את הבדיקות דם לאחות במחלקה ivf

אני זוכרת שהתחלתי את הטיפול בivf כבר בבדיקה של הסקר גנטי אמרו לי שאני צריכה לעשות את החיסון של האדמת כי הנוגדנים היו נמוכים בדרך כלל שפותחים תיק במחלקה את מביאה את כל הבדיקות דם הורמונים הכל ואז האחות בודקת מה בתוקף שווה לך ללכת ליחידה ו של ivf איפה שאת מתכוונת להתחיל את הטיפול ולישאול אם לפי הנתונים את צריכה לעשות את החיסון של האדמת שווה לישאול מראש מאשר לחכות 3 חודשיים אצלי במחלקה הם לפני הסבב טיפול כל הזמן בודקים אם הבדיקות שלי של הספירות דם וכ' בתוקף קיצור עדיף שתשאלי איחולי הצלחה

כבר לא צריך לחכות 3 חודשים אחרי חיסון אדמת, חודש מספיק

על פי הנחיות משרד הבריאות.

למעלה