בדיקת היריון לאחר החזרת עוברים - נראה לי שעשיתי טעות...

gilati10

New member
בדיקת היריון לאחר החזרת עוברים - נראה לי שעשיתי טעות...

שלום לכולן,
נראה לי שעשיתי טעות גדולה. ביום שישי האחרון החזירו לי 2 עוברים. נאמר לי להגיע ב14/6 לבדיקת דם היריון.
בימים האחרונים אני מרגישה פה ושם קצת מחושים בחזה אבל לא משהו דרמטי ואני זוכרת שבהיריון הקודם שאמנם היה ספונטני הרגשתי לאחר שבוע טוב טוב את החזה וכך ידעתי שאני בהיריון.
מאתמול יש לי כאבים קלים כמו של מחזור, אין הפרשות יוצאות דופן או דימום אבל בהחלט מחושים של מחזור.
בשיא טפשותי עשיתי היום בדיקת שתן להיריון בערכה שקניתי, אפילו לא עשיתי את הבדיקה בשתן של הבוקר אלא בצהריים. יצא שלילי כמובן. אני סוג של מפורקת פה. הרי מה הסיכוי שייצא משהו חיובי ביום רביעי הקרוב?

oneday10

New member
אני בדיוווק באותו מצב

יום שני שאיבה, שישי היתה החזרה, יום רביעי מוזמנת לבטא.
אני עושה בדיקות כבר כמה ימים והכל שלילי (קניתי 100 בדיקות באיביי, עושה פעמיים ביום).
יש בנות שכבר מזהות בשלב הזה, ויש בנות הריוניות שיוצא עדיין שלילי.
באופן כללי, 2/3 מההריוות ניתנים לזיהוי 10 ימים אחרי ביוץ - לפי אתר אמריקאי שמצאתי.
http://www.countdowntopregnancy.com/pregnancy-test/dpo-chart.php?dpo=10
בעייני זה בכלל לא טיפשי לעשות מוקדם בדיקה, זה עוזר לעכל לאט לאט ולא לחטוף הלם אחרי הבטא. מקסימום הפתעה לטובה....
&nbsp
מבחינת תופעות, עד אתמול הרגשתי גירוי יתר קל ונהניתי מכל רגע (נפוחה מאד, שחלות גדולות שאני מרגישה בכל צעד). אתמול פתאום חזרה לי בטן שטוחה והתחילו כאבי ראש ושלשולים.
&nbsp
מאחלת לשתינו הפתעה נעימה ביום רביעי!! ריאלית, בדיקה היום לא באמת אמינה

gilati10

New member
10 ימים לאחר ביוץ זה בהיריון ספונטני

בהפרייה זה נראה לי קצת שונה...
בכל מקרה מאחלת לשתינו באמת הפתעה נעימה והיריון קל ותקין ובידיים מלאות. אמן!!!

היא321

New member
אני גם עשיתי ככה

הריון מהזרעה. ביום 11 אחרי הזרעה יצא פס ממש ממש חלש בבדיקה ביתית של אי ביי. הלכתי לעשות בטא באותו הבוקר ויצאה בטא 8. חשבתי שאריות אוביטרל אבל לאחר יומיים עלתה ל 33.

gilati10

New member
ואוו אני בהלם.רופא בפורום כתב לי שהבדיקה הביתית הייתה צריכה

להיות כבר חיובית ביום חמישי בגלל שהעוברים היו בני 5 ימים כשהחזירו לי אותם.
אני לא מבינה למה מענים אותנו 12 יום כשאפשר לגלות הרבה לפני.
מתבאסת לדעת שצדקתי בתחושותיי. אגב אין לי כבר שום תופעות שעוד היו קצת בהתחלה. אין בכלל רגישות בחזה, אין כלום. לא רואה טעם בכלל ללכת לעשות בדיקה ביום רביעי האמת.

טוב שכחת לציין פרט קטן..

רוב ההחזרות הן יום 3 אלא אם כן רושמים אחרת.
5 ימים אחרי החזרה של יום 5 אפשר לראות פס. אם 7 ימים אחרי אין..כנראה גם לא יהיה. בדיקת דם 12 יום אחרי זה באמת סטרץ מטורף..ומיותר.

gilati10

New member
בהחלט. אז מתי אני אמורה לקבל מחזור אם קיבלתי אוביטרל ביום

השאיבה, שהיה בתאריך 28/5?
יומיים לפני האובטירל קיבלתי 2 זריקות דקפפטיל ולאחר השאיבה קיבלתי את האוביטרל.

11-14 יום מהאוביטרל

יש נשים שהתמיכה מעכבת להן את המחזור, והוא יגיע רק אחרי כמה ימים שהפסיקו את התמיכה.
אצלי המחזור מגיע 12-14 יום מהאוביטרל לא משנה התמיכה..

ענבל ח1

New member
כשהעוברים בני 5 ימים

אפשר לבדוק בטא 10 ימים אחרי...
ווסת מקבלים בעיקרון 14 יום אחרי הביוץ אם כי יש חריגים. אבל במקרה של הפריות, בגלל שמקבלים תמיכה, אז הווסת יכולה לאחר...
מציעה לך בכל מקרה לעשות בטא.

oneday10

New member
לצערי הוא כנראה צודק

אנחנו באותה סירה...כל הבדיקות הביתיות עדיין שליליות. אני כמובן לא מפסיקה תמיכה ואגיע לבטא כמו ילדה טובה. עבדתי קשה עד עכשיו, נסיים כבר את הסבב כמו שצריך.
יסלחו לי טוליתי וכל הבנות שלא מאמינות בבדיקות ביתיות....כמובן שבדיקת דם יותר מדויקת ויש טעויות בסטיקים, אבל רוב הסיכויים שהבדיקה הביתית מנבא נכון. למען אותו סיכוי קלוש ממש חשוב לא להפסיק תמיכה, אבל לנהל ציפיות בהתאם. אני אבקש מחר שיקדימו לי את הבטא ליום שני ואז אוכל כבר להפסיק תמיכה, לקבל מחזור, ולהמשיך לסבב הבא. זו התעללות מיותרת בינתיים.
ביליתי את הימים האחרונים בהמון בכי וכאב. הנפיחות באה והולכת (בסבב שנקלט היא נשארה קבוע), עדיין רגישות בחזה (אבל פחות), כאבי ראש, כאבי גב, בחילות קלות מדי פעם ויומיים של שלשולים. כל התסמינים של תחילת הריון בלי הפס שחלמתי עליו.

gilati10

New member
לפחות עוד יש לך תסמינים. לי אין כלום, אפילו כאבי המחזור פסקו

רגישות בחזה אין בכלל, וגם כאבי הכאילו לפני מחזור פסקו לחלוטין ואם כבר אז יש לי דווקא קצת עצירות...
אני גם אגב מאוד מאמינה בבדיקות הביתיות.
הייתי פעמיים בהיריון ספונטני והבדיקות הביתיות גילו אותם בצורה ברורה שבוע וחצי לאחר קיום יחסי המין.
הם מסכימים להקדים בדיקות בטא? אין להם איזה פרוטוקול שהם מחויבים לפעול על פיו?

oneday10

New member
הקדמת בטא

נגלה מחר אם יסכימו להקדים. לדעתי הרופאה רשמה על אוטומט 12 יום בלי לשים לב לגיל העובר. פעם קודמת נתנו לי אחרי 10 ימים.
יש לי הפניה לבטא מרופא משפחה. התכנון היה שאם יהיה פס לא אצטרך להתאפק עד יום רביעי, אבל עכשיו סתם חבל על הטרטור.
אגב, עצירות ושלשול אלו שתיהן תופעות של תחילת הריון שקשורות לרמות פרוגסטורון גבוהות (במקרה שלנו, בגלל התמיכה כנראה).
מחכה לשמוע עדכונים ממך!

טוליתי

New member
סטיקים אינם מדייקים בזיהוי הריון.

מאוד יכול להיות שאת בהריון, וסתם מרגישה רע.
&nbsp
מאחלת לך בטא חיובית ויפה, והריון תקין וקל
.

ממירוע

New member
עוד הכל אפשרי...

גם לי החזירו בלסטוציסטים. הייתי אמורה לטוס ביום העשירי אחרי ההחזרה. פרופ' לאופר הסכים שאעשה בדיקה ביום של הטיסה, אבל אמר לי שבשום פנים ואופן אני לא מפסיקה תמיכה אם התשובה שלילית. מבחינתו זה לא תופס. יותר מזה, הוא גם לא הסכים שאפסיק תמיכה לפי בדיקה ביתי ביום ה-14. הנחה אותי שרק אם אני מוצאת מעבדה בחו"ל והתשובה שלילית אני יכולה להפסיק. כל סיטואציה אחרת אני ממשיכה עד שאני חוזרת לארץ.
בסוף עשיתי בדיקה ביום העשירי, התשובה הייתה חיובית למזלי וטסתי בתחושה אחרת...אבל אפילו בבוקר של הבדיקה האחיות הזהירו אותי שסביר שיהיה שלילי וזה לא אומר כלום.
את בדקת ביום השישי להחזרה, ובבדיקה ביתית....זה לא אומר כלום!

ענבל ח1

New member
מבקשת סליחה מהרופא שלך ומהאחיות אבל...

10 ימים אחרי החזרת בלסטו' זה בעצם כבר 15 יום מהביוץ. בשלב כזה אם יש הריון, הסיכוי הוא אפסי שלא תהיה בטא בבדיקת דם. זה כביכול כבר יום אחד איחור של הווסת.
בדיקה ביתית זה באמת כבר משהו אחר כי הן לא מדויקות.
ובמקרה של פותחת השרשור- היא אכן בדקה מוקדם מדי.

gilati10

New member
הי, עשיתי בדיקה ביתית גם אתמול שזה 10 ימים מההחזרה

יצא שלילי מובהק.
אם לא הייתי בהיריון בעבר אז לא הייתי מספידה כל כך מהר, אבל מכיוון שאני מכירה היטב את התחושות ואת התגובה של הגוף שלי לתחילת היריון אני מבינה בצער רב שההחזרה הזאת לא צלחה (היא אגב הראשונה שלי).
בינתיים ממשיכה כמו ילדה טובה לקחת את התמיכה וממתינה לבדיקה ביום רביעי. במחלקה לא הסכימו בשום פנים ואופן להקדים לי אותה. כנראה ש12 יום לאחר ההחזרה זה המספר הרשמי המקסימלי שבו ניתן לראות היריון. פרוטוקולים אני מבינה וזה בסדר.

gilati10

New member
ראשית שמחה שיצא לך חיובי :) האם היו לך תופעות כלשהן?

כי לי אין כלום! בימים הראשונים עוד הייתה קצת קצת רגישות בחזה (לא מתקרב לרגישות שהייתה לי כשהייתי בהיריון) שבאה והלכה עד שנעלמה לחלוטין.
אין לי כלום כלום כלום וזה לא אופייני לי לתחילת היריון.
אני לא מבינה למה הם אומרים שפחות מ12 יום לא ניתן באמת לדעת, זה ברור שכן ניתן...

ממירוע

New member
הגוף שלנו הוא לא מחשב...

תאורטית את צודקת, יום עשירי אמורה להיות בטא, אלא ש...
בלסטוציסטים שהוחזרו לא מתנהגים בהכרח כמו בלסטוציסטים שהגיעו בעצמם אחרי טיול בחצוצרה...
אני מניחה שרופאים ואחיות לא אומרים סתם בשביל להשאיר אותנו באופוריה. לא חושבת שרצו להחזיק אותי בתקווה סתמית כי היה ברור שאני רוצה להפסיק תמיכה ולא להסתובב ככה בחו"ל...או לחפש מעבדה בחו"ל...
כבר היו פה בטאות נמוכות ביום 14, מה שאומר שיום/יומיים לפני לא היה כלום. חלקן התפתחו להריון וילד (לי אישית הייתה בטא נמוכה ביום 14 להחזרה שלא התפתח להריון , אבל עדיין ביום 10 כנראה לא היה כלום...וכן זה היה מבלסטוציסט)
&nbsp
אני כבר ממזמן לא בפורום... עם שלושה ילדים (מתוכם השלישית ספונטנית) וכל אחד מהם היו תופעות שונות לגמרי... בראשונה ממש הרגשתי פיזית את ההשרשה, בשני הייתי בדרך להספיד (באמת רק רציתי להפסיק תמיכה כבר) ואת השלישית גיליתי רק בשבוע 8...בכל זאת מי מצפה לספונטני אחרי טיפולים בגלל בעיית זרע קשה ורירית דקה שאף אחד לא חשב שיכולה להחזיק הריון...
&nbsp
את יכולה כבר להתכונן לשלילי.. אם זה יהיה חיובי תקפצי מאושר, אבל אם יהיה שלילי, כנראה שזה שאת מספידה לא באמת יפחית מהכאב...
&nbsp

למעלה