שאיבת ביציות

Gali192

New member
שאיבת ביציות

היי
...
אני פעם ראשונה פה בפורום, לא יודעת אם זה הפורום הנכון אבל אשמח לשמוע מהניסיון שלכן.
אני בת 37, אין לי בן זוג כרגע, לא משהו רציני בכל אופן, ואני חושבת על הקפאת ביציות. כלומר: כבר עשו לי את כל הבדיקות הדרושות והתייעצתי קצת פה ושם.
אני רוצה לשאול מהניסיון שלכן, מה מבין השניים הוא בית החולים המתקדם יותר בתחום מבחינה רפואית, הדסה עין כרם או שערי צדק (באזור המגורים שלי). אשמח לשמוע גם המלצות על רופאות/ים ספציפיים אבל אולי עדיף בפרטי.
כמו כן, אם יש כאן נשים שהרו לאחר הקפאת ביציות אשמח לשמוע על התהליך ואם יש לכן המלצות ועצות.
בטוחה שתוכלו לעזור לי להגיע להחלטות הנכונות.

תודה ובהצלחה לכולכן

טוליתי

New member
ברוכה הבאה אלינו, גלי

לשהות קצרצרה בלבד
.
&nbsp
עד שהגולשות יגיעו לעזור (בשישי-שבת התנועה כאן דלילה), אוכל לספר לך על תהליך שאיבת הביציות. התהליך כרוך בנטילת הורמונים, לרוב בזריקות, בבדיקות דם ואולטרסאונד וגינלי, ולבסוף - היום הגדול - השאיבה. כאשר הזקיקים גדולים מספיק, וכאשר ההורמונים מתאימים לשאיבה, אז את מוזמנת לשאיבה. השאיבה עצמה עורכת בהרדמה מלאה, ובכל התהליך הזה, מדובר בחלק הכי כייפי שיש
.
נשמע מורכב, אבל לרוב ה"שד" מסתבר כלא נורא.
&nbsp
מאחלת לך שיעבור בקלות, ושהתוצאות תהיינה שוות במיוחד
.

Gali192

New member
תודה רבה על התשובה

את כל הבדיקות כבר עברתי (חוץ ממשהו אחד שלא קשור ישירות אבל המליצו לי לעשות). עכשיו אני מתלבטת היכן לעשות את התהליך עצמו.
הבנתי מעוד מישהי שהגיבה לי כאן שזה משהו שהוא נדיר יחסית? כלומר: הריון מביצית מוקפאת? זה נכון? באמת לא עצרתי לחשוב ולא שאלתי כמה נשים הרו מזה.

בהצלחה רבה :)

ככל הידוע לי, מקריאה ולא מניסיון אישי, לשערי צדק יש ניסיון מצוין עם הקפאת ביציות, פורסמו כעשרה מקרים בהם נולדו ילדים מביציות מוקפאות. לא שמעתי על הדסה בהקשר הזה, מקווה שבנות ידעו לענות מניסיון בהצלחה רבה בשאיבה :)

Gali192

New member
תודה על התשובה...

רק עשרה מקרים? וואו! הייתי בטוחה שזה נפוץ הרבה יותר.
אני אשמח לקבל עוד תשובות... במהלך השבוע.

a morph

New member
שניהם מקצועיים

אבל חשוב לדעת (בעיניי) ששערי צדק לא מאפשר טיפולי פוריות לנשים שאינן נשואות ברבנות, וזה כולל רווקות, לסביות, נשואות בנישואין אזרחיים, סתם בני זוג לא נשואים, שותפים להורות וכו'.
הקפאת ביציות הם כן מאפשרים (כי זה "רק" ביציות) אבל אני חושבת שזה מידע חשוב שצריך לקחת בחשבון, גם כי אני לא בטוחה מה יעלה בגורל הביציות האלה במידה ותרצי להפרות אותן מזרע תורם, וגם כי לי לפחות זה מפריע ברמה העקרונית.

Gali192

New member
תודה ממש על התשובה

זה מאוד מאוד חשוב מה שאת כותבת לי כאן.
זה אומר שאם אני אהיה רווקה גם בזמן שארצה לממש את הביציות, לא יאפשרו לי הריון? וואו! קשה לי מש להאמין אבל אני הולכת לבדוק זאת.

אפשר לכתוב לך בפרטי?

אני מכירה מישהי שעברה תהליך של שימור פוריות

היום, כמה שנים אחרי, היא מנסה להרות מהביציות הללו עם זרע תורם.
אני לא יודעת להגיד במספרים, אבל היו לה כמה סבבים שלא הצליחו,
היו מקרים שלא היו הפריות , ואחר כך לא נקלט...
&nbsp
אני הייתי ממליצה לך לנסות להקפיא חלק כעוברים...
&nbsp
בהצלחה
&nbsp
&nbsp

אכן, לצערנו אחוזי ההצלחה משימור פוריות מעל גיל 35 נמוכים, נ

עדיף בהחלט להקפיא עוברים

simba1231

New member
היי

כמו שאמרו לפני לא הייתי בוחרת בשערי צדק גם ברמה העקרונית (זה בית חולים דתי) וגם בגלל החשש מבעיות שיתעוררו בעתיד. על הדסה עין כרם אני ממליצה בחום, ספציפית טיפל בי פרופ' סימון והוא מקסים.

למעלה