תופעות לוואי בטיפולי הזרעה

• פותח הנושא MaaC
  • פורסם בתאריך

MaaC

New member
תופעות לוואי בטיפולי הזרעה

שלום בנות,

אני חדשה פה בפורום ובתהליך הטיפולים גם כן..
אמורה להתחיל בטיפולי הזרעה עם שילוב הורמונים, כבר במחזור הקרוב.
קיבלתי מהרופא מרשמים לכדורים של פרוגינובה+איקוקלומין, וזריקה של אוביטרל.

אני קצת (הרבה) חוששת מכל תופעות הלוואי של הטיפול..

אשמח לשמוע מנסיונכן, איך התמודדתן עם זה? והאם אפשרי לעבור את זה ללא תופעות לוואי כלל?

לי כמעט ולא היו תופעות

היה קצת אדמומיות מסביב מקום שהזרקתי בו את התרופה, היו קצת כרבים בשדיים....קצת נפיחות בבטן בשעות הערב...לא משהו בלתי נסבל. מקווה שגם אצלך יעבור בלי תופעות לווי חוץ מתופעת לווי אחת תינוק בסוף התהליך. בהצלחה

טוליתי

New member
ברוכה הבאה לפורום

לפני הכול, האם את מטופלת אצל רופא פוריות? הכוונה היא לרופא מומחה בטיפולי הפריה חוץ גופית, ולא לרופא גניקולוג "רגיל".
&nbsp
לגבי תופעות הלוואי, חשתי יותר עצבנית, והאסטרופם והאוביטרל ניפחו אותי. ההתמודדות שלי כללה החלפת מלתחה לבגדים רחבים יותר, או כפי שacka לימדה אותי "שופינגתרפיה"
.
&nbsp
בהצלחה

טוליתי

New member
תזכרי שתופעת הלוואי המשמעותית ביותר של הטיפול, יכולה

להיות הריון

MaaC

New member
בנוגע לעניין הנפיחות

אכן מטופלת אצל רופא פוריות.
אני בהחלט מקווה שתופעת הלוואי היחידה שאחווה היא הריון

האם חווית את תופעת הנפיחות כבר בסבב הראשון? והאם מדובר בתופעה חולפת לאחר השימוש באוביטרל? (אני בעצמי שמנמונת לשעבר שעבדה קשה מאוד כדי לרדת במשקל.. לכן העניין מדאיג אותי)

טוליתי

New member
להפך, האוביטרל גורם לשחרור של הורמונים,

ובין היתר לשחרור פרוגסטרון ואסטרדיול. הפרוגסטרון הוא הורמון המרפה שרירים חלקים כמו רחם, קיבה וכו'. כשהשרירים מורפים יש יותר גזים במערכת העיכול, יותר עצירות ולכן הבטן יותר נפוחה.
הנפיחות הייתה אצלי כבר בסבב הראשון.
לגבי הדאגה הספציפית, ממליצה על הליכה מתונה. היא גם עוזרת לנפיחות וגם למצב הרוח. בנוסף, כל ספורט אחר שאת מתחברת אליו יכול לבלום עליית משקל מהורמונים. תצטיידי בכמה חולצות עם גזרה מטשטשת בטן.

למעלה