מתי עושים צילום רחם והיסטרוסקופיה? ולמה לא הופניתי?

EstiB2

New member
מתי עושים צילום רחם והיסטרוסקופיה? ולמה לא הופניתי?

שלום לכולן,

אני קוראת פה הרבה על צילום רחם והיסטרוסקופיה ותוהה מדוע 2 רופאים שמטפלים בי (מומחה פריון של הקופה ופרופ' זיידמן) לא טרחו לשלוח אותי לבדיקות הללו טרם הזרעות ו IVF (עברתי רק שתי הזרעות וכנראה עוברת ל IVF בגלל הגיל). הייתי אצל מדקרת סינית שממש נרעשה כשספרתי לה שלא הופניתי לבדיקת צילום רחם. אמרה שזה אלמנטרי...

האם מישהי יכולה לתאר לי מהן הבדיקות הללו ומתי חובה לגשת? איך משלבים את זה עם מחזור טיפול עכשיו?

תודה,
א.

nhrc3

New member
צילום רחם + היסטרו

איכשהו יצא שבחודש האחרון עליתי מאפס לשניים...

היסטרוסקופיה היא בדיקה בה מזרימים לרחם נוזל או גז כדי לנפח אותו ואז המנתח מכניס או אמצעי איתו ניתן לצפות ברחם (אבחנתית) כך שניתן לאתר פוליפים, מחיצות וכו' או שמכניס אמצעי איתו ניתן גם לבצע ניתוח (ניתוחית) למשל להסיר פוליפ, מחיצה וכו'.

צילום רחם - מזריקים יוד ועוקבים אחר ההתפשטות שלו ברנטגן. כך ניתן לראות אם ה"צינורות" פתוחים (רחם, חצוצרות...). בדר"כ עושים רק אם יש חשד לחסימה כלשהי.
הרופא שלי (ואני יודעת שגם אחרים) בגישה שאם משתמשים בתרומת זרע אז גם אם אין סיבה רפואית קונקרטית לעשות צילום רחם (=אין היסטוריה של כשלונות) אז לא יזיק לעשות. לפעמים היוד בצילום רחם שוטף חסימות שהיו ואז יש הריונות לאחר מכן.

למדתי רק אחרי ההיסטרו האבחנתית שלמעשה היות ומזרימים נוזל לרחם אז הוא יכול לבצע את אותה ה"שטיפה" שהיוד מבצע רק צריך לעקוב אחר ההתפשטות שלו מה שבדר"כ לא עושים

אם הכל תקין אצלך לא חושבת שיש סיבה לעשות היסטרו. צילום רחם - למה לא... לא יזיק

nhrc3

New member
צילום רחם

אגב לעניין קביעת צילום רחם את מוזמנת להעזר בידע שצברתי בשלושה ימים האחרונים בנבכי קביעת צילום רחם בקופ"ח כללית כולו מצוי בשרשור בנושא...

לפחות שיחסוך למישהי אחרת את העצבים.

אני קבעתי בסורוקה בלי בעיה

היא321

New member
עברתי את שתיהן בזמנו

את הצילום לפני שהתחלנו ivf, את ההיסטרוסקופיה לאחר 4 החזרות עוברים לא מוצלחות.

למעלה