בירור הפלות חוזרות-שאלה חשובה

טוליתי

New member
גל,

מצטערת על האובדנים
. עברת סבל רב.
חשוב לעבור בירור להפלות חוזרות ולבדוק:
1. קריוטיפ לשניכם.
2. היסטרוסקופיה, ואם לא עברת צילום רחם, אז יש בדיקה המשלבת בין השניים.
3. קרישיות יתר.
&nbsp
כשמתגלה בעיה, קל יותר לתת לה מענה.
&nbsp
&nbsp
לא ניתן לבדוק קריוטיפ מחומר שנשאר ברחם
.
&nbsp
שולחת חיבוק גדול ומאחלת לך פיצוי על הדרך שעברת.
&nbsp

מה זאת אומרת שאספירין מסוכן?

לצערי גילו לי אפלה והבנתי מהרופא שאצטרך בנוסף לקלקסן ..אספרין עד הסוף...עכשיו אני מודאגת. במה אספירין מזיק לעובר? האם זה לא בטיחותי? האם באפלה אפשר בלעדיו?

מיכל336

New member
מצטרפת לשאלה על אספירין - האם מסוכן?

עובר שיליה ו... לאיזה נזקים יכול לגרום לעובר?

אליסקה

New member
תלוי במינון

ד״ר דורית בליקשטיין הסבירה לי שאספירין במינון נמוך לא מזיק לעובר. אני מצטטת ממה שכתבה לי במסמך סיכום הייעוץ (ההדגשה במקור): ״תוספת אספרין 100 מ"ג ליום מתחילת ההיריון- ההמלצה עקב כישלון לכאורה של קלקסן במניעת הפלות, על בסיס יעילות אספרין בנשים עם תסמונת אנטיפוספוליפיד, ועל בסיס מאמרים בודדים בספרות שהראו יעילות לאספרין (ע"י מניעת פעילות טסיות משופעלות) עם או ללא הפרין״.

טוליתי

New member
אם יש אפלא, חייבים אספירין, ורבה התועלת על הסיכון.

יש סיכון שקשור לשינויים בכמות טסיות הדם אצל העובר, אבל הסיכון הזה בטל בשישים לעומת הסיכון שהאפלא מביאה להריון.
יכולה לעודד אותך שכשמזהים בעיה, לרוב הדרך לילד מתקצרת. זיהו אצלך אפלא, זו בעיה שיש לה פתרון ותקצר בע"ה את הדרך לילד
.

תודה טוליתי. הבעיה שעדין לא

נקלטתי מאז....ואין לי מושג אם זאת רק אני אבל הזריקה הזאת קלקסן פשוט נוראית....יהיה רצון שנקלט כולנו בעוברים בריאים .

טוליתי

New member
כמה סבבים ניסית?

האם נשללה בעיה רחמית? באיזה שבועות ארעו האובדנים?
לגבי הקלקסן, נסי לקרר את המקום לפני, להזריק לאט, ולקבוע לעצמך פעילות אותה את עושה מייד לאחרי ההזרקה כדי להסיח את הדעת מהכאב.
צר לי על התארכות הדרך שלך
.
תעני ואנסה לעזור.

ברוך השם לא עברתי הרבה סבבים

בכל סבב טרי הצלחתי להקלט אך הפלתי. ההפלות היו בתחילת ההריון אך גם לאחר שקיפות. מאז במוקפאים לא הצלחתי להקלט למרות שהעוברים הוגדרו מצויינים. ובשלב בלסטו ..אני כבר לא יודעת אם אין עוד בעיה? עכשיו אעשה היסטרוסקופיה אבחנתית בגלל הפוליפ. אני צריכה להחזיר רק עובר אחד כל פעם. אני חושבת שמה ששבר אותי יותר מכל זה ההפלות...האם לדעתך צריך מיון זרע אם הזרע ממש גרוע? ועדין העוברים מדורגים טוב?

טוליתי

New member
עוד שאלות ורעיונות

עם מי התייעצת בעניין ההפלות?
האם חלק מההפלות היו בגלל שקיפות לא תקינה?
באיזה שבועות היו ההפלות?
האם לא הומלץ להסיר את הפוליפ? בהנחה שהעוברים יפים, מאוד יכול להיות שאחרי ההיסטרוסקופיה יגיע ההריון המיוחל.
בנוסף, כדאי לבצע קריוטיפ לשניכם, אם עד כה לא ביצעתם.

למעלה