שאלות על ציסטות

haych

New member
שאלות על ציסטות

אז החודש הזה לא יהיה טיפול, בגלל ציסטות :(
קצת רקע:
בת 32, 2 חצוצרות חסומות, 1 נפתחה בצילום רחם. התחלנו עם מעקבי זקיקים ללא טיפול הורמונלי ובחודשיים הללו בייצתי בצד החסום. החודש עשיתי טיפול לראשונה של גונאל+אוביטרל. בצד הפתוח היה זקיק אחד, בצד החסום שני זקיקים. כשהגעתי לזקיק 17 בצד הפתוח (ולשנייים קטנים יותר בצד השני), הורו לי לקחת עוד גונאל אחד ולמחרת אוביטרל ומאז לא נבדקתי.
היום ב US שלפני עוד סבב התגלו 2 ציסטות של 30 מ"מ ו20 ומשהו מ"מ בצד הפתוח.

יש לי כמה שאלות:
1. ממה שאני מבינה, ציסטה נוצרת מזקיקים שלא בייצו/שהתמלאו בנוזל אחרי הביוץ. אם היה לי רק זקיק אחד בצד הזה, מאיפה הגיעו 2 ציסטות?
2. יכול להיות שבכלל לא בייצתי מהצד הפתוח ושהזקיק המשיך לגדול, ובעצם גם החודש לא היה לי סיכוי להריון?

עייפתי....

a morph

New member
יש מצב לטעות?

אולי הטכנאית טעתה בדיווח ו-2 הזקיקים היו למעשה בצד הפתוח וה-1 בצד החסום?

haych

New member
אולי... מעניין...

אני מניחה שכבר אין דרך לדעת

ענבל ח1

New member
היי

לא יודעת לומר לגבי המקרה הספציפי שלך אבל בעיקרון ציסטות יכולות להיות מכל מיני סוגים, לא רק מזקיקים. ציסטות הורמונאליות, אנדומטריומות ועוד. בטיפולים ציסטות הן אפילו שכיחות יותר. זה אכן מתסכל וכל זמן שעובר מרגיש כמו הזדמנות מפוספסת אבל אין מה לעשות מלבד להמתין שזה יחלוף ולקוות לטוב בסבב הבא.
בינתיים תשתדלי ליהנות ולעשות דברים כיפיים שאולי לא היית עושה בזמן טיפול.
בהצלחה.

haych

New member
מתסכל זו לא מילה...

גם ככה נכנסתי לטיפולים אחרי שנה וחצי של נסיונות שווא שבהם בכלל לא יכולתי להרות. ואז הביוצים האלו משמאל... ובהנחה שהגוף מבייץ כל חודש מצד אחר, הסיכוי שלי להרות ללא הורמונים הוא כל חודש שני בממוצע... ועם המזל שלי כמובן שהיה רצף ביוצים מהצד החסום.. אז אני מאוד לחוצה מכל חודש שמתפספס, כי אין לדעת אם בחודש הבא יהיה לי בכלל סיכוי. אני לא נעשית צעירה יותר ואני גם רוצה יותר מילד אחד. אני יודעת שאין לי מה לעשות בקשר לזה אבל זה לא מונע את הבאסה.

ענבל ח1

New member
מבינה אותך

אני במקומך הייתי עוברת להפריות. כך עניין הצד של הביוץ לא חשוב.
זה נשמע מאיים יותר ממה שזה לטעמי. במצבך זה יכול מאוד לקצר הליכים...
בהצלחה!

haych

New member
גם אני במקומי הייתי עוברת להפריות...

אבל אני בציבורי, יש סדר... אפילו הזרעות לא עשיתי...

a morph

New member
לדעתי את בהחלט יכולה לבקש להתחיל הזרעות

ציסטות תמיד יכולות להופיע בעקבות טיפולים הורמונליים, אין כל כך מה לעשות עם זה, אבל אם תתחילי הזרעות - לפחות תתחילי לצבור את מינימום ההזרעות שצריך לפני המעבר להפריות.
נראה לי חבל למשוך זמן, כי אף אחד לא מבטיח שבחודש הבא לא תבייצי שוב בצד החסום. אני זוכרת שבשלב ההזרעות היו כמה חודשים רצופים בהם בייצתי מאותו צד, ואז הגוף פתאום "עבר" לצד השני.

haych

New member
את ממש צודקת

לכל מפגש עם הרופאה אני מגיעה בידיעה שאבקש הזרעות, ואז איכשהו היא מיוזמתה מציינת עד כמה זה לא נחוץ ואני יורדת מזה. מנסה למצוא את האיזון בין לא להיות היסטרית ולרוץ בין השלבים בלי לתת הזדמנות, לבין החוסר סבלנות והחשיבה הפסימית לגבי העתיד שדוחקת בי להתכונן לקראת IVF

או.קיי סליחה קראתי...

אבל אם יש חסימה מכאנית, גם אז לא מאפשרים לעבור להפריות?
&nbsp
כנראה שיש יתרון לגיל מופלג

גם אצלי צד אחד פתוח ואחד חסום

אבל אני מבוגרת ממך באיזה 11 שנים טובות,
אז רופא הפוריות אמר שחבל על הזמן שלי ושאלך ישר להפריות.
&nbsp
שיהיה בהצלחה!!
&nbsp

אצלי זה קרה אחרי הזרעות

כל הזרעה עם הורמונים לוותה בחודש חופש..אפשר לקצר את החודש עם גלולות. במחזור הבא זה יסתדר

טל891

New member
אני באותו מצב..

עד עכשיו עשיתי 4 הזרעות שתיים עם גונאל ובפעמיים האלו היו לי ציסטות ובפעם האחרונה היו לי שתי ציסטות בשחלה שהיה בה רק זקיק אחד... לא הבנתי איך זה הגיוני ושאלתי את הרופא אם זה מעיד על כך שהביוץ לא היה תקין והוא אמר שאין שום קשר.....אז אני לא יודעת אולי יש זקיקים אחרים שהופכים לציסטות בגלל ההורמונים? זה ממש מתסכל!!

haych

New member
מאוד מעודד לשמוע!

למרות שבין אם היה ביוץ ובין אם לא - הריון בכל מקרה לא היה פה החודש... אבל טוב לדעת להבא.
אז יש מצב שבכל חודש עכשיו יהיו לי ציסטות ויהיה טיפול חודש כן-חודש לא? ה' יעזור לי, זה לא יגמר לעולם....

טל891

New member
בפעם הראשונה שהיו לי ציסטות

הרופא אמר שזה בסיכוי של 50/50....משום מה אצלי מרגיש לי שפשוט ככה הגוף שלי מגיב לגונל...מבאס ממש כי זה מאריך כל כך את הטיפול וגם מרגיש כאילו זורקים את החודש לפח אבל תזכרי שאולי יש משהו טוב בלא להעמיס על הגוף חודש אחרי חודש רצוף...מה שבטוח אני בהחלט מבינה לליבך:(....

haych

New member
חבל לי גם על הכסף

היה לי גונאל 900. השתמשתי בשליש בטיפול הקודם. אם הייתי מתחילה טיפול כמתוכנן, התוקף עדיין היה תקין. סתם מלא כסף שנזרק לפח.
אני הכי בעד לנקות את הגוף, אבל קשה לי הידיעה שבחודש נקיון הזה אין לנו סיכוי להקלט טבעי

צרת רבות חצי נחמה

jud28

New member
מה באמת אתן עושות כדי להימנע משאריות?

הרופא רושם לי גונל 900 וכל פעם נשאר לי מיותר (בינתים מסרתי פה באהבה לבנות בפורום)... אבל אולי בכל זאת עדיף לקנות עטים של כמויות קטנות יותר ומקסימום אחד ישאר סגור ויוכל לשמש בסבב הבא?
האם יש הפרש גדול במחיר בין עט של 900 ל-2 של 450?
ואם החלטתי שעדיף לי לקנות 2 של 450 האם אני צריכה לבקש מהרופא שיעדכן את זה במרשם? או שבבית מרקחת יוכלו לספק לי את זה עבור מרשם של 900?

למעלה