מה הסיבה לבדיקת הכפלת בטא

miu miu miu

New member
מה הסיבה לבדיקת הכפלת בטא

הי כולן!
תוכלו להגיד לי מה הסיבה לכך שיש רופאים שמבקשים בדיקות הכפלת בטא חוזרות ונשנות לעומת רופאים שמסתפקים בבדיקה תקינה ראשונית?
איזה סיבה יש לא לחכות כמה שבועות לאולטרסאונד?
תודה :)

התפתחות תקינה

זה שהבטא חיובית, אין אומר שההריון חזק ותקין
בודקים הכפלה עד שהבטא עוברת את ה- 1,000
ולגבי US, דופק בממוצע רואים בסביבות שבוע 7-8, כך שאין טעם לפני

miu miu miu

New member
תודה! אבל התכוונתי למשהו אחר..

השאלה שלי היתה מחולקת ל2:
1. מה הסיבה שחלק מהרופאים לא מתעקשים על בדיקות הכפלה
2. נגיד שיגלו משהו לא תקין בהכפלה - זה לא שיוכלו לתת תוסף שיעזור עם זה.. אז למה לא לחכות כמה שבועות לאולטרסאונד ואז לראות, במקום להילחץ כל יומיים מבדיקת בטא?

תודה שוב :)

היא321

New member
כי כשההכפלה לא תקינה מורים להפסיק תמיכה

ולקבל וסת. לא חבל למשוך עד שבוע 7 לריק?
לגבי למה יש רופאים שמבקשים ויש כאלה שלא, כל אחד והשיטה שלו כנראה.
בהריון הראשון עשיתי הכפלה כעבור 48 שעות, אחר כך לאחר שבוע לוודא שיש עליה וזומנתי לשבוע 7 לדופק.
עכשיו עשיתי 4 הכפלות, סך הכל 5 בטאות (את האחרונה אני ביקשתי והרופא הסכים) של בטא וזומנתי למחרתיים לראות שק הריון.
כל אחד והגישה שלו. לפחות כך נראה לי.
&nbsp

a morph

New member
יש רופאים ובתי חולים בהם עובדים בדיוק כך

אם הבטא הראשונית טובה, לא בודקים הכפלות בכלל ומזמינים לעוד שבוע לבדיקת שק הריון. כמובן שבטא ראשונית גבוהה ממש לא מבטיחה הריון תקין (האמת שגם הכפלות לא מבטיחות), אבל ההנחה היא שאם היא נמוכה, יש מצב שזה בכלל כימי וכדאי לבדוק שוב ואם היא בירידה אז להפסיק תמיכה כי אין בה תועלת.

טוליתי

New member
הסיבה נעוצה בעיקר בגישת הרופא

ובעובדה שלפעמים חוסר הכפלות אינו מדד לתקינות הריון כמו שבטא מכפילה אינה מדד מוחלט לתקינות ההריון.
&nbsp
אני פריק קונטרול ובודקת תמיד הכפלות.

אני לא יודעת אם יש רופא שמבקש הרבה בטאות

אצלי הרופא ביקש 2 בהתחלה ועוד אחת כדי לבדוק שזה עובר את האלף. אני עשיתי בין לבין עוד קצת.
יש רופאים שבכוונה לא מבקשים כי זה משגע את המטופלות.
דווקא בהריון שלא החזיק, הכפיל בול פי 2.
בהריון של הבן שלי הייתה הכפלה של פי 1.6 או 1.7 פעם אחת וממש השתגעתי מזה יומיים שלמים.

למעלה