צילום רחם

nhrc3

New member
צילום רחם

הי,
הולכת לאיבוד באדמיניסטרציה של כללית וצריכה עזרה.
הרופא נתן לי הפניה לצילום רחם ואמר לקבוע דרך *2700 או אם אני רוצה פרטי אצלו.
על פניו נראית לי פרוצדורה פשוטה ואין הצדקה לקבוע פרטי.
במוקד של כללית הפנו אותי אל:
1. ביח השרון - אין תורים עד סוף יולי ועדיין לא נפתחה ההרשמה לאוגוסט (WTF???)
2. תל השומר - אפשר להרשם רק עם תחילת הוסת. אחרי תחקור נמרץ של הטלפנית היא הודתה שבאמת התורים לא מאוד זמינים

לעומת זאת במרפאת נשים הודיעו לי שאני בכלל יכולה לקבל טופס 17 רק ל:
1. בילינסון - מי ידע שהתאחד עם השרון... אין תורים כאמור
2. וולפסון ומאיר - שלא עושים צילום רחם!!

מרגישה באיבוד ועוד עם משהו שהיה אמור להיות קליל

להמר על תל השומר ולנסות לריב על טופס 17? לקבוע פרטי? איפה בכלל קובעים? מישהי יודעת במקרה כמה זה עולה?

a morph

New member
לדעתי תקבעי בתל השומר

ההתנהלות עם הבדיקה הזאת אכן מאוד מעצבנת ביחס לפשטות שלה. דווקא בירושלים הצלחתי לקבוע בקלות יחסית, כנראה נס, כי מה שאת מספרת זה סיפור מאוד טיפוסי...
תנסי לקבוע בתל השומר ואם התאריך לא מתאים לתזמון המומלץ לביצוע הבדיקה, פשוט תנסי מדי יום-יומיים ולנסות להקדים. בגלל חלון הזמן הצר לביצוע הבדיקה, ביטולים הם דבר מאוד שכיח.
מקסימום, אם לא ילך - תעשי פרטי אצל הרופא שלך. אין לי מושג מה עלות הבדיקה בפרטי.

jud28

New member
אני עשיתי בתל השומר

במחזור הראשון לא היה תור פנוי, במחזור השני כשהתקשרתי גם לא היה תור, אבל שמו אותי ברשימת המתנה וחזרו אלי למחרת לזמן אותי.
ואגב, בדקת מה קורה במעייני הישועה?
גם אני כבר היתי על סף יאוש אחרי שפניתי לכמה בתי חולים ולא היה תור, ניסיתי אפילו ברמב״ם בחיפה וגם שמה לא היה תור...
אני לא יודעת אם קרה לי נס שהתפנה תור או שככה זה מתנהל, אבל היתי נותנת צ׳אנס לפני שפונה לפרטי...
בהצלחה!

nhrc3

New member
בי"ח

א. המון תודה על התשובות
ב. יודעות באיזה עוד בי"ח עושים את הבדיקה?

אני עוד קצת בהלם מזה שבמרפאה הפנו אותי למאיר וולפסון שבכלל לא עושים את זה

לגבי טופס 17 - מסתבר שזה כנראה יותר פשוט ממה שחשבתי. אחרי שסיפרתי את כל השתלשלות למזכירה היא פשוט ביקשה שאשלח להם את ההפניה ואת כל הסיפור בכתב והם יטפלו בטופס 17 לתל השומר.

a morph

New member
לא מכירה באיזור המרכז

אם את מוכנה להרחיק עד ירושלים - אז יש בשתי ההדסות ובשערי צדק (אני עשיתי בשע"צ וכאמור קבעתי בקלות, לא יודעת אם במקרה, בנס או מה).

nhrc3

New member
תודה רבה

יודעת אם בחודשים שבהם לא עושים הזרעה אפשר גם אחרי יום הביוץ?

a morph

New member
לדעתי לא קריטי

אמנם אומרים שהחשיבות של ביצוע הבדיקה לפני הביוץ היא לא רק בגלל החשש להריון, אלא רירית דקה, אבל בצילום רחם זה נראה לי פחות קריטי מהיסטרוסקופיה.
מקסימום, את יכולה לקחת גלולות ולמנוע ביוץ באותו חודש, ואז בכלל תוכלי לעשות את הבדיקה מתי שבא לך.

jud28

New member
כשהייתי צריכה בדקתי בכמה בתי חולים שהפנו אותי אליהם:

תל השומר, מעייני הישועה, אסף הרופא, שערי צדק, רמב״ם.
כשלא מאתי שום תור פניתי למנהלת הסניף בקופת חולים והסברתי לה את הדחיפות, בדקתי איתה לגבי אופציה של מימון צילום בפרטי, היא בדקה לי והציעה מימון חלקי למרות שזה לא מעוגן בחוק היבש.
אבל כאמור בסוף לא היתי צריכה את זה כי ב״ה הסתדר לי בתל השומר. אבל אם בכל זאת תחליטי ללכת לפרטי תנסי לפנות לקופה לבקש שיעזרו לך במימון.

nhrc3

New member
עושים את זה מול מרפאת הנשים?

ותודה על התשובה

jud28

New member
לאו דוקא

אני דיברתי עם נציגות קשרי לקוחות והן העבירו אותי למנהלת הסניף

nhrc3

New member
תשובות

אחרי שקצת נרגעתי ואם יש "קוראות שקטות" (כמוני בדר"כ) באותוה הסיטואציה אז להלן הממצאים -
טופס 17 - צריך לדבר עם המזכירה הנכונה. הם יודעים שקשה לקבוע תורים לצילום רחם. צריך לקבוע לאן שיש והם יטפלו בטופס 17. אם נקבע לבי"ח שהוא לא במחוז שלהם אז הם לא מוציאים טופס 17 במקום אלא צריכים אישור. לוקח יום/יומיים.

תורים - האופציות הכי טובות שמצאתי - תל השומר + לניאדו - לשניהם צריך להתקשר איך שמתחילה הוסת ואז נקבע תור. בדר"כ לא מצליחים בחודש הראשון, מצד שני יש לפעמים ביטולים אז שווה להמשיך ולהתקשר. בלניאדו עושים בימי ראשון ושני ומתקשרים להזכיר יום לפני אז שווה לבדוק איתם בימי חמישי.

בהצלחה לכולנו...

londi81

New member
ורק לגבי האופציה הפרטית

אני עשיתי אצל ד"ר טוגנדרייך בבני ברק, תור שנקבע תוך שבוע.
עלה 1,800 שח וקיבלתי 80% החזר מביטוח פרטי

nhrc3

New member
תודה + שאלה

תודה רבה, תוספת חשובה!

תקנו אותי אם אני טועה אבל נראה לי שהיסטרו חשוב מי עושה, צילום רחם שהוא יותר טכני זה לא מאוד קריטי ואפשר לעשות סתם במקום הראשון שמתפנה, לא?

gingit14

New member
צילום רחם באופן פרטי

הי nhrc3
אני גם ניסיתי לקבוע תור בבי"ח השרון ולא היו תורים.
החלטתי לא לבזבז זמן ולעשות פרטי אצל ד"ר טוגנדנרייך בנארא ברמת גן. לא זוכרת בכמה עלתה הבדיקה אבל מהחוויה האישית שלי זה היה שווה את ההשקעה הכספית. ד"ר טוגנדנרייך היה סופר מקצועי ורגיש וממש עזר לי לעבור את הבדיקה (יש נשים שעוברות אותה יותר בקלות ויש כאלה שזה יותר כואב להן).
בכל מקרה שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!

nhrc3

New member
תודה

תודה אבל בדיוק השקעתי את מיטב כספי בשתי היסטרו בנארא אז אני מרגישה שלפרנסה שלהם כבר תרמתי :)

בנתיים מצאתי בקלות מפתיעה תור בסורוקה.

מישלית2

New member
אסף הרופא

גם אני נתקלתי בחוסר זמינות בשרון, תל השומר, מעייני הישועה ולניאדו. דווקא באסף הרופא קבעו לי תור לחודש שאחרי ובסופו של דבר אפילו הקדימו לי בכמה ימים כי מישהי בטלה. בכל מקרה, הייתי מתקשרת כל יומיים לכל אחד מבתי החולים כדי לברר אם התפנה משהו מתאים.

haych

New member
אני עשיתי בלניאדו

צריך להתקשר ביום קבלת הוסת. לא הצלחתי לקבוע ממש לימים שאחרי, ונאלצתי להתפשר על תור בדיוק ביום הביוץ, ככה שפספסתי חודש של נסיונות. מצד שני, בדיעבד התברר שבלי הבדיקה גם ככה לא הייתי יכולה להכנס להריון, אז יצא לטובה.
עושים שם צילומים רק יומיים בשבוע, בגלל זה הזמינות הנמוכה ועדיין, תור בטווח של שבועיים זה לא רע.
היחס היה מהמם, כולם שם היו מדהימים ובמיוחד הטכנאית שליוותה אותה לאורך כל הבדיקה.

את התור קבעתי בפברואר. אחרי שלא מצאתי במועד המתאים בלניאדו, התקשרתי למאיר ושם אמרו לי שאין תורים עד אפריל, אז הבנתי ששבועיים זה באמת הרע במיעוטו.

nhrc3

New member
סורוקה

תודה על התשובה. בנתיים קבעתי תור בקלילות בסורוקה אז אסע לב"ש...

למעלה